Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.

Toast Message

Gri İç Cephe Boya

Gri aklın, bilginin ve bilgeliğin rengidir. Uzun ömürlü, klasik ve sıklıkla şık veya zarif olarak algılanır. Onurlu, muhafazakar ve otorite taşıyan bir renktir. Belkide siyah ve beyazın uçları arasında durduğu için bir uzlaşma rengi olarak kabul edilir. Mükemmel bir nötrdür, bu yüzden tasarımcılar tarafından sıklıkla arka plan rengi olarak kullanılır.

Mavi İç Cephe Boya

Sakinlik ve ferahlık veren mavi, hemen hemen herkesin sevdiği bir renktir. Evlerin yanı sıra; sadakati, otoriteyi, bağlılığı, konsantrasyonu simgelediğinden ofislerde ve okullarda özellikle tercih edilir.

Krem İç Cephe Boya

Soluk sarı olarak da adlandırılan krem rengi, beyaza çalan renktir. Kısmen sarının pastel tonu da diyebiliriz. Beyaz ve sarının karıştırılması ile elde edilir. Nötr bir renk olması sebebiyle, kıyafetten dekorasyona uzanan çok geniş kullanım alanına sahiptir. Resmi kurumlarda, ortak yaşam alanlarında ve evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Hemen hemen bütün renklerle ve dokularla uyum sağlar. Bu yüzden, evinin her bölümünde rahatlıkla tercih edebilirsin.

Bej İç Cephe Boya

Modası asla geçmeyen, tam anlamıyla bir klasik olan bej renk başta iş yeri olmak üzere, pek çok farklı ortamda yıllarca kullanılabilecek bir duvar boyası rengidir.

Mor İç Cephe Boya

Mor duvar boyası, boyanın kullanıldığı mekâna ve kullanım şekline göre farklı etkilere sahiptir. Kullandığın mor tonu ya da kombinlediğin renkler sayesinde değişik etkiler yaratabilirsin. Moru temel renk olarak kullanacaksan, tek bir tonda sabit kalmak yerine, morun farklı tonlarını kombine ederek daha ferah ortamlar elde edebilirsin. İstersen moru kontrastı olan sarı ile açık renk bir fon üzerinde birlikte kullanabilirsin. Bu, gözü yormayan, dengeli bir kombinasyon yaratır. Dinlendirici, sakin bir ortam yaratmak istersen de, morun armoniği olan maviyi tercih edebilirsin.

Pembe İç Cephe Boya

Kırmızı ve beyaz renklerinin karışımıyla elde edilen pembe renk, hayallerimizi çağrıştırır bize. Kırmızı rengin hareketliliği ve beyaz rengin saflığını birlikte barındıran bu güzel renk; hayallerimiz kadar saf ,sıcak ve hareketlidir. Özelikle kız çocuk odalarının duvarlarında görmeye alıştığımız pembe renk,bir çok kişi tarafından diğer odalarda ve hatta banyolarda bile tercih edilebilir.

Yeşil İç Cephe Boya

Yerkürenin, üretkenliğin, doğanın rengi yeşil, bulunduğu ortama tazelik enerjisi veren, dekorasyonda kullanılan renkleri yumuşak tonlarıyla vurgulayan bir duvar boyası rengidir. Minimal dekorasyona sahip dairelerde, rustik etkinin hüküm sürdüğü kır ve sahil evlerinde tercih edilebileceği gibi kişisel gelişim merkezleri, ofis ve cafeler için de idealdir.

Sarı İç Cephe Boya

Güneşin ve ışığın rengi sarı, dekorasyonda birçok renkle ve eşya ile uyumlu bir duvar rengidir. Evlerde, ofislerde, yemekhanelerde, spor salonlarında ve anaokullarında kullanılan renklerdendir.

Toprak İç Cephe Boya

Natural tonları sevenlerin vazgeçilmezi olan toprak rengi, 2021 yılında da en çok tutulan duvar boya renkleri arasındaki yerini koruyor. Özellikle yorucu ve boğucu şehir hayatı yaşayanların doğaya duyduğu özlem, evlerinde doğayı çağrıştıran renklere yönelmelerini sağlıyor.

Sıcak Renk İç Cephe Boya

Ateşi çağrıştırdığından dolayı kırmızı ve kırmızıya çalan renklere sıcak renkler denir. Sıcak renkler izleyeni canlandırır ve harekete geçirir. Fiziksel potansiyeli arttırır ve metabolizmayı hızlandırır. Gereğinden fazla kullanımı ise stres, yorgunluk, şiddete meyilli olmak ve konsantrasyon bozukluğu yaratabilir. Sıcak nötr ise işte bu etkileri yok edecek ve sıcaklıktan da vazgeçmeni gerektirmeyecek yatıştırılmış renk alternatifleri sunar. Sıcak nötr renkler olağanüstü bir zerafete sahiptir. Koyulaşan ve açılan renk seçenekleriyle istediğin atmosferi yaratabilirsin.

Soğuk Renk İç Cephe Boya

Renkler; sıcak, soğuk ve nötr olarak 3 grupta incelenir. Ancak tabii ki ara gruplar da mevcuttur. Soğuk nötr tabir edilen bazı siyah, gri, beyaz ve hatta mavi renk tonları bulunmakta. Dekorasyonda farklı sonuçlar elde edebileceğin bu grubu biraz daha yakından tanımanın tam zamanı.

Kahve İç Cephe Boya

Doğal renklerden olan kahverengi toprak tonlarından biridir. Rahatlığı, kararlılığı, gücü, sağlamlığı ve zenginliği simgeler. Tek başına kullanıldığında monotonluğu çağrıştırsa da, diğer renklerle etkileşime girdiği zaman çok daha güçlü bir etki sağlar. Kahve sadeliğiyle beraber hem ağır hem de modası geçmeyecek renklerden biridir. Dekorasyonunuzda kahve ve tonlarını kullanarak hem klasik hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.