Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Temizle İç Cephe
Seçilen Ücretsiz Renk Kartı (0/3)
Devam edebilmek için Ücretsiz Renk Kartları’ndan en az bir tane seçmen gerekiyor.

İç Cephe Boya Renkleri


Bi’Boya’nın iç cephe, dış cephe, ahşap tavan, kapı, mutfak dolabı, metal ve hobi boyaları gibi geniş yelpazedeki renkleri keşfetmek için kategorileri ziyaret edip evlerinize renk katmaya ne dersiniz? Gelin hep birlikte Bi’Boya renklerini keşfedelim!

Neden Biboya Renkleri


Bi’Boya markasının ürünleri insan ve çevre sağlığına hiçbir zararlı etkisi yoktur. Kokusuz ve kolay temizlenebilir boya seçenekleri olmaları sebebi ile farklı İhtiyaç ve kullanım alanlarına uygun işlevsel boya seçenekleri arasında yer almaktadır. En kaliteli Bi’Boya ürünleri hem ekonomik fiyatlarla ulaşabileceğiniz hem de dekoratif alanlarda kullanabileceğiniz boya seçeneklerindendir. Bi’Boya’nın göz alıcı ve ışıltılı boya renkleri kartelasında yer alan ışıltılı kum, kadife, sedef, metalik ve reflekte seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu renk seçeneklerinin farklı ve renkleri ve tonları da vardır. Bunlardan bazıları mavi, kırmızı, turuncu, bej, gri, sarı gibi renklerdir. Parıldayan kum duvarın parlak ve grenli görünmesini sağlar. Velvet dekoratif boya ile duvarınızın bakış açısı değiştikçe gördüğünüz doku da değişir. Sedef rengi dekoratif boya duvara parlaklık verirken reflektif boyalı duvarlarda yansımalı bir etki yaratır. Dekoratif tabloyu görselleştiremiyorsanız ve daha detaylı görmek istiyorsanız, Bi`Boya'dan 3 adet ücretsiz renk kartı sipariş ederek renk kartını en kısa sürede alabilirsiniz. Beğendiğiniz renkleri renk kartları arasından seçin ve içinizi rahatlatın. Perdelerinize, eşyalarınıza ve evinizin genel dekorasyonuna uygun olarak, kişisel zevkinize göre tasarlanmış dekoratif boyalarınızı sepetinize ekleyip boyanızın hızlı teslimat sayesinde aynı gün kargoda olmasını ve en kısa zamanda da eviniz elinize ulaşmasını sağlayın. Eğer fazladan boya almışsınız ya da boyalarını arttıysa ücretsiz iade seçenekleri ile Bi’boya’ya tekrar gönderebilir ve tasarruf edip israfın önüne geçmiş olursunuz.

Duvar Boyası Renklerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli


Duvar dekorasyonu evin genel görünümünü etkileyen ve tarzınızı ön plana çıkaran en önemli unsurlardan birisidir ve biliyorsunuz ki bu fikir konusunda çok iddialıyız. Çünkü duvar dekorasyonu konusunda yetersiz kalan bir evin ilerlemesi gereken daha çok yolu vardır. Duvar dekorasyonu denilince akla öncelikle gelen şeyler tablo, resim, çerçeve, ayna gibi ürünlerdir fakat bunların daha da önemlisi duvar boyası ya da duvar kağıtlarıdır. Tercih edeceğiniz duvar boyası çeşitleri ve renkleri evin dekorasyonu konusunda oldukça öneme sahiptir. Peki duvar boyalarını seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir? Hadi birlikte bunların püf noktalarına değinelim. Öncelikle şunu belirtelim ki duvar boyaları hakkında doğru bilinen yanlışlar vardır. Duvar boyalarının seçimini yaparken etrafımızdan aldığımız bilgilere değil de asıl bu işin uzmanlarına danışmalısınız. Örneğin herhangi bir ortama gittiğinizde ortamın dekorasyonunu çok beğendiniz. En çok da duvar rengini ve dokusunu beğendiniz. Siz de uzun zamandır evinizi boyamak ve yenilemek istiyorsunuz ve bu rengin tam da sizin zevkinize uygun olduğunu düşünerek boyanın kodunu aldınız. Ardından ilk işiniz evinizi boyatmak oldu fakat baktınız ki yaptırdığınız boya orada gördüğünüz diğer boyalar gibi olmadı, alakasız oldu. Hoşunuza gitmedi. Bu boya çeşitlerinin özellikleri ve ev duvarlarının dokusunu dikkate almadığınızdan dolayı böyle bir şeyin başınıza gelme ihtimali çok yüksek. Bunun için çok dikkat etmelisiniz. İç cephelerde kullanacağınız boya seçimleri genelde duvar boyası renkleri ve isimleri üzerinden yapılsa bile seçeceğiniz boya türlerde en az renkler kadar önem taşır çünkü sadece duvarınızın yapısına göre tercih yaptığınızda bu bütünlüğün sağlayabilirsiniz mesela duvarlarınız kusurluysa veduvarlarınız parlayan duvarlar değilse mat renkler tercih etmelisiniz. Çünkü parlak boyalar duvarlardaki kusurları daha çok belli eder. Boya seçimlerini sadece dekorasyon amaçlı değil aynı zamanda kullanışlılık açısından da düşünebilirsiniz. Örneğin çok fazla eşyaları yerinden oynatıp duvarlara istemeden de olsa zarar veren ve duvarları çizen bir insansanız duvarlarınızı daha korunaklı olması açısından soyulmayan boyalardan ve parlak boyalardan tercih edebilirsiniz. Başka bir örnek olarak evinizi de bir çocuğunuz varsa ve duvarlara resim yapmayı seven bir çocuksa duvarların rengini sıkça değiştirmeniz gerekeceği için sizin açınızdan oldukça masraflı bir yöntem olacaktır. Ancak bunun yerine silinebilir boya çeşitlerini tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Saten, yarı parlak ve akrilik boyaların bazıları daha kolay silinebildiğinden dolayı temizlenmesi daha kolaydır.

Daireniz İçin İdeal Boya Renkleri


İç cephe boyalarında kullanacağınız renkler evinizin atmosferini ve havasını bir anda değiştirebilecek etkenlerdir. Dolayısıyla evinize boya yapmadan önce renk seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurların en başında tercih edeceğiniz renk paletine uygun bir ton seçmek ve evinizin büyüklüğünü de göz önüne alarak seçim yapmak gelmektedir. Mesela eviniz küçük ise ve bu alanı daha geniş göstermek istiyorsanız koyu renkler yerine açık renkteki boyaları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra yaşadığınız alanı daha geniş ve büyük göstermek için dekorasyon olarak da büyük aynalar tercih edebilirsiniz. Daireniz için ideal boya seçenekleri Bi’Boya’da!
Dış Cephe Boya Renkleri

Bi’Boya dış cephe boyaları akrilik Emülsiyon esaslı ve Silikonlu boyaları mevcuttur. Bu silikonların sayesinde dış cephe boyası boyası suyu iterek dış cepheye çarpan yağmur veya diğer suları yüzeyi ıslatmadan atabilir aynı zamanda yoğun hava koşullarından aşırı sıcak ve aşırı soğuklardan da etkilenmez. Yağmur, kar güneş ışığı gibi koşullara direkt maruz kalsa dahi boyanız çatlamaz ve kabarma yapmaz. Ayrıca renkleri de ilk günkü gibi canlı ve parlak kalır. Bunların yanı sıra su buharı geçirgenliği vardır, bu da nefes alabilen bir duvar boya oluşturarak ortamdaki nemi rahatlıkla dışarı atar. İçinde solvent içermeyen boyalar çevreye ve insanlara hiçbir şekilde zarar vermez. Su yardımıyla inceltilmesi sayesinde kokuları rahatsız edici değildir. Alkalilere dirençli olan duvar boyaları kara sıva, çimento, beton gibi yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir.
En İyi Dış Cephe Boyası

Bi`Boya silikon trendy dış cephe mat boyası, parlak ve doygun renkleri ile yaşam alanınızda dikkat çekmenizi sağlar. Yapmanız gereken şey çok basit; dekorasyonunuza perdenize, halınıza ve eşyanıza uygun dış cephe boyalarının seçip sepete eklemelisiniz. Eğer rengine karar veremediyseniz 3 renk seçeneğine kadar ücretsiz renk kartını bizden talep edebilirsiniz. kargonuz kapınıza kadar gelecektir. Duvarınızda bu renkleri karşılaştırarak en beğendiğiniz renge karar verebilirsiniz. Bi'boya ile dış cephe boya yapmak artık çok kolay. Eğer boyanız artarsa boya kutusunu ücretsiz bir şekilde Bi'Boya'ya iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Böylelikle boyanız boşa gitmez ve bütçenize katkı sağlamış olursunuz. En ekonomik fiyatlarla en kaliteli dış cephe boyaları Bi'Boya'da. Hadi hemen dış cephe boya renklerini keşfetmeye başla!
Sıcak Renkler

Bu renkler, renk çarkında gruplanan güneşi, sıcağı ve ateşi çağrıştırdığı ve aynı zamanda insana yakın bir etki yarattığı için sıcak renkler olarak adlandırılır. Sarı, kırmızı ve turuncu bu renklerin tonlarıdır. Kırmızı, ateşin sıcaklığını hissettirirken, turuncu güneş ışığının etkisini hissettirirken, sarı ise hafif ve parlak hissetmenizi sağlar. Bu renkler havada güçlü titreşimlere sahip oldukları için diğer renklerden önce gözü etkilerler. İçeriğin parlak kısımlarında genellikle daha sıcak renkler hakimdir. Toplu olarak, bu renklerin ruhsal etkileri neşe, canlılık ve harekettir. Güç veya kuvvet ile ilişkilendirildiği için sportif bir renktir. Her zaman enerji getiren uyarıcı bir renk olduğu için aynı zamanda duyguları açığa çıkarır ve harekete izin verir. Enerji verici ve uyarıcı bir renk olmasına rağmen çevresinde çok fazla sıcak ton bulunması huzursuzluk, sinirlilik, öfke veya rahatsızlığa neden olacaktır.
Sıcak Renklerin Kullanım Alanları

Genel olarak renk, duygusal bir değişim hissi verir. Bu bağlamda sıcak renklerin kullanıldığı alanlar da geniş bir alana sahiptir. Sıcak renk her zaman ön plan rengidir. Enerjisi düşük, utangaç, sessiz ve çekingen kişilerin sıklıkla tercih edeceği renklerdir. Okul öncesi çocukların en sevdiği renkler sıcak renklerdir. Sıcak renklerin duygusal çekiciliği vardır. Ayrıca spektrumda gözün en hassas bölgeleri içindedir. Sıcak renkler beyni uyararak beynin işlev ve algılama yeteneğini artırır. Ayrıca konsantrasyon, öğrenme ve bilgileri hatırlamaya yardımcı olur. Mutluluk, neşe ve neşe ile ilişkili bir renktir. Sporla ilgili alanlarda da sıklıkla kullanılabilir. Ayrıca sınıflarda veya okullarda duvar boyası renkleri olarak sıcak tonların kullanılması genellikle uygun değildir.
Pastel Renkler

Pastel renk, ana rengin hafif soluk denilebilecek mat bir tonudur. Renkler isimlendirilirken rengin doygunluğuna ve canlı olup olmamasına göre isimlendirilirler. Parlaklığı ve doygunluğu azalan renklere pastel denir. Bu tonlar yalnız bırakıldığında donuk ve biraz daha dikkat edildiğinde fazla iddialı görünmektedir. Pastel renkleri kullanacağını zaman açık ve koyu renkler yerine daha yumuşak renklere öncelik verin. Nadiren siyahla iyi gitse de pastel renkleri her zaman daha yumuşak renklerle kombinleyebilirsiniz. Gri, krem, açık kahve gibi tonlarla kullanırken güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.
En Çok Tercih Edilen Renkler

Doğru duvar boya rengini seçerek evimize farklı bir atmosfer katabiliriz. Bu yazımızda evimizi aydınlık gösterecek parlak duvar boya önerileri bulacaksınız. Duvarları boyamak, kültürümüzde dekorasyonun yanı sıra temizlik anlamını da taşır. Başka bir eve veya ofise taşınmadan önce ilk adımımız duvarları boyamaktır. Her taşınma aşamasında duvar boyası değiştirilirse renk seçimi de önemli bir etken olacaktır.
Aydınlık Gösteren Duvar Renkleri

Açık duvar boyası renkleri arasında genellikle açık tonlar yer alır. Pastel tonlar da ağırlıklı olarak dekorun genel havasına göre tercih edilebilir. Kum beji, gri, tarak, şampanya, ekru, fildişi ve krem tonları iç dekorasyonda kullanılan en popüler renklerdir. Parlaklığı ifade ederken kültürel olarak özümsenen renkler olarak kabul edilen bu tonlar, çoğu stile eşlik ediyor. Bu renk yeni yapılarda sıklıkla karşılaşılabilir. Özellikle kumlu bej tonunun her mobilya ile uyumlu olduğu söyleniyor. Sade bir dekoratif etki yaratan bu renkler, şık bir dekorasyon oluşturmamıza yardımcı oluyor. Gri tonlar, oturma odası ve oturma odası dekorunda daha ciddi bir hava yaratmaya yardımcı olur. Ancak normal renklerin arasından sıyrılmak ve karanlık bir alan yaratmak istemiyorsanız mavi ve yeşil gibi soluk renkleri tercih edebilirsiniz. Mavi tonları genellikle huzurlu bir renk olarak tanımlanır. Özellikle yazlık evlerin ve çocuk odalarının vazgeçilmez tonuna aittir. Salon dekorasyonlarında sıklıkla karşımıza çıkan açık mavi tonları, son yıllarda salon dekorasyonlarında rahatlatıcı bir etki bırakıyor. Aynı zamanda enerjik bir etki yaratan mavi tonu, iç mimarlar tarafından tavsiye edilen tonlardan biridir. Kabuk rengi de dekorasyonların parlak olmasına yardımcı olan renklerden biridir.
Duvar Boyası Renk Kataloğu

Duvar boyası rengi seçimi her zaman kafa karıştıran bir sorudur. Bu da yeni boya renginin mobilyalara nasıl uyacağı konusunda kafamızda bir soru işareti oluşturdu. Öğeler boya rengiyle eşleşmeli mi? Yoksa tam tersi mi olmalı? Bu sorulardan kurtulmanın yolu ise boya kartelalarından geçiyor. Diğer birçok boya firması gibi Biboya'nın da boya kartelaları bulunmaktadır. Bi’Boya boya rengi birçok farklı tonlardadır. Sıcak renklerden soğuk renklere kadar pek çok renk alternatifi var. Paletteki boya renk şeması ile odadaki mobilyaların uyumunu öğrenebilirsiniz. Eşyalarınızın yanına bir renk kategorisi yerleştirerek bunların birbirine ne kadar uyduğunu belirleyebilirsiniz. Hayal bile edemeyeceğiniz renk kombinasyonları evinizin dekorunu farklı kılacaktır.

Toast Message