Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.

Toast Message


Ürün Tipi

Renkler

Ebat
ürünler hazırlanıyor.
üründen ürün gösteriliyor
Daha Fazla Ürün Göster

Kahverengi İç Cephe Boyası

Doğal renklerden olan kahverengi toprak tonlarından biridir. Rahatlığı, kararlılığı, gücü, sağlamlığı ve zenginliği simgeler. Tek başına kullanıldığında monotonluğu çağrıştırsa da, diğer renklerle etkileşime girdiği zaman çok daha güçlü bir etki sağlar. Kahve sadeliğiyle beraber hem ağır hem de modası geçmeyecek renklerden biridir. Dekorasyonunuzda kahve ve tonlarını kullanarak hem klasik hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz. 


Kahverenginin Duvardaki Etkileri Nelerdir? 

• Modası hiçbir zaman geçmeyecek klasik renklerden biridir.

• Toprak tonlu, mobilyalarla kombinlediğiniz zaman, daha doğal klasik, yumuşak bir hava yaratabilirsiniz.

• Uyumlu olduğu canlı renklerle kombinlediğiniz zaman çok daha güçlü ve enerjik bir etki sağlayabilirsiniz.

• Duvarınızda koyu tonlarını kullanırken, açık renklerle beraber kullanarak dengelemelisiniz.


Kahve ve Tonlarının Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Kahverengi genelde monoton, sıkıcı bir renk gibi algılansa da aslında insanları harekete geçiren, sakinliğin ve hayal gücünün güçlenmesini sağlayan bir renktir. Kansas’ta yapılan bir araştırma sonucunda kahverenginin gerçekten de insanların hareketlerini hızlandıran bir etkisi olduğu görülmüştür. Araştırmada bir müzenin duvarları, sırasıyla beyaz ve kahverengi olarak boyanmış, ardından insanların beyaz renkli duvarlar varken yavaş hareket ettiklerini, kahverengi duvarlar varken ise çok daha hızlı hareket ettikleri gözlemlenmiş.


Kahverengi Boya Hangi Odada Neden Tercih Edilir?

Kahverengi boya, evinizin her odasında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir renktir. Ama ağırlıklı olarak salon dekorasyonlarında kullanılır.

Salon: Kahve ve tonlarını klasik ve modern bir görünüme kavuşturmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yatak Odası: Toprak tonlarından olan kahverengi, yatak odanızda daha sakin bir ortam yaratmanıza yardımdı olacaktır.

Çalışma Odası/ Ofis: Hayal gücünüzü harekete geçirerek daha yaratıcı olmanızı sağlar. Bu sebeple kahve ve tonlarını, çalışma odanızda ofisinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Dekorasyonda Kahveyi Tamamlayan Renkler Nelerdir?

Kahverengi - Beyaz Kahverenginin ağırlığını, beyazın sadeliği ile birlikte dengeleyebilirsiniz.

Kahverengi - Yeşil Evinizde yumuşak bir hava yaratmak için bu iki renk kombinasyonunu rahatlıkla kullanarak, doğal ve huzur veren bir dekorasyon yapabilirsiniz. Özellikle zeytin yeşili ve kahve en uygun tonlar olacaktır.

Kahverengi - Sarı Bu kombinasyonda daha enerjik ve uyumlu bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Kahverengi - Turuncu Mekanınızın enerjisini yükseltmek istiyorsanız bu iki renk kombinini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kahverengi - Turkuaz Bu renk kombinasyonunu ise kahve ile uyumlu olabilecek en iyi kombinasyonlardan biridir.

Kahvenin klasikliğini ve turkuazın yaratacağı ferahlık hissini dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Kahverengi - Gri Grinin nötrlüğü ve kahvenin sıcaklığı birleştiğinde, dekorasyonunuzda daha modern bir uyum yakalayabilirsiniz.

 


Kahverengi Duvar Boyası Kullanmanın Dekorasyona Etkisi Nedir?

Kahverengi gibi koyu bir duvar boyası kullandığınızda, dekorasyon yapacağınız alanda, klasik ve rahat bir hava yaratabilir doğal tonlarla birleştirerek daha doğal bir stil yakalayabilirsiniz. Seçeceğiniz renk kombinlerine göre evinizin her yerinde kullanabileceğiniz bu rengi, ahşap zemin ve mobilya kullanarak daha zengin ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Kahve ve kahveyle birlikte uyumlu olacak renkleri, Bi’Boya'dan keşfedebilir, 3 farklı renk kartı isteyebilirsiniz. Ürününüzü,hızlı teslimat, aynı gün kargoda olacak şekilde sipariş verebilirsiniz. Eğer ürününüzü iade etmek isterseniz, 14 gün içinde kolayca ve ücretsiz olarak edebilirsiniz.

Sırala
Ürün Tipi


Ebat