Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.

Toast Message


Ürün Tipi

Renkler

Ebat
ürünler hazırlanıyor.
üründen ürün gösteriliyor
Daha Fazla Ürün Göster

Yeşil Renk İç Cephe Boyası

Yerkürenin, üretkenliğin, doğanın rengi yeşil, bulunduğu ortama tazelik enerjisi veren,  dekorasyonda kullanılan renkleri yumuşak tonlarıyla vurgulayan bir duvar boyası rengidir. Minimal dekorasyona sahip dairelerde, rustik etkinin hüküm sürdüğü kır ve sahil evlerinde tercih edilebileceği gibi kişisel gelişim merkezleri, ofis ve cafeler için de idealdir.

 

 Yeşilin Duvardaki Etkileri Nelerdir? 

• Bej ve beyaz gibi açık renkli ahşap yer döşemeleriyle birlikte kullanılan yeşil duvar rengi, dekorasyona ahenk kazandırır, doğallığı vurgular. 

• Küçük mekanlarda, banyo ve dar mutfaklarda ortamı aydınlatır, ferah bir atmosfer yaratır. 

• Beyaz dekorasyonun hakim olduğu İskandinav stili mekanlarda açık tonlardaki yastık, perde gibi tekstil ürünleriyle uyum sağlar.

• Yaşam alanlarında kontrast yaratmak için idealdir. Lacivert ve mavi tonlarındaki mobilya ve aksesuarlarla kullanıldığında derinlik algısı yaratır. 

• Koyu tonlardaki yeşil duvar uygulamaları, doğanın renklerini mekanlara taşır. Turuncu gibi sıcak renklerle birlikte kullanıldığında samimi bir etki yaratır. 

• Çocuk ve genç odalarında sakinleştirici, dinginlik veren bir  sağlar. 


Yeşil Renk: Çağla Yeşili, Yeni Çağıl, Nil Yeşili, Tuna, Çağla, Zümrüt, Mistik, Mint Yeşili, Yosun Yeşili ve Su Yeşili İç Cephe Boyası Psikolojik Etkileri

• Doğal bitki örtüsünü, orman ve denizi çağrıştırdığı için kişiler üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.

• Şehir hayatının getirdiği stres yükünü hafifletir. 

• Tabiat, aile ve arkadaşlığı sembolize eder. 

• Güven duygusunu artırır. 

• Bu renk aynı zamanda maddi zenginliği temsil eder. Yeşil renk anlamı ve etkisiyle, ticaret gibi ikna ve güvene yönelik çalışmaların önemli olduğu iş yerlerinde güven duygusunu desteklerken kazanca da işaret eder. 

• Gözlem yeteneğini ve konsantrasyonu artırır. 


Yeşil Renk Duvar Boyası Hangi Odada Neden Tercih Edilir?

Banyo: Yeşil renk dinlendirici, huzur veren bir renktir. Ayrıca geleneksel banyo kültürünü dekorasyona taşımak istediğinde, koyu yeşil ile vitray detayları bir arada kullanabilirsin.

Mutfak: Açık tonlardaki bir duvar boyası ile kahverengiden beyaza birçok renkteki mutfak dolabı ve mobilya arasında uyumu yakalayabilirsin. Küçük ve az ışık alan mutfaklarda kullanacağın açık tonlarla, daha fazla aydınlık elde edebilir, enerji tasarrufu sağlayabilirsin.

Salon: Oturma odası ve salon dekorasyonunda farklı tarzlar yaratmak istersen yeşil duvar detayı kullanımına yer açabilirsin. Örneğin, retro bir salon için bu rengin kırmızı, turuncu ve kahverengiyle uyumundan yararlanabilirsin. Minimal ve doğal bir görünüm için açık tonlardaki duvar boyanı yine açık renk mobilyalarla tamamlayabilirsin.

Çalışma Odası/ Ofis: İnsanlara güven veren, ikna yeteneğini güçlendiren bu rengi ofisinde rahatlıkla tercih edebilirsin. Yaratıcılığı ve konsantrasyonu artıran bu rengi çalışma odası, hobi odası gibi mekanlarda da kullanabilirsin.

Bebek/ Çocuk Odası: Renkli oyuncakların yaratacağı karmaşayı azaltmak, ortamda sakinlik ve dinginlik etkisi yaratmak için açık ve pastel duvar renklerini bebek odalarında tercih edebilirsin. Huzurlu uyku saatleri için ideal olan bu renk, aynı zamanda çocuk odalarında sakin bir çalışma ortamı yaratır.

 

Dekorasyonda Yeşili Tamamlayan Renkler Nelerdir?

Krem ve Bej: Doğanın renklerinin uyumunu yaşam alanına taşımak istersen duvar rengine uygun mobilya ve aksesuarlarını krem ve bejin aydınlatıcı etkisiyle buluşturabilirsin.

Altın Sarısı: Gösterişli, klasik bir dekorasyondan hoşlanıyorsan salonun için bu renk duvar boyası kullanabilir, duvarlarını altın varaklı aynalar, parlak sarı çerçeveli tablolarla süsleyebilirsin.

Turuncu: Tropikal esintilerle dolu bir dekorasyon için doğal tonlarla boyayacağın duvarlarını, turuncu aksesuarlar, kiremit rengi koltuk ve kanepelerle tamamlayabilirsin. Büyük yapraklı iç mekan bitkileriyle, dekorasyonundaki tropikal etkiyi artırabilirsin.

 

 Yeşil Renk Duvar Boyası Kullanmanın Dekorasyona Etkisi Nedir? 

• Küçük ve karanlık ortamlarda verdiği ışık yansımalarıyla daha büyük ve aydınlık bir atmosfer yaratır. 

• Açık renk mobilyalarla modern ve naturel, koyu renk mobilyalarla şık ve klasik bir hava verir. 

• Birçok renk ile uyumlu olduğundan, yaşam alanında küçük değişikliklerle bambaşka bir tarza kolayca sahip olabilirsin. 


Çağla, kekik, nefti ya da nil... En güzel yeşil tonları arasında kolayca seçim yapabilmek için Bi’Boya’dan ücretsiz renk kartı talep edebilir, seçimini yaptıktan sonra dilediğin boyayı sepetine ekleyebilirsin. Hızlı teslimat özelliği ileBi’Boyaduvar boyan aynı gün kargoya verilir. Boyama sonrası artan boyanı, paketini açmadan Bi’Boya’ya iade edebilirsin. Yeni duvar renginin keyfini doyasıya çıkarabilirsin.

Sırala
Ürün Tipi


Ebat