Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.

Tek Duvar Boyama Seti

için ürünler hazırlanıyor.

Ürünler

üründen ürün gösteriliyor
Daha Fazla Ürün Göster

Tek Duvar Boya Renkleri

Renk, herhangi bir tasarım şemasının en önemli unsurudur, bu nedenle odaların duvar boya renkleri de dekorasyonda belirleyici bir rol oynar. Geçmişten gelen dekorasyon alışkanlıklarından biri de tüm oda için bir renk seçip tüm duvarları aynı renge boyamaktır.

Basit duvar boyası genellikle dekoratif bir öğeyi vurgulamak, kontrast oluşturmak veya farklı renklerle ritim oluşturmak için kullanılır. Bu işlem ile odanın dekorunu ve tarzını ön plana çıkarabilirsiniz. Tek duvar boya renkleri ile odanın görüntüsünü ve odağını kolayca değiştirebilir, hatta belki de odanın kusurlu kısmını estetik açıdan güzel bir hale getirebilirsiniz. Zamanınız kısıtlıysa ve uygun fiyatlı bir yöntem arıyorsanız tek duvar boyası ile yepyeni bir modern görünüm elde edebilirsiniz.

Tek Duvar Boyama Seti

Tek duvar boyama seti kategorisinde Bi’Boya’nın su bazlı silinebilir, silikonlu mat boya ve rulo badana fırçası çeşitlerine bakınabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Satın alacağınız Bi’Boya marka renkleri ile evinizin ister iç cephe ister dış cephe duvarlarını dilediğiniz biçimde boyayabilir ve şahane tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Tek Duvar Boyama Fikirleri

Sade duvar boyası rengi, odadaki diğer duvarlara göre daha koyu olduğunda daha doğal görünür. Bu nedenle, en çok tercih edilen renkler maviler, yeşiller, kırmızılar ve yeterince cesursanız gri ve siyah tonlarıdır, ancak odanın etrafında onları renkle koordine edecek doğru vurgulara sahip olduğunuz sürece sayısız seçenek arasından sizi tatmin edecek herhangi bir renk seçebilirsiniz. Oturma odası, yatak odası ve hatta banyoda sade bir duvar boyası rengi için koyu yeşil doğru seçim olabilir. Sıcak bir ton, bej veya kirli beyaz ve yeşilin daha açık tonları gibi nötr tonlarla iyi uyum sağlar.

Başlık arkasındaki duvarda siyah ve lacivert kullanımı sofistike bir görünümü destekler. Mor, mavi ve beyaz renkleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Çok fazla ışık almayan bir odanız varsa, tek duvar boyasında mat sarı tonunu kullanarak odayı daha ferah hissettirebilirsiniz. Metalik renk, düz duvar boyası için güçlü bir stil ifadesidir. Farklı bir renge boyayarak vurguladığınız duvar, bitişik duvarın rengiyle eşleşmelidir. Kararsız kalırsanız diğer duvarları iki koyu renge boyayabilirsiniz. Uyumlu ve etkileyici bir görünüm verecektir. Duvar boyası, görüntünün kafa karıştırıcı olmaması için mevcut dekorla ilgili olmalıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu, odadaki renklerden birini tekrarlamaktır. Dekoratif parçalarınızı inceleyebilir ve çok kullanılmamış bir renk seçebilirsiniz.

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

Ağırlıklı olarak karşımıza çıkan en yaygın duvar renkleri gri tonları ve açık tonlardır. Şirketler genellikle bu renkleri her yıl kartelalarına dahil eder. Ayrıca boya karıştırıcı ile istediğimiz renk koduna göre renkleri karıştırarak elde edilebildiği için artık farklı renklerde de tercih edildiğini görebiliyoruz.

Son zamanlarda özellikle ticari mekanlarda koyu antrasit renkleri daha popüler. Evinde Alaçatı havası yaratmak isteyen birçok insan var. Buzulun neşeli mavisi ya da beyazı ile beyaz Amerikan kapı modelleri çok iyi bir kombin oluşturuyor. En çok boyanan duvar renkleri arasında sıklıkla bulunan bej ve gri tonları her zaman yerini koruyor. Bu renklerin tercih edilmesinde en önemli etken dekoratif rol oynayan diğer unsurların renkleri ile çok rahat bir şekilde kombinlenebilmeleridir. Bej ve gri duvar renkleri mobilya, perde, pencere ve ahşap zeminlerin rengiyle rahatlıkla uyum sağlayabilir.

Açık Gri

En sevilen minimalist duvar boyası renklerindendir. Modern mobilyalarla olduğu kadar ahşap ve deri mobilyalarla da çok uyumludur. Ferah bir ortam yaratmak için iyi bir duvar rengi seçimidir. Evin iç duvarlarının yanı sıra ofis ve çalışma ortamlarının duvarlarında da sıklıkla tercih edilen bir renktir

Bej

Hiç şüphesiz en çok boyanan duvar rengi bejdir. Diğer renklerle çok uyumludur. Bejin farklı tonları vardır. Bu en popüler kumlu bej tonudur. Mobilya ve dekorasyonların renkleri uyum sağlamayı kolaylaştırır.

Çakıl Taşı

Çakıl taşlı duvar boyası, gri duvar boyası ailesinden gelir. Daha yumuşak bir tonda olan bu duvar rengi, modern tarzla mükemmel bir uyum içindedir. Beyaz renk şemasıyla mükemmel uyum sağlar. Bu duvar rengiyle mümkün olduğunca az eşyanız olduğundan emin olun. Duvarlarda çeşitli beyaz tonları kullanabilirsiniz. Eşyalarınızın beyaz ve benzeri tonlarda olduğundan emin olun. Daha açık tonları seçin.

Fil Dişi

Fildişi rengi zamansız bir klasiktir. Aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratmak isteyenlerin favorileri arasındadır. Odanın aydınlanmasını kolaylaştırır. Daha aydınlık bir ortam yarattığı için odadaki diğer dekoratif ürünleri öne çıkarır.

Buz Mavisi

Buz mavisi, rahatlatıcı duvar boyası renklerinden biridir. Ferah bir ortam yaratmak için duvarlarınızda kullanacağınız ilk renklerden biridir. Birçok renkle uyumlu bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Gri

Modern ve minimalist bir dekor için olmazsa olmaz bir duvar rengidir. Ülkemizde pek tercih edilmese de dünyanın en popüler duvar tonlarından biridir. Duvarın gri rengi dengeli bir dekorasyon için çok iyi bir seçimdir. Dekoratif ürünlerinizde farklı renk kombinasyonları elde etmenize imkân tanır.

Duvar Boyasında 2 Renk Uyumu

Son yıllarda popüler bir trend var: Odaların duvarlarını iki farklı renge boyamak. Odanın duvarlarındaki renk kombinasyonu farklı ve alışılmışın dışında bir dekorasyon stili yaratırken, duvarlarda renk geçişleri ile belli bir alanı vurgularken çok daha fazla ön plana çıkacaktır. Birbiriyle uyumlu veya zıt iki farklı rengin kullanıldığı dekorasyonlar, modern ev tasarımlarında da yeni bir kimlik kazandırıyor.

Duvarlarda iki farklı renk kullanmak, seçilen renk kombinasyonuna bağlı olarak, odanın dekoruna tamamen ince bir zarafet veya kontrast katabilir. Deneyimli iç mimarlar, son yılların bu sevilen trendini benimserken, bir odanın ışık tayfına göre bazı temel renk ve tonlarını kullanırlar. Farklı renk kombinasyonları farklı görsel uyumlar yaratabilir ve ayrıca odalarda yarattıkları psikolojik etkiler de çok farklıdır.  

Hangi duvar farklı renge boyanmalıdır?

Penceresiz veya kapısız bir duvar, basit duvar boyaları için idealdir. Ancak, bu kuralın bazı istisnaları olabilir. Dekoratif bir pencere veya kapıyı vurgulamak için basit bir duvar boyası kullanabilirsiniz. Örneğin, alışılmadık şekilde şekillendirilmiş pencereler, gerektiğinde onları öne çıkarabilir. Ancak çok koyu renkler kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Uzun veya dar bir odanız varsa, tek bir duvar boyası, optik bir illüzyon sayesinde odanızın darlığının daha az fark edilmesini sağlayabilir. Daha kısa duvarı boyamak, duvarın daha fazla öne çıkmasını sağlayacaktır.

Odada dikkat çekmek istediğiniz bir şey varsa arka duvarı farklı bir renge boyayarak vurgulayabilirsiniz. Şömine, mobilya, komidin veya masa, kullanılacak en iyi unsurlardır. Odanın başka bir odak noktası yoksa gözler doğal olarak tek boyadığınız duvara gidecektir. Farklı işlevlere sahip büyük bir odanız varsa, farklı bir mekân izlenimi vermek için tek bir duvar boyası kullanabilirsiniz. Örneğin geniş bir mutfağınız varsa, yemek alanını ayrı bir görsel alan olarak tanımlamak için arkasındaki duvarda farklı bir renk kullanabilirsiniz.

YUKARI
Sırala

Toast Message