Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.

Ürün Tipi

Renkler

Sprey Boya

için ürünler hazırlanıyor.

Ürünler

Sprey Boya


 • Sprey boya; basınçlı metal kaplarda- tüplerde gaz ile sıkıştırılan boya türüdür.
 • Kullanımı oldukça pratik olan sprey boyaların en büyük avantajlarından biri çabuk kuruyan bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu nedenle acil boyama gerektiren yerlerde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca sprey boya ile işlem yaparken herhangi bir fırça, rulo, boya kabı, palet gibi malzemelerden kullanmanıza gerek olmadığından bu boyalar hızlı ve pratik ürünlerdir.

  Sprey Boyalar Nerelerde Kullanılabilir?


 • Sprey boya çeşitli yüzeylerde kolaylıkla kullanılabilir.
 • Genellikle grafiti sanatı denildiğinde akla gelip, duvar yazılarında kullanıldığı bilinen sprey boyalar aslında birçok alanda işimize yarayan ürünlerdir. Kullanım alanları oldukça geniş olan bu boyaları özellikle hobi çalışmalarınızda, ahşap veya metal yüzeyleri renklendirmede kullanabilirsiniz. Tamirat gerektiren yerlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Örneğin bazı köşeleri deforme olan ahşap sandalyeleriniz veya masalarınız varsa, görünümlerini sprey boya kullanarak hızlıca onarabilirsiniz. Aynı şekilde banyolarınızda; küvet veya lavabolarınızda sizi rahatsız eden çizikler varsa sprey boya yardımıyla bunları kapatabilirsiniz.

  Sprey Boya Çeşitleri


 • Sprey boya çeşitleri, boyayı uygulayacağınız yüzeylere göre değişkenlik göstermektedir.
 • Sprey boyalar genellikle metal, ahşap, plastik, seramik, kumaş, cam ve kâğıt yüzeylerde kullanıma uygun boyalardır. Sprey boyalar; akrilik sprey boya, sentetik sprey boya, çok amaçlı sprey boyalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Akrilik sprey boyalar en çok tercih edilen çeşitlerdendir. Çünkü akrilik esaslı sprey boyalar yukarıda bahsettiğimiz cam, metal, ahşap gibi yüzeylerin boyanmasında en sık kullanılan boyalardır. Akrilik sprey boyalar genellikle hobi çalışmaları ve iç mekanlar için uygun görülmektedir. Diğer sprey boyalarla kıyaslandığında akrilik sprey boyalar daha kokusuz ürünlerdir. Sentetik sprey boyalar yüksek kapatıcılığa sahip ve dayanıklı boyalar olduğundan en çok karşımıza çıkan ürünlerdendir. İç mekanlarda da dış mekanlarda da kullanıma uygun boyalardandır. Fakat akrilik sprey boyalara göre kokusu daha ağır olduğundan iç mekanlarda kullanımı pek tercih edilmez. Çünkü bu boyalara yağlı boyanın metal kutuya sıkıştırılmış hali diyebiliriz. Sprey boyaları kullanarak yaptığınız bir çalışmadan sonra yine sprey olarak satışa sunulan verniklerden kullanarak boyayı sabitleyebilir ve çalışmalarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

  Sprey Boya Renkleri


 • Sprey boya renkleri tıpkı diğer boya çeşitleri gibi geniş bir yelpazeye sahiptir.
 • Sprey boyaların renkleri genellikle kapaklarında belirtilmektedir. Çoğunlukla duvar yazıları ve kapatmalar için sprey boya siyah olarak tercih edilmektedir. Ama elbette ki yalnızca siyah renkle sınırlı değildir. Örneğin boyamak istediğiniz eşyalarınız küvet, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi eşyalar ise tercih edeceğiniz sprey boya beyaz olmalıdır.
  Fosforlu-Neon Sprey Boyalar

 • Karanlıkta parlayan, fosforlu sprey boyalar da bulunmaktadır.
 • Bu boyalar iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olsa da genellikle dış mekanlarda tercih edilmektedir. Karanlıkta parlayan neon- fosforlu boyalar genellikle dış mekanlarda işaretleme gerektiren yerlerde, yollarda, park yerlerinde kullanılmaktadır.
  Metalik Sprey Boyalar

 • Metalik sprey boyalar uygulandıkları yüzeylere metal efekti veren boyalardır.
 • Otomobillerde, bisikletlerde yaygın kullanılır. Metalik boyalar yalnızca gri metal rengiyle sınırlı kalmamakla birlikte metalik mavi, yeşil, siyah gibi de çeşitlendirilmektedir.
  Altın Varaklı Sprey Boyalar

 • Altın varaklı sprey boyalar genellikle hobi çalışmaları, el sanatlarında tercih edilen boyalardır.
 • Çalışmalara ışıltılı ve zengin bir görünüm katar. Resim çerçevelerinde altın efekti vermesi amacıyla da sıklıkla kullanılır.
  Efektli Sprey Boyalar

 • Efektli sprey boyalar ise yüksek parlaklığa sahip boyalardır.
 • Bu sprey boyalar eşyalarınıza bakır, altın, krom ve alüminyum gibi efektleri vermek istediğinizde tercih edebileceğiniz ürünlerdir.
  Sprey Boya Seti

 • Sprey boya seti farklı ürünlerin bir araya gelmesiyle içeriği oluşturulan setlerdir.
 • Tıpkı diğer boya çeşitlerinde olduğu gibi farklı renklerden veya bir rengin farklı çeşitlerinden oluşturulmuş setler mevcuttur. Örneğin siyah renk sprey boya kullanmak istediğinizde mat, parlak ve metalik siyah gibi ürünlerden oluşan bir set edinebilirsiniz. Eğer detaylı bir hobi çalışmanız veya geniş bir alan boyamak için birden fazla ürüne ihtiyaç duyuyorsanız sprey boya seti almanızı önerebiliriz.
  Sprey Boya Fiyatları

 • Bir ürünü seçerken genellikle önceliğiniz ürünün kalitesi daha sonra ürünün fiyatı olmaktadır.
 • Sprey boya fiyatları da ürün kalitesine ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Ürün miktarı ve boyutuna göre de şekillenen sprey boya fiyatları her bütçeye uygun olarak satılmaktadır.
  Sırala

  Toast Message