Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.

kategori

Hobi Boyaları

için ürünler hazırlanıyor.

Ürünler

üründen ürün gösteriliyor
Daha Fazla Ürün Göster

Hobi boyası ile zamansız tasarımlar


 • Bolca zamanın varsa ve evimde hobi edinmek istiyorum diyorsan kendine bir aktivite edinmelisin.
 • Temelinde yatan fikir, yaratıcılığı ortaya çıkarmak ve geliştirmek olan boya yapmak en keyifli aktivitelerden biridir. Dinlendirici etkisinin yanında keyifli zaman geçirmek isteyen insanların severek yaptığı hobilerdendir. Sevdiklerinin hediyelerini kendi ellerinle yapman veya evdeki eşyalarını küçük dokunuşlarla bambaşka hale getirme fikri sence nasıl olurdu? Bizce harika bir fikir! Hobi boyaları ile isteğini kolayca yapabilirsin. Birbirinden farklı hobi boyası çeşidi ile ister kumaş boya, ister ahşap istersen de metal veya plastik boyama yaparak birbirinden güzel işler ortaya çıkarabilirsin. Peki, bu hobi boyası nedir, neler yapılabilir ve çeşitleri nedir gibi detayları birlikte inceleyelim.

  Hobi boyası nedir?


 • Hobi amaçlı kullanılan bu boyaların hızlı bir şekilde kuruyabilmesi ve kokusuz olması nedeniyle çalışılması kolaydır.
 • Hobi boyalarının çok çeşitleri vardır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Akrilik boyalar, kumaş boyaları, cam boyalar, seramik boyalar, efekt ve eskitme boyalarıdır. Hobi boyası çeşitleri çok olduğu için birçok farklı eşyada hobi boyasını kullanmak mümkündür.

  Hobi boyası seti ile neler yapılır?


 • Hobi boyası ile evinde bulunan eskimiş eşyalara yeni bir görünüm kazandırmak oldukça kolay.
 • Aynı zamanda uzun yıllardır kullandığın süs eşyaları varsa ve onları atmaya kıyamıyorsan onları değiştirebilirsin. Evinde bulunan süs eşyalarını boyamaya başlayarak eşsiz parçalar elde edebilirsin. Örneğin, evde bulunan masayı veya sandalyeyi değiştirmek istersen bir ahşap hobi boyası tercih ederek istediğin renge boyayarak farklılık katabilirsin. Bu sayede yeni eşya almak yerine uygun fiyata hobi boyası satın alarak eşyalarında yeni alınmış havası yaratabilirsin. Aynı zamanda odandaki eşyalarla uyum sağlamayan bir eşyayı hobi boyası yardımıyla boyayarak dekorasyonunun tamamlayıcı öğesi haline getirebilirsin.
 • Uzun yıllardır kullandığın, sararmış beyaz tişörtlerin için kumaş boyası temin ederek istediğin şekilde onları boyayabilirsin.
 • İstersen tişörtün tamamını aynı renge boyayabilirsin. Eğer tek renk boyalı tişört istemezsen; tişörtü buruştur ve bir pastanın dilimlenmiş şeklini alacak biçimde üzerinden farklı yönlerde birkaç lastik geçir. Kısım kısım ayrılan yerlerin her birine farklı bir kumaş hobi boyası dök. Tişört kuruduğunda tek renk yerine üzerinde sevdiğin renkleri karışık bir şekilde görebilirsin. Bu şekilde eski eşyalarını atmak yerine onları değerlendirebilirsin.
 • Özel günler için kimsede olmayan bir hediye düşünüyorsan bunu hobi boyası kullanarak kendin yaratabilirsin.
 • Fazla masraf yapmadan alacağın bir eşyayı boyayarak farklılık katabilir, hediyeyi vereceğin kişinin hediyeyi her kullandığında seni hatırlamasını sağlayabilirsin. Böylece hem kendini mutlu edersin hem de kaliteli ürünleri daha uygun fiyata getirmiş olursun.

  Hobi boyası nasıl kullanılır?


 • Evinde olan ahşap bir eşyanı boyamak istersen önce ahşap üzerindeki boyayı zımpara kağıdı ile sökmelisin.
 • Boyadan önce 2 kat astar boya uygulamalısın. Astar boya kuruduktan sonra uygulayacağın boya açık renkli ise en az 3 kat boyayı uygulamalısın. Koyu renk boya kullanacaksan 2 kat uygulaman yeterli. Eski bir metal kutun var ve onu boyayarak değiştirmek istediğinde önce metalin üzerindeki boyayı tel fırça yardımıyla sökmelisin. Yüzeyi pürüzsüz yaptıktan sonra bir astar seç ve metalin üzerine 2 kat uygula. Daha sonra uygulayacağın boyayı 1 kat sürerek iyice kurumasını bekle. İlk kat boya kuruduktan sonra 2. katı uygulayabilirsin.
  Hobi Boya Çeşitleri ve Fiyatları

 • Sen de hobini en doğru boya çeşitleriyle yapmak istersen Bi’Boya'yı ziyaret edip tarzına ve bütçene en uygun hobi boyası fiyatları arasından seçim yaparak kolayca temin edebilirsin.
 • YUKARI
  Sırala
  Temizle Filtrele
  kategori

  Toast Message