Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Yeşil Renk Tonları ile Evinde Farklı Bir Hava Ka
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Yeşil Renk Tonları ile Evinde Farklı Bir Hava Ka

Yayınlanma tarihi: 18.03.2021

Giderek büyüyen metropoller, her geçen gün kişilerin yaşam alanlarını kısıtlıyor. Park, bahçe gibi yeşil alana hasret kalan ve doğallığı özleyen kişiler evlerinde bir parça yeşilden ve natürellikten izler görmek istiyor. Senin de evinde bahçen yoksa ve şehrin boğuk renklerinden sıkıldıysan, canlı ve yeşil dizaynlar yapmanı sağlayacak yeşil bir dekorasyon seninle...

Antre ve koridorları yeşille canlandırın

Eve ilk girdiğiniz karşılaştığınız alan antre ve koridordur. Bir anda sokağın negatif etkisini bıraktığın bu alanda yeşil renk dekorasyonuna ağırlık vermek huzur verici olabilir. Öte yandan evine gelen misafirlerin daha kapıdan girdiği anda aklında evinle ilgili taslak çizmeye başlar. Onları ilk karşıladığın yer alan antre ve koridor aslında ilk izlenim açısından da önem taşır. Bu sebeple bu alanları yeşille donatmak, natürel ve canlı bir dekorasyon yaratmak için yeşil ve tonlarından ilham alabilirsin. Genel olarak tüm renkler ile uyumlu görünen ve estetik olarak da çok şık duran yeşil rengi duvarlarında tercih edebilirsin. Dilersen antredeki dolabını veya dresuarı beyaz renk tercih edebilir, kahverengi saksı içerisindeki bitkilerle alanı doğallaştırabilirsin. Hatta evinin girişinde bir merdiven varsa altındaki boş kısma minik bir havuz bile ekleyebilir, canlı bitkilerle doğayı evine getirebilirsin.

Yeşil Renk Tonları ile Evinde Farklı Bir Hava Ka

Yeşille doğaya açılan kapı

Salonunu yeşil renk ile donatmak istediğinde büyük gruplardan tercih yapman önemlidir. Özellikle Fransız balkonu olan ve bahçeye bakan evlerde, odanın iç kısmında yeşile daha az yoğunluk vermek göz zevki ve perspektif açısından değerlidir. Bu bağlamda duvar rengini yeşil kekik veya Nil yeşili boyayabilir, oturma gruplarını da nispeten ton farkı yaratan fıstık yeşili tercih edebilirsin. Bunun dışında sarı aydınlatma, pastel toprak renklerinde bir orta sehpa ve ahşap laminant parkeler oldukça estetik bir görünüme imza atabilir.

Yeşil Renk Tonları ile Evinde Farklı Bir Hava Ka

Oturma alanlarında dinamik görünümü ortaya çıkarın

Eğer canlı bir kişiliğin ve hareketten keyif alan bir ruhun varsa, yeşil ile birlikte pastel renkleri oturma alanında kombine edebilirsin. Burası bir oturma odası olabileceği gibi çalışma odan veya kapalı balkonun bile olabilir. Zümrüt yeşili renginde duvar boyasını tek bir duvara uygulayabilir, diğer duvarları tamamen renkli kişiliğine göre seçtiğin duvar kağıdı ile hareketlendirebilirsin. Alandaki büyük eşya gruplarını da sarı, turuncu ve hatta açık mavi renk skalasından seçebilir, ahşap duvar rafları ve gösterişli biblolar ile donatarak görsel seyir zevkini artırabilirsin.

İstediğin alanda dikey bahçe kullanmayı unutma

Son zamanların en sıra dışı dekorasyon ögelerinden biri olan dikey bahçe ve duvarları evine getirmeye ne dersin. Teras, balkon ve hatta kış bahçesi gibi yaşam alanlarının tek bir duvarını kaplayan dikey bahçeler, genel olarak dekorasyon rengi ne olursa olsun bir anda yeşili hayatınıza dahil edebilir. Dikey bahçenin bulunduğu arka duvar rengini yeşil çağla mat rengine boyayarak çok daha efektif bir görünüm elde edebilirsin. Yeşilin en güzel renklerini bulabilmek için Bi'Boya'da bulabilir, uygun fiyat seçenekleri sayesinde kolayca satın alabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message