Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Yeni Yıla Yeni Renkler ile Başla!
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Yeni Yıla Yeni Renkler ile Başla!

Yayınlanma tarihi: 10.01.2021

Karamel rengi, asfalt grisi, armut yeşili de bu yıla damga vuracak renklerdir. Düz renk kıyafetlerinde kullanacağın zıt tonlardaki canlı renklerden oluşan aksesuarlar ile yeni yılda şık bir görünüm elde edebilirsin. Ayrıca evindeki ya da iş yerindeki pastel tonlu mobilyalara, aksesuarlara rengarenk küçük dokunuşlar yaparak pozitif bir imaj verebilirsin. Bırak yeni yılın heyecanı ve coşkusu hem bedenini, hem ruhunu, hem yaşadığın alanı sarsın.

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha bırakmamıza sayılı günler kaldı. 2020 birçoğumuz için zor bir sene idi. Yaşadığımız zorlukları bireysel olarak yaptığımız minik dokunuşlarla keyifli hale getirmeye çalıştık. Şimdi yeni yılı karşılama zamanı. 2021 yılını heyecanla beklerken kendini capcanlı bir dünyanın içinde bulmaya ne dersin?

Yeni yılın rengi neden kırmızıdır?

Yeni yıl; yeni umutlar, yeni başlangıçlar, yeni kararlar, yeni aşklar demektir. Kırmızı renk de bütün bunları çağrıştırır. Ne kadar canlı bir şekilde karşılardan, o sene o kadar güzel geçer, buna inanılır. Pandemi sürecine tanık olduğumuzdan beri, evlerimizde daha fazla vakit geçirmeye başladık. Ve yaşadığımız alanları daha huzurlu, enerjik hale bürüdük. Yeni yıla girerken sen de yeni renklerle umutlarını çoğaltmak istemez misin? Kırmızının tonları, canlı turuncular, morlar, yeşil ve mavinin tonları yaşam alanlarında yeni bir heyecan yaratarak seni mutlu edecektir.

Mobilyalarında zıt renkleri kullanarak yaratıcılığını gösterebilirsin. Ayrıca sakinleştirici etkisini hissetmek istersen toprak tonları da tercih edebilirsin. Ne de olsa insanoğlunun toprağa, doğaya duyduğu özlem bu renklerde kendini bulmasını ve rahatlamasını sağlar. Toprak renkleri ile kombinlediğin turuncu renkler ile her daim kendini sonbaharda gibi hissedebilirsin.

Krem ve mor tonları birlikte kullandığında ise kendini ilkbaharın mis gibi çiçek kokularıyla sarılmış gibi düşünebilirsin. 'Ben yaz insanıyım' dersen de yeşil ve beyazın her tonunu kombinleyebilirsin. 'Daha yeni kışa giriyoruz' diye düşündüğünü biliyorum, o zaman mavi, gri, bej rengi gibi renkleri tercih edip huzuru hissedebilirsin.

Yeni Yıla Yeni Renkler ile Başla!

Yeni yılda pozitif renkler ile mutlu ol!

İster kıyafetlerinde ister kullandığın eşyalarda, istersen de evindeki mobilyalarda, kullanacağın renkler seni yansıtır. Ne kadar pozitif renkleri tercih edersen de o kadar mutlu ve enerjik olursun. Yeni yılda kırmızının canlılığını, turuncunun o müthiş enerjisini ve mor rengin asaletini her alanda kullanarak enerji seviyeni yükseltebilirsin. Klasik renklerden yana bir tercihin olacaksa bile, mutlaka aralara bu renkleri serpiştirmelisin.

Kırmızı rengi tercih ettiğinde; mandalina kırmızı, samba, yanık kına, ateş tuğlası tonlarını kombinlerinde ve eşyalarında kullanabilirsin. Bu tonlar hem zengin, hem karakteristik, hem de kışkırtıcı bir enerji verecektir.

Canlı turuncu, parlak amber, şeftali nuga, bronz pembe, magenta moru, klasik mavi, keskin mavi, sadakat mavisi, pastel mavi, deniz yeşili, asit sarısı, kereviz rengi, asker yeşili, kumtaşı, sarı-kahverengi huş renkleri yeni yılda sonbahar ve kış aylarında oldukça ön planda olacak.

Diğer Yazılara Göz At
Renkler
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Renkler
Duvar Boyasında Soğuk Renkler Hangileridir? Soğuk Renk Tonları
Renkler
Renklerin Gücü: Ev Dekorasyonundaki Uyumlu Renkler

Toast Message