Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

Yayınlanma tarihi: 23.10.2020

Yatak odası kuşkusuz evinin en rahat olması gereken yeri. Yatak odanda rahat ve huzurlu bir ortam oluşturabilmen için seçtiğin eşyalar kadar kullandığın renkler de önemli. Gözünü yormayacak ve dinlendirici olmasının yanında canlı renk kontrastları ile dikkati çekecek renkler tercih edebilirsin. Hem negatif enerjini dengeleyecek hem de olumlu enerjiyi sağlayacak bu 7 canlı renk kontrastına haydi bir göz atalım!

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

Dikkat çekici canlı renklerden fuşya ve sarı kontrastı

Akılda kalıcı ve ilgi çekici yatak odası rengi istersen bu kontrast renkler tam sana göre! Fuşya ile sarının kontrastından ortaya çıkan canlı, eğlenceli ve farklı bir tercih ile yatak odanı hareketlendirebilirsin. Bu ikili, yatak odanda hem samimi ve sıcak bir atmosfer yaratır hem de akılda kalıcı dekorasyonlar yapmana olanak tanır.

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

Taban tabana zıt siyah ile beyaz kontrastı

Taban tabana zıt renklerden siyah ile beyazın kontrastından doğan muhteşem harmoni yatak odanı ön plana çıkaracak olan en önemli yatak odası rengidir. Yatak odanda göz yormayan bir uyum yakalamak için gönül rahatlığı ile seçebileceğin en temel kontrast renk ikilisidir. Elegan ve modern bir dekorasyon için bu iki rengi kombinleyerek dekorasyon harikaları yaratabilirsin.

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

Yatak odası duvar renklerinden uçuk pembe ve gri ikilisi

Yatak odasını öne çıkaracak canlı kontrast renklerden en farklı yatak odası rengi uçuk pembe ve gridir. Yatak odanın duvarlarından birini uçuk pembe, toz pembe veya pudra tonlarıyla boyayabilirsin. Diğer duvarı ise gri renge boyadığında hem oldukça şık bir görünüm sağlarsın hem de pembenin verdiği o kıpır kıpır coşkuyu yatak odana her girdiğinde ruhunda hissederek yaşam enerjini yükseltmiş olursun.

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

Kontrast duvar boyası renklerinin olmazsa olmazı mor ve sarı

Mor yatak odasına fazlasıyla yakışan bir renktir. Koyu mora ya da mürdüme boyadığın duvarlarını sarı yatak örtüsü ve perdelerle kombinleyebilirsin. Sarıya alternatif olarak mor ile kullanabileceğin canlı kontrast yatak odası rengi metalik gri olabilir. Gri ile morun uyumu mükemmel bir enerji yakalamanı sağlar!

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

Kırmızı ile siyahın kontrastı

Sıcak renklerden kırmızı ile soğuk renklerden siyah yatak odası dekorasyonunda tercih edebileceğin canlı kontrast renk ikilisinden bir diğeridir. Siyah ile kırmızı evde tercih edebileceğin en asil yatak odası rengidir. Ev dekorasyonunda çok fazla cesur davranmak ve riske girmek istemiyorsan soğuk ve sıcak renk gruplarından siyah ile kırmızıyı seçerek hem kontrast renklerin uyumundan faydalanabilir hem de dengeli bir güzellik yakalayabilirsin.

Yatak Odasını Öne Çıkaracak 7 Canlı Renk Kontrastı

İçini ısıtacak turuncu ile yeşil harmonisi

Yatak odanda sıcak renkler kullanmak isteyebilirsin. Bu sıcak renklerin başında turuncu, yavru ağzı ve kavun içi gibi renkler gelir. Bu renklerden herhangi biri ile boyadığın duvarlarınla, mint yeşili veya fıstık yeşili yatak odası eşyaların oldukça samimi bir görüntü sergiler. Özellikle de yerler ahşap görünümlü parke ise turuncu tonları gerçekten son derece ideal seçimler olabilir. Tüm duvarlarını yeşile boyayarak turuncu perde ve halı seçerek yatak odanı patlatabilirsin! Ya da iki duvar turuncu bir duvar yeşil olabilir. Yaratıcılığına göre tasarlayacağın turuncu-yeşil yatak odası en canlı kontrastlardan biridir. Sen de stiline en uygun kaliteli boyaları ve daha fazlasını Bi'Boya'da bulabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message