Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Yatak Odasında Sonbaharı Yaşamak İsteyenlere Özel: Sonbahar Renk Rehberi
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Yatak Odasında Sonbaharı Yaşamak İsteyenlere Özel: Sonbahar Renk Rehberi

Yayınlanma tarihi: 20.11.2020

Sonbahar ile birlikte soğuyan havaların etkisi hissedilirken, aynı zamanda sonbahar mevsiminin sıcak tonlardaki renkleri içimizi ısıtıyor. Sen de tam bir sonbahar tutkunuysan, sonbahar renklerinden ilham alabilir ve soğuk havaların etkisiyle düşen enerjini sonbahar renkleri ile yeniden canlandırabilirsin. Yatak odası boyama- yatak odası boyası ile kolay bir şekilde sevdiğin mevsimi kolaylıkla yaşam alanında hissedebilirsin. Bu sayede soğuk günleri iç ısıtan yatak odası duvar boyası renkleri ile tamamlayabilir, sıcak ve samimi bir yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsin. Gel, yatak odalarında sonbahar havası estirecek yatak odası duvar boyası renklerine bir göz atalım.

Yatak Odasında Sonbaharı Yaşamak İsteyenlere Özel: Sonbahar Renk Rehberi

Sarı ve tonları ile yatak odanda neşeli bir sonbahar havası oluştur

İç ısıtan renkler arasında yer alan sarı, enerji dolu bir renktir. Mutluluğu, neşeyi, iyimserliği ve güneş ışığını simgeler. Yatak odası duvar boyası olarak mükemmel bir tercih olan sarı ile sen de gün ışığını duvarında yansıtabilirsin. Sarının en sıcak tonlarından hardal sarısı özellikle sonbaharı en güzel yansıtan tonlar arasında yer alır. Sen de hardal sarısını yatak odası duvar boyası olarak seçebilir, sıcak ve samimi bir ortam oluşturabilir ve iç dünyanda sıcaklık hissi oluşturabilirsin.

Yatak Odasında Sonbaharı Yaşamak İsteyenlere Özel: Sonbahar Renk Rehberi

Turuncu ve tonları ile zihnindeki olumlu duyguları canlandır

Turuncu, sonbahar denilince akla gelen ilk renklerdendir. Dolayısıyla sonbahar renkleri arasında yer alır. Turuncunun özellikle koyu ve zengin tonunu yatak odası duvar boyası olarak tercih edebilirsin. Oldukça dikkat çeken bir renk olan turuncuyu dilersen yatak odanda vurgulamak istediğin duvarında kullanabilir, duvarında kullanacağın sonbahar temalı aksesuarları ön plana çıkartabilirsin. Ya da dışarıdan topladığın ağaç dalları ile çeşitli çerçeveler yapabilirsin. Böylelikle yatak odanın bir duvarında oluşturduğun sonbahar havasının huzurlu ve sakin etkisini yaşam alanında hissedebilirsin.

Kırmızı ve tonları ile dikkat çekici bir atmosfer oluştur

Kırmızı en dikkat çekici renkler arasında yer alır. Kırmızının hangi tonu sonbaharı anımsatır diye düşünüyorsan, bu noktada kırmızının koyu tonlarını yatak odası duvar boyası olarak tercih edebilirsin. Özellikle kahverengimsi kırmızı sonbahar atmosferine yakışan en güzel tonlar arasındadır. Fakat kırmızı çok fazla uyarıcı etkisine sahip olduğu için yatak odalarında çok fazla tercih edilmez. Bu yüzden bu rengi yatak odası duvar boyası olarak kullanırken oldukça dikkatli olmalısın. Zira kan basıncını yükselttiği ve kalp atışlarını hızlandırdığı düşünülüyor. Kırmızıyı da turuncu gibi dilersen tek bir duvarında kullanabilirsin. Duvarına asacağın bir sonbahar temalı tablo ile ya da odanın köşesine koyacağın sonbahar çiçekleri ile sonbaharın havasını büyüleyici kırmızı rengi ile kolayca sağlayabilirsin. Ayrıca dekorasyonunda kullanacağın nötr renkler ile de kırmızının yoğun enerjisini dengeleyebilirsin.

Mor ve tonları ile asaleti yatak odana taşı

Sonbaharı bize sevdiren renkler arasında mor da yerini alır. Mor ve tonları yüzyıllardır asaletin rengi olarak görülmüş. Sen de hem sonbahar tutkunu hem de mor tutkunuysan, bu rengi yatak odası duvar boyası olarak kullanabilir, sonbaharın verdiği hüznü mor rengin yansıttığı duygusallıkla birleştirebilirsin. Aynı zamanda zarafet ile birlikte gösterişli bir yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsin. Tabii bu durumda sonbahar havasına yakışacak morun en güzel tonu mürdüm rengidir. Bu renk ile yatak odana asil bir hava katabilirsin. Aksesuar seçimini de sonbaharı en iyi şekilde yansıtmanı sağlayacak bal kabağı mumluklarından yana yapabilir ve içini ısıtacak bir yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsin.

Yatak Odasında Sonbaharı Yaşamak İsteyenlere Özel: Sonbahar Renk Rehberi

Kahverengi ve tonları ile sonbaharın doğal atmosferini odana taşı

Kahverenginin her tonunu rahatlıkla yatak odası duvar boyası olarak kullanabilir, rahatlık ve sakinlik hissini zihninde ve bedeninde hissedebilirsin. Ayrıca kahverengiyi beyaz, bej tonları, turkuaz, yeşil ve pembe ile kolaylıkla kombinleyebilirsin. Duvarına altın renginde çerçeveler asabilir ya da altın renginde oda aksesuarları kullanabilirsin. Örneğin, altın renginde yastık seçiminde bulunabilir veya dekoratif aydınlatma seçeneklerinden faydalanabilirsin. Böylelikle yatak odana lüks bir hava katmış olursun. Kahverengi ile hem sonbaharı yaşam alanında hissedebilir hem de şık ve sakin bir yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsin. Sen de yaşam alanını renklendirecek, sonbahar tutkunu yaşam alanında yansıtmanı sağlayacak yatak odası duvar boyası renklerine ve tonlarına Bi'Boya sayesinde ulaşabilir, istediğin boyayı kolayca temin edebilir ve fazla gelen boyayı kolayca iade edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message