Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Yatak odasında mavi ve yeşilin uyumu
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Yatak odasında mavi ve yeşilin uyumu

Yayınlanma tarihi: 14.04.2021

Yatak odası dekorasyonunda günün yorgunluğunu atmak ve dingin bir atmosfer oluşturabilmek için göz yormayan renkler olarak bilinen mavi ve yeşil rengin sunduğu konfor ve sakinliği bir arada kullanılabilirsin. Yeşil rengin sakinlik veren etkisi, mavi rengin huzurlu atmosferi ile birleştiğinde doğal bir görünüme kavuşabilirsin. Mavi ve yeşil rengin bir arada kullanımı genellikle duvar renkleri tasarımında düşünülse de aslında mobilyalar, yastık kılıfları, perdeler, yatak odası tekstili ürünleri ya da ışıklandırma unsurları olabilir. Sen de yatak odasında mavi ve yeşil rengin en güzel tonlarını birleştirmek istiyorsan modern stil örneklerine birlikte göz atabiliriz.

Country tarzda mavi ve yeşil tonlarının uyumu

Duvarlarda kullanılan dekoratif ürünlerden perdelere kadar koyu yeşil ve açık mavi rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir yatak odası dekorasyonunda sayvanlı yatak karyolası muhteşem bir uyum sunar. Bu tür bir mekanda kullanılan yeşil buz beyazı duvar rengi üzerinde tercih edilen mavi tonlarındaki perdeler gösterişli bir ahenk sunar. Son derece yalın ve sade bu atmosferden çıkıp daha ferah bir alana geçişi hayal ediyorsan, mavi ve yeşil tonlarının yanına bir miktar sarı da ekleyerek dinamik bir yatak odası tasarlayabilirsin.

Yatak odasında mavi ve yeşilin uyumu

Aydınlatma unsurlarında mavi ve yeşil rengin en güzel tonları

Yatak odası dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak büyük gruplar gelse de aslında aydınlatma ve ışıklandırma unsurları da son derece önemlidir. Son zamanların modası olan LED ışıklandırma üniteleri ya da asma tavan üzerine monte edilen spot aydınlatmaları bir yeşil bir mavi renk olmak üzere seçtiğinde genel atmosferi bir anda değiştirebilirsin. Hem ferah hem de dingin bir görünüm oluşturan bu tür bir dekorasyonda dilersen kontrast renkleri de ekleyerek, eklektik bir görünüm ortaya çıkarabilirsin.

Ahşap mobilyalarda mavi ve yeşil farkı

Ahşabın en güzel renk tonu olan kahverengi, mavi ve yeşil tonları ile muntazam bir uyum sunar. Gözü okşayan doğal renklere sahip ahşap yatak odası mobilyalarını, mavi göl mat duvar boyası ile buluşturabilir, yeşil rengin ağır bastığı tablo ya da abajur gibi dekoratif ürünlerle de genel görünümü estetik unsurlarla uyumlayabilirsin.

Yatak odasında mavi ve yeşilin uyumu

Yeşile davet eden tematik duvarlar

Son yılların modası olan tematik duvar renkleri ile yatak odasının havasını değiştirmeye ne dersin? Bunun için biraz yaratıcılığını kullanmak ya da usta bir ressamdan yardım almak yeterli. Yeşilin en güzel tonlarını içeren ağaçlar ve yeşil vadilerin ard arda sıralanmasıyla ortaya çıkan duvar dekorasyonu, seçkin bir görünüme imza atabilir. Zemin de kullanabileceğin nil yeşili üzerine yeşil zümrüt renk ile muhteşem bir orman teması oluşturabilirsin. Hatta istersen mobilya renklerini dahi değiştirebilir, yeşilin en uyumlu olduğu okyanus mavisi tonlarıyla yatak odası mobilyalarını boyayabilirsin. Tarzına uygun en kaliteli yeşil ve mavi tonları boya renklerini Bi’Boya da bulabilir, yaşam alanlarını muhteşem renklerle donatabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message