Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Yaratıcılığınızı artıracak renk önerileri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Yaratıcılığınızı artıracak renk önerileri

Yayınlanma tarihi: 16.04.2021

Bazı çalışma koşullarında yaratıcı olmanın önemi büyüktür. Peki bir alanda üretkenliğini artıracak, motive edecek, dalıp gitmemeni sağlayacak renkler hangileri? Home office çalışma biçiminin hayli önem kazandığı günümüzde ev sıcaklığını daha ofise yakın ve daha yaratıcı bir alana çevirmek için doğru yerdesin! Eğer sen de evde daha yaratıcı olmayı arzu ediyorsan yepyeni bir alan yaratmaya, odaklanma sorununu çözerek daha dinamik ve enerjik hissetmeye başlayabilirsin. İşte, hayalini kurduğun ofis ortamında üretkenliğine etki edecek, fikirlerini renklendirecek, geniş Bi'Boya kataloğundan yaratıcılığı artıran birkaç renk önerisi...

Açık renkler ile düşünme gücünü artırabilirsin

Üretkenliği, yaratıcı düşünmeyi ve ruh halini etkileyen açık renkler, hemen her mekanda kullanılabilir. Odayı daha ferah ve temiz gösterirken göz yormayacağı için de odaklanma problemlerinin önüne geçer. Bu bağlamda çalışma odanda beyaz, ekru, fil dişi, krem gibi soğuk nötr renkler kullanarak sadece projene odaklanabilirsin.

Yaratıcılığa ilham veren renkler: "Sarı ve turuncu"

Turuncu ve sarının sıra dışı bir ilhama çağrışım yaptığı bilinir. Sen de çalışma alanına bu iki enerji yüklü rengi ekleyerek yaratıcılığa, coşkuya, hayal gücüne ilham almaya başlayabilirsin. Ancak söz konusu iki renk herkeste aynı etkiyi yaratmayabilir. Kendini havaya sokan, seni coşkun bir hisse alan renkleri en iyi kendin keşfedebilirsin. Tek yapman gereken sana güç verecek, düşünmeye sevk edecek en rahat hissettiğin renkleri Bi'Boya kataloğundan bulmak.

Maksimum yaratıcılık için tüm renkler

Her rengin farklı bir amaca hizmet ettiğini düşünürsen hangi alanda yaratıcılığa ihtiyacın varsa o alana yönelik bir değişim arzusu içinde olabilirsin. Fakat unutulmaması gereken önemli bir nokta ki yaratıcılık pasif bir süreç değildir. Sadece arkana yaslanıp renklere dalarak ihtiyacın olan ilhama ulaşamazsın. Renkler sadece motivasyonunu olumlu veya olumsuz olarak etkileyen etmenlerdir. Üstelik her renk her insanda aynı etkiyi yaratmayacağından tüm renklerin sende uyandırdığı çağrışımlarını da bilmende fayda var. İşte renkler ve yaratıcılığa etki alanları hakkında küçük bir detay: Mavi: Entelektüel bir renk olan mavi, mantığı ve düşünmeyi temsil eder. Dolayısıyla odaklanma ve beyin fırtınası gereken ofis alanlarında maviyi tercih edebilirsin. Kırmızı: Aktiviteyi temsil eden kırmızı, cesareti ve gücü temsil eder. Fiziksel çaba gerektiren işlerde daha çok tercih edilirken yeme isteğini artıracağı için mutfakla ilgili yaratıcılık faaliyetlerinde değerlendirebilirsin. Sarı: Duygusal bir renk olan sarı, samimiyeti ve güveni temsil eder. Birine akıl vermen gerektiğinde, onu iyimserliğe çağırman gerektiğinde yaratıcı önerilere ihtiyaç duyarsan sarıyı kullanabilirsin. Yeşil: Uyum ve denge anlamına gelen yeşil, uzun saatler çalışma gerektiren ofis ortamlarında uyanık ve dinç kalmanı sağlaması nedeniyle tercih edilebilir. Mor: Maneviyat ile ilişkilendirilen mor rengi, öğretmen gereken şeyin derinlere tefekkür etmesini istediğinde tercih edebilirsin. Gri: Tarafsızlığı sembolize eden gri, şık ve modern tarzı yansıttığı için daha fütüristtik düşünmene yardımcı olur. Fakat güven eksikliğine neden olan, karamsarlığa iten yapısı gereği çalışma alanlarında gri kullanırken dikkat etmelisin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message