Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Vurgu rengi nedir? Nasıl kullanılır?
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Vurgu rengi nedir? Nasıl kullanılır?

Yayınlanma tarihi: 14.04.2021

Eve genel olarak baktığında aslında her şey tamken yine de bir eksiklik mi hissediyorsun? Pekala bu eksiklik vurgu rengin kullanılmamasından kaynaklı olabilir. Herhangi bir odayı stilist tarzda dekore ederken vurgu rengi kullanmak iddialı bir görünüm oluşturarak seni mutlu edebilir. Bir çeşit gölgeleme tekniği olan vurgulama işleminde bilmen gereken detayları senin için derledik.

Vurgu rengi nedir?

Vurgu rengi, esasen iç tasarıma göz alıcı bir etki ve ilgi katmak için kullanılan bir gölgelendirme işlemidir. Daha çok küçük alanlarda derinlik yaratmak için kullanılan vurgu rengi yöntemini belirmesini istediğin köşe ve alanlarda da kullanabilirsin. Her zaman sadece küçük alanları büyütmek için vurgulama yapman gerekmez. Duvarın genel bütünlüğünü koruyarak tablo görünümü kazandırabilirsin. Renkleri ana tonu tamamlayıcı açık-koyu ton veya zıt renklerden tercih edebilirsin. Odada renklerle oynamak bir kontrast veya uyum yaratmak odayı canlı ve modern göstermene yardımcı olacaktır.

Vurgu rengi nedir? Nasıl kullanılır?

Vurgu rengi nasıl kullanılır?

Vurgu rengi seçerken bazı ayrıntıları göz önünde bulundurarak daha etkili bir dekorasyon yapabilirsin. Öncelikle ne tarz bir ev yaratmak istediğine karar vermelisin. Modern mi, geleneksel mi yoksa eğlenceli bir ev mi? Atmosferi sana ne hissettirmeli? Bu iki sorunun yanıtını biliyorsan, vurgu rengi kullanırken tatmin edici bir sonuç alabilirsin. Geleneksel ve lüks bir görünüm için yatak veya kanepe arkalarını koyu tonda boyayabilirsin. Bu işlem odada bir odak noktası yaratmanı ve gözleri o alana çekmeni sağlar. Daha yaratıcı ve modern işlemler için köşe ve panelleri uygun vurgu rengi ile boyayabilirsin. Böylece odayı daha canlı ve çarpıcı hale getirebilirsin. Vurguyu ince ve küçük bir alanda kullanmak sürekliliği sağlayarak daha fazla etki yapar.

İlginç mimari fikirler içeren renk vurguları

Renklerle oynamak hem terapi hem de son derece tatmin edicidir. Sönük ve cansız görünen odada düz renk duvarın üzerine korel ipek rengi panel boyama uygulayarak sıcak bir patlama yapabilirsin. Koridor boyunca uygun tonlarda renklerle çerçeveler yaparak içlerine en sevdiğin resimleri yerleştirebilirsin. Belirli bir ana renk etrafına vurgu rengi tasarlarken iç mekanın bütünlüğünü dikkate alabilirsin. Genel olarak vurgu renginin odanın yüzde 10'unu kaplamasına dikkat edebilirsin. Örneği fuşya koltukların için geri planda güzel bir gri veya krem tonu seçebilirsin. Böylece cüretkar koltukların daha davetkar görünecektir. Banyo ve mutfaklarda da vurgu rengini dekor objelerinde sağlayabilirsin. Açık renk dolaplarda koyu kulplar tercih ederek bile vurgulama yaratabilirsin. Kullanıldığı alana kişilik katan vurgu renkleri, küçük bir dokunuşla büyük etkiler görmeni sağlar. Zamanın en kıymetli anlarını yaşadığın evin dekorasyonu ile ilgilenirken evdeki eşyalarının model ve renklerini de göz önünde bulundurmalısın. İç tasarımın için ideal olan vurgu rengi boyalarını Bi'Boya kalitesiyle temin ederek evinde değişim rüzgarları estirmeye hemen başlayabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message