Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır

Yayınlanma tarihi: 13.03.2021

Tasarımcılar vintage renk tonlarını kullanarak adeta zamanda yolculuk yapılabileceğini söylüyor. Sen de evinin havasını değiştirmek istiyorsan vintage dekorasyon önerilerimiz ve kullanabileceğin renklerle ilgili ipuçlarımıza göz atabilirsin.

Vintage dekorasyon ile zamanda yolculuk

Trendler sürekli bir değişim halinde. Bir zamanlar çok popüler olan vintage dekorasyon yeniden görünür oldu. Sen de bu tarzdan hoşlanıyorsan evinde özellikle renklerle oynayarak vintage sitilini canlandırabilirsin. Duvar kağıtlarında 50’lerin, 60’ların, 80’lerin cesur baskı ve renklerini görmek mümkün. Sen de bu dönemin desenlerini ve vintage renk tonlarını vurgulamak için örneğin banyonda böyle bir duvar kağıdı kullanabilirsin. Evinde vintage dekorasyon esintileri için elbette duvar renklerinin yanı sıra mobilyaların da bu tarza uyumlu olması gerekir. Çok büyük değişiklikler yapmak istemiyorsan örneğin mutfağındaki çelik eşyaların yerine vintage kırmızı, pembe limonata gibi renklere sahip retro görünümlü aletler kullanarak mutfağının havasını bir anda değiştirebilirsin.

Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır

Vintage renk tonlarına dönüş zamanı

Uzunca bir süredir ev dekorasyonunda sadece beyaz, beyazın tonları ve diğer pastel renkleri görüyorduk ama bu durum artık değişiyor. Daha canlı ve cesur tarzlar, özellikle de vintage renk tonları evlerdeki yerini almaya başladı. Vintage renk denince akla ilk gelenler arasında cesur renkler olan koyu bordo, pembenin tonları, yeşilin açık ve koyu tonları, kırmızı, lacivert, güneş sarısı, açık pembenin tonları, deniz mavisi, bataklık yeşili tonları, bahar renkleri gelir. Bunun yanında vintage tonlar aynı zamanda yumuşak ve pastel de olabilir. Özellikle yatak odanda kullanmak için pastel renk tonlarını tercih edebilirsin. Örneğin nane yeşili, yosun yeşili, yeşil ıhlamur, pembe, tereyağ sarısını duvarda, mobilya ve örtülerde rahatlıkla kullanabilirsin.

Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır

Vintage renkleri evine nasıl uyarlarsın?

Trendler gelip geçici değildir, yeniden moda olmaları an meselesidir. Örneğin ağırlıklı olarak yeşil tonlarıyla boyanmış evler ve eski mobilyalar size anneanne ve babaanne evlerini hatırlatabilir ama şu sıralar bu tarz oldukça popüler. Elbette ki günümüze uyarlanmış halleriyle. Koyu bordo her zaman gösterişli iç mekanlarla özdeşleştirilmiştir ama siz bu rengi altın renkli metal eşyalarla birleştirerek göz alıcı bir tarza imza atabilirsiniz. Vintage renk tonlarının en popülerlerinden biri olan nane yeşilini duvarda değil de örneğin gri kanepende üzerine örteceğin bir battaniyede kullanabilirsin ya da sandalye döşemelerini bu renkte bir kumaşla kaplayabilirsin. Kırmızı da vintage renk tonlarının en gözde olanlarından biri ve aslında söylendiği gibi kırmızı renk stresle eş anlamlı değil. Enerjik bir alan yaratmak istiyorsan evinde kırmızı renge yer verebilir ve böylece vintage ruhunu de evine katabilirsin. Deniz mavisini en güzel mutfak dolaplarında kullanabilirsin. Şu anda bu vintage rengin pek çok güzel tonu var. Yine 70’lerde çok popüler olan bazı renk kombinasyonları örneğin parlak yeşil ve mavi, sarı ve beyaz, siyah ve beyaz, pembe ve mor, sarı ve yeşil gibi renkler de vintage renk tonlarının bugün de öne çıkanları arasında. Vintage renk tonlarına evinde özellikle duvar boyası olarak yer vermek istersen tarzına uygun renkleri Bi'Boya'nın internet sitesinden kolayca bulabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message