Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Vastu Renkleriyle Odalarınızı Pozitif Hale Getirin
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Vastu Renkleriyle Odalarınızı Pozitif Hale Getirin

Yayınlanma tarihi: 23.11.2022

Vastu Shastra, en eski Hint bilimidir. Bu bilimden öğrenilenler, bugüne kadar evde pozitiflik ve barış için kullanılıyor. Peki, bir ev kurarken Vastu Shastra neden bu kadar önemli bir husustur? Basitçe evimiz, aile ilişkilerimizin tadını çıkardığımız ve sevdiklerimizle vakit geçirdiğimiz yer olduğu için ve Vastu Shastra, evin havasını ve düzenini sağlar ve sadece mutlu hisler üretir. Vastu ‘ya göre sarı, yeşil, mavi, bej, açık pembe ve beyaz gibi pozitif renkler, parlaklıkları nedeniyle her zaman odayı aydınlatır. Siyah, kırmızı gibi renkler ise odayı matlaştırır ve bu da evde yaşayan üyelerin ruh halini etkileyebilir. Eviniz için uygun Vastu renklerini düşünüyorsanız size güzel bir haberimiz var. İhtiyaç duyduğunuz şansa sahipsiniz! Ev için en iyi Vastu renklerini belirleme konusunda tonlarca seçenek var. Aslında, hangi rengin ev için en iyi olduğu sorusu olanlar, tüm önemli sorularına uygun cevaplar bulmak için bu yazımıza göz atmalıdır. Vastu ev renklerinin insanlar üzerinde önemli bir psikolojik etkiye sahip olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Ev, bir kişinin hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği yerdir. Bu nedenle, evin kendini taze hissetmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için uygun bir Vastu renk dengesine sahip olmak önemlidir. Örneğin, Vastu ‘ya göre mutfak rengi veya yatak odası rengi gibi belirli renkler insanlarda farklı duygular uyandırabilir. Bu yazımızda, ev için doğru Vastu renklerini seçmenin ayrıntılı bir açıklaması ve yatak odası için Vastu renkleri de dahil olmak üzere ev için Vastu renkleri seçerken izlemeniz gereken diğer ipuçlarını bulabilirsiniz. Uzmanlar, evinizin her bölümünün enerji ihtiyacına, boyutuna ve yönüne göre ev için Vastu renkleri gerektirdiğine dikkat çekiyor. Ev gereksinimi için Vastu renkleri, kullanımına göre olmalıdır. Vastu ‘ya göre, evimiz birden fazla yöne ve alt yöne bölünmüştür ve bunların her birinin en iyi sonucu veren bir rengi vardır. Ancak, farklı tonlarda bir ev istemiyorsanız, tüm önerilere uymanız neredeyse imkânsız. Bu yüzden, size Vastu ‘ya göre oda renginin kısa bir listesini paylaşacağız. Her odada hangi renklerin en iyi sonucu verdiğini ve nelerden kaçınılması gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin!

1)Oturma Odası İçin

Vastu ‘ya göre oturma odası rengi sakin beyaz, neşeli sarı, şifalı yeşil veya yatıştırıcı mavi olabilir. Ev için Vastu Shastra ipuçları, bej renkli bir oturma odasının sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olabileceğini, bronzluğun bile harika bir seçenek olabileceğini ortaya koyuyor.

Hangi renklerden uzak durmalısınız?

Oturma odanız genellikle insanların evinize girdiği ilk yer olduğundan, ev için Vastu Shastra ipuçları, koyu gölgeler kullanmamanızı tavsiye eder. Açık renkli tutun ve olumlu hislerin evinizi ele geçirdiğini hissedin!

Vastu Renkleriyle Odalarınızı Pozitif Hale Getirin

2)Yemek Odası İçin

Yemek odası için Vastu ‘ya göre hangi oda renkleri tavsiye edilir? Vastu uzmanları, yemek yerken ailenizle bağ kurduğunuz mekânda şeftali gibi sıcak renklerin, pembe veya turuncunun açık tonlarının kullanılmasını öneriyor. Ailenizin daha iyi bağ kurmasına yardımcı olan mavi ve yeşilin yatıştırıcı tonlarını da kullanabilirsiniz.

Ve hangi renklerden en iyi kaçınılır?

Uzmanlar, beyaz veya siyah renk şemasına sahip olmamanızı tavsiye ediyor. Bu tonlar, istenmeyen enerjileri odaya ve ailenize getirebilir.

3) Mutfak İçin

Ateş tanrısı Agni'nin saltanatı, ona saygı gösteren renklerle süslenmelidir. Bu yüzden turuncu, safran, sarı veya kırmızı paletlerinden birini seçin. Uzmanlar, mutfaklarımızda kırmızı bir ton seçmenizin faydalı olduğunu söylüyor. Bu renkteki bir yemek takımı bile onu yansıtmak için harika seçenek olabilir.

Vastu Renkleriyle Odalarınızı Pozitif Hale Getirin

Hangi renklerden uzak durmalısınız?

Vastu' ya göre mutfak odanızın rengi çok karanlık ve kasvetli olmamalıdır. Mutfakta yemek pişirirken, yiyeceklerin açık ve neşeli renklerden pozitifliği almasına izin verin! Bu nedenle koyu gri, kahverengi ve siyah gibi renklerden uzak durun. Ayrıca uzmanlar mutfakta da maviden kaçınmamızı öneriyor. Neden mi? Mavi, su tanrısı Varuna'yı temsil ettiği için, mutfağınız ateşe saygı göstermeli!

4) Ebeveyn Yatak Odası İçin

Yatak odanız uyandığınız ve uyuduğunuz oda olduğundan, hayatınıza pozitif bir hava katmak için çok önemlidir. Yatak odası iç mekanları için doğru Vastu renklerini elde etmek aynı zamanda iyi bir hava ve enerji sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur. Vastu Shastra, ana yatak odası için çeşitli renk önerilerine sahiptir. Yeni evli çiftler, Vastu ‘ya göre oda rengi olarak açık pembe veya kırmızı kullanabilirler. Bu renklerin sıcak ve yatıştırıcı doğası, partnerinizle olan bağınızı derinleştirir ve çatışmaları körfezde tutmanıza yardımcı olur. Dinlendirici bir alan arıyorsanız, size yardımcı olması için mavi veya yeşilin daha açık tonlarını öneriyoruz. Kahverengi tonları da harika bir seçimdir. Bu toprak tonları dengeyi çağrıştırır ve sizi topraklamaya devam eder.

Hangi renklere dikkat etmelisiniz?

Ev için Vastu Shastra, ana yatak odanız için renk kullanımında bazı gri alanları ortaya çıkarır. Ateşli bir turuncu tonu, genç profesyonellerin tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Ancak bir uyarı eğer sert bir huyunuz varsa bu renkten kaçınmalısınız. Aynı nedenle, koyu kırmızı tonlarından tamamen kaçınılmalıdır!

5) Çocuk Yatak Odası İçin

Ev için Vastu Shastra, çocuk odanızın rengini özenle seçmenizi önerir. Gelişim yıllarında, yaratıcılığa yardımcı olan yatıştırıcı renkler tavsiye edilir. Bu nedenle, konsantrasyona yardımcı olan açık yeşil veya sarı gibi renkler arasından seçim yapın.

Hangi seçeneklerden kaçınmalısınız?

Çocuğunuz kolayca sinirleniyorsa, odasında kırmızı kullanmaktan kaçının. Yatak odalarında rahatlatıcı bir etki için mavinin daha açık tonlarını kullanabilirken, koyu maviden uzak durmalısınız bunlar küçük bebeğiniz için sağlık sorunlarına neden olabilir!

6) İbadet Odası İçin

Saflık, dinginlik ve huzuru simgeleyen beyaz, ibadet odası için tercih edilen bir seçimdir. Eviniz için mükemmel bir seçimdir. Yerine pozitif enerjiden yararlanan sarıyı da düşünebilirsiniz. Açık mavi ve açık yeşil, ibadet alanınızı daha sakin hissettirebilir ve hayata olan inancınızı güçlendirebilir

Kaçınmanız gerekenler

Uzmanlar, öfkeyi ifade ettiği ve huzurlu olması gereken bir yerde olumsuz etkileri olabileceği için kırmızı kullanmaktan kaçınılmasını tavsiye ediyor. Ayrıca koyu renklerden kaçınmanız önerilir.

7) Ve Sonunda Banyo

Uzmanlar, banyonuzun beyaz, açık sarı, bej, krem ve açık kahverengi gibi açık renklerle doldurulmasını öneriyor ve bu da mekâna pozitiflik katıyor. Açık yeşil banyonuza şifalı bir dokunuş katacak, mavi tonları burada da tartışmasız harika bir seçim!

Neden burada koyu renkler kullanmamalısınız?

Banyonuz genellikle kompakt bir alandır, bu nedenle koyu bir renk kullanmak alanı daha da küçük gösterebilir. Bunun nedeni, bu tür renklerin banyonuzda negatif enerjiye izin vermesi ve teşvik etmesidir! Evet, eviniz için en iyi Vastu onaylı renkleri seçmek için daha donanımlı olduğunuzdan artık eminiz. Her oda için mükemmel rengi bildiğinize göre bilinçli renk seçimi yapamamanız imkânsız! Site boyunca çeşitli tadilatlar ve diğer projelerden ilham almaya devam etmek istiyorsanız blog içeriklerimizi takip etmeyi unutmayın.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message