Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Uyumanıza Yardımcı Olan Renkler
Uyumanıza Yardımcı Olan Renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Uyumanıza Yardımcı Olan Renkler

Yayınlanma tarihi: 29.12.2021

Geceleri sık uyanıyor, sabah yorgun uyanıyorsanız sebebi yatak odanızın duvar rengi olabilir. Yatak odanızın rengi sadece mekanın görünümünü değil, aynı zamanda odanın size hissettirdiklerini de etkiler. Doğru yatak odası rengi sizi dinlenme havasına sokabilir, deliksiz bir uyku uyumanızı sağlayabilir. Yatak odanıza çekicilik ve rahatlık katmak, güne huzurlu bir başlangıç ​​yapmak için renklerin rahatlatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.

Mavi

Mavi; yapılan araştırmalar da göstermiştir ki en rahatlatıcı renklerin başında geliyor. Rengin su, deniz ve gökyüzü ile olan ilişkisi doğanın bize verdiği rahatlatıcı hissi hatırlatıyor ve sakin huzurlu bir uyku yaşamamızı sağlıyor. Mavi rengin sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisinin kâbusları önleyebildiğine de inanılır. Seren, Ada ve Sis renkleri tam da sizin aradığınız mavi tonları olabilir.

Uyumanıza Yardımcı Olan Renkler

Sarı

Sarı güneşin yarattığı algı nedeniyle sıcaklık ve rahatlık ile ilişkilendirilir. Sarı rengini yatak odasına eklemek, rengin doğadaki rahatlatıcı varlığını taklit eder.

Pembe

Yatak odası duvarları için toprak alt tonlu pembe tonlarını da seçebilirsiniz. Net ve eğlenceli bir renk tercihi için Pudra, Sultani tonlarından ilham alabilirsiniz.

Uyumanıza Yardımcı Olan Renkler

Yeşil

Yeşil ise ormanın dinlendirici etkisini bedeninizde hissetmenizi sağlar. Soft yeşil olarak Ihlamur, Nehir tonlarına bakabilir, ya da daha canlı bir yeşilden yana tercihinizi kullanacaksanız Zümrüt ve Filiz tonlarına bakabilirsiniz.

Leylak

Mavi, yeşil ve sarı renklerin dışında, leylak ve tonları da huzurlu renkler kategorisinde değerlendirilir. Yumuşak, doğal bir leylak tonu, rahatlatıcı bir etki sunar. Eflatun, Lila, Yasemen size leylak tonlarında bir seçenek olabilir.

Gümüş

Aklınıza gelmeyebilir ama, gümüş aynı zamanda uyku getiren bir renktir. Açık renkler tercih etmiyorsanız yatak odanızı gümüşe boyayabilirsiniz. Renk kartelamız arasında bulunan Akay ve Mine renklerine de göz atabilirsiniz. Renklerin psikolojiniz üzerindeki çeşitli etkilerini anlarsanız, daha iyi bir uyku için odanızı dekore etmeniz daha kolay olacaktır. Mor, kırmızı, kahverengi, altın ve gri uykuyu engellediği için bu renklerden kaçınılmalıdır. Ayrıca daha iyi bir uyku için sessiz, karanlık ve serin bir ortam yaratılması önerilir. Egzersiz yapmak, uyku ritüeli yapmak ve yatmadan önce büyük bir yemek, alkol veya kafeinden kaçınmak da uyku kalitenizi artırabilir.

Uyumanıza Yardımcı Olan Renkler
Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message