Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Ufak ama fark yaratacak boyama stilleri nelerdir?
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Ufak ama fark yaratacak boyama stilleri nelerdir?

Yayınlanma tarihi: 22.03.2021

Ev veya ofislerinde yenilik ve farklılık arayışındaysan, değişime duvarlarınızdan başlamaya ne dersin? Alışılmış sıradan duvar renkleri yerine, son ev dekorasyon trendlerine uygun bir duvar stili yaratmak için yazının devamını okuyarak bir kaç farklı fikir edinebilirsin.

Dekoratif boyalar ile göz alıcı duvar boyama stilleri!

Son zamanların en popüler dekorasyon alternatiflerinden olan duvar boyama stilleri, dekoratif boyalar kullanılarak yapılır. Dekoratif boyalar; duvarlarınızda farklı, göz alıcı desenler oluşturmana yardımcı olan boyalardır. Dekoratif boyaların bazı çeşitleri bulunur ve duvarlarınızda görmek isteyeceğin görsel tarzına göre bu boyalar içerisinden dilediğinizi seçebilirsin. Duvarlarında farklı görsel alternatifleri arasında seçim yapmak için Bi’Boya’nın dikkat çekici dekoratif boya kartelasından kadife, ışıltılı kum, sedef, metalik ve reflekte çeşitlerine göz atabilirsin. Işıltılı kum dekoratif boya, duvarlara parlak ve grenli bir görünüm kazandırır. Kadife dekoratif boya, duvarlarda her açıdan farklı görünen bir doku oluşturur. Sedefli dekoratif boya duvarlarına sedef görünümlü bir parlaklık katarken, reflekte boya ise duvarlarında hoş bir yansıma etkisi oluşturur. Dekoratif boya seçenekleri içerisinde, kişisel zevkin veya ev dekorasyon stiline uygun olacak şekilde mavi, sarı, turuncu, bej gibi farklı renkleri değerlendirebilirsin.

Dekoratif boya uygulamaları nasıl yapılır?

Dekoratif boya uygulamalarında çeşitli duvar boyama stilleri bulunur. Hangi stili tercih edersen et, bu yöntemleri uygulamadan uygulama yapacağın önce duvarın temiz, tozlardan arınmış ve pürüzsüz olduğundan emin olman gerektiğini unutmamalısın. İşte dekoratif boyalar ile kullanabileceğin bazı teknikler...

Ufak ama fark yaratacak boyama stilleri nelerdir?

Geometrik boya

Çokgen veya üçgen şekilleri kullanarak duvarlarında sade fakat çekici bir görünüm yaratabilirsin. Duvarında geometrik desenler oluşturmak için izolasyon bantları ve gönyeden yardım alabilirsin. Geometrik boya stili oluşturmak istediğin yerleri izolasyon bandı ile maskeleyerek uygulama alanlarını belirleyebilirsiniz. Gönye kullanarak daha düzgün şekiller oluşturabilirsin. Daha sonra oluşturduğun şekillerin içini seçtiğin renkte boyalar ile doldurup, kurumasını beklemeli, en son işlem olarak da bantları duvarından çıkarmalısın. Ayrıca odada bulunan kapıyı, duvarın ana rengine boyayarak veya geometrik şekli kapının üzerinde devam ettirerek, daha göz alıcı bir stil yaratabilirsin.

Rag rolling

Duvarlarına eski, yıpranmış, vintage bir görünüm kazandırmak için rag rolling tekniğini tercih edebilirsin. Bu tekniği uygulamak için, seçtiğin renkte bir boyayı buruşuk bir bez veya kağıt ile baskı yaparak duvarına uygulayabilirsin.

Süngerleme

Sıklıkla kullanılan dekoratif boya tekniklerinden olan süngerleme yönteminde, temin edeceğin bir sünger ile, seçtiğin boyayı tampon hareketler şeklinde duvarına uygulamalısın. Ortaya çıkan sonuca hayran kalabilirsin.

Duvar dekorasyonunu duvar çıtaları ile tamamla!

Duvar dekorasyonunda oldukça şık sonuçlar yaratan duvar çıtaları, kendine özgü tema ve stillere sahiptir. Duvarlarında yer vereceğin dekoratif boya uygulaması ile uyumlu olacak şekilde seçeceğin duvar çıtası modeli ile evine bambaşka bir stil kazandırabilirsin. Özellikle evlerin koridor ve giriş bölümlerinde yapacağın çıtalarla dekorasyon uygulaması ile farklı stilini evinin her noktasında yansıtabilirsin. Sedefli veya kadife dekoratif boya uygulaması yaptığın duvarlara, dore detay kazandıracak bir duvar çıtası seçimiyle barok şıklığı evine taşıyabilirsin. Ahşap duvar çıtası tercihi ile sade ve modern bir ortam yaratabilirsin. Dilersen hem dekoratif boya seçiminle hem de zemin kaplamaları veya kapılarla uyumlu duvar çıtası tercihi ile hoş bir tema elde ederek tüm dekorasyonunda bütünlük sağlayabilirsin. Duvarlarında oluşturmak istediğin çekici tasarımın için Bi'Boya'nın sunduğu çok sayıda ve çeşitli türdeki boya ürünlerini inceleyebilir, seçtiğin boyayı sepetine ekleyerek hızlı teslimat avantajı ile en kısa sürede duvar dekorasyon uygulamalarına başlayabilirsin! Uygulama sonrası boyan arttıysa veya fazla boya aldığını fark ettiysen, ücretsiz iade ile Bi’Boya’ya geri gönderebilir, tasarruflu alışverişin tadını çıkarabilirsin!

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message