Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Turuncu Rengine Evinde Yer Aç
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Turuncu Rengine Evinde Yer Aç

Yayınlanma tarihi: 27.11.2020

Sarı ile kırmızı ana renklerin karıştırılması ile ortaya çıkan turuncu renk, heyecan dolu çağrışımları ile kırmızı renginden sonra en sıcak renk olarak kabul edilir. Bulunduğu ortama canlı bir hava katan turuncu renk, ev dekorasyonlarında da tercih edilir. Evinde taze bir hava mı estirmek istiyorsun? İşte senin için hazırladığımız turuncu renk rehberi.

Turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu renk, ev dekorasyonunda kombinlenmesi zor olarak düşünülen renklerden birisi olarak düşünülür. Buna rağmen evlerinde canlı ve sıcak bir hava yaratmak isteyenlerce de sıklıkla kullanılır. Turuncu renk deyince kombinlemesi en kolay olan diğer renkler lila, soft mavi, beyaz, krem, siyah gibi akla gelir. Bu rengi kendisi ile uyumlu olan renklerle kombinleyebileceğin gibi zıt tonlarına sahip olan renklerle kombinleyerek kontrast oluşturabilirsin. Doğal ahşap rengi de turuncu renk ile başarılı ve doğal bir uyum yakalar. Özellikle rustik bir tarzda dekore edilen alanların varsa bu ikilinin uyumunu göz ardı etmemen tavsiye edilir. Bahar ve doğayı çağrıştıran country tarzda döşenen mutfak, salon gibi alanlarında turuncu rengi sıcak tonlaması ile uyumlu olacaktır. Hemen her renkle başarılı bir uyum yakalayan gri ve tonları ise turuncu ile birlikte sofistike ve dingin alanlar oluşturmana yardımcı olur.

Mobilyalarda turuncu renk rüzgarı

Sıcak tonu ve sahip olduğu gösteriş ile turuncu renk, bulunduğu her ortamda dikkatleri üzerine çeker. Salon, çalışma odası, çocuk odası, mutfak gibi alanlarda bu rengi tercih edebilirsin. Mutfak dolabı, yemek masası, kitaplık gibi mobilyalarında turuncu ve tonlarını kullanarak göz alan tasarımlara sahip olabilirsin. Dilersen kolaylıkla edinebileceğin ahşap boyaları ile mobilyalarını turuncu renk ve tonlarına boyayabilirsin. Krem rengi geniş ve aydınlık görünen duvarlara sahip mutfağındaki turuncu ve soft yeşil dolap kapakları ya da salonun en göz alıcı yerinde koyu turuncu ile boyanmış kitaplıklar; ruhunu ortaya koyacaktır.

Ayrıntılara gizlenen turuncunun gücü

Alanlarının dekorasyonunu asıl gösteren ayrıntılarda gizli küçük dokunuşlardır. Bu küçük dokunuşlarda turuncu renkten yardım alabilirsin. Koltuklarında bulunan ve koltuk deseni ile tamamen aynı olan kırlentlerini turuncu ve tonlarda desenlere sahip kılıflarıile yenileyebilirsin. Mavi, krem, yeşil, lila gibi tonlara sahip koltuklarınla başarılı bir uyum yakalayacak olan turuncu kırlentler beğeni toplayacaktır. Özellikle kış ve sonbahar aylarının favori ev ürünü olan battaniyelerde de turuncunun ışığından yararlanabilirsin. Yatak odası, çocuk odası, mutfak gibi alanlarına canlı bir hava katacak olan turuncu çiçekler ile alanlarında ılık bir rüzgar estirebilirsin.

Duvarlarda turuncu renk ve tonları

Ortamlardaki duvar renklerinin, ruh halini oldukça etkilediği bilinir. Turuncu renk, genel itibarıyla iç açıcı ve canlı bir ruh haline bürünmenize yardımcı olur. Evlerinizdeki salon, mutfak, yatak odası, çalışma odası gibi alanlarınızı turuncu renk ve tonlarındaki renklere boyayarak turuncunun tüm enerjisini içine doldurabilirsin. Karamel, moka, yaz, kotta gibi çeşitli renklerle adlandırılan ve turuncu alt tonuna sahip olan bu renkler; düz ve baskın bir turuncudansa daha naif tonlarda duvarlara sahip olmana yardımcı olur. Tüm duvarlarınızı boyayabileceğiniz gibi tek duvar boyama tekniğinden yararlanarak da alanlarında farklı görüntüler elde edebilirsin. Turuncu ve tonlardaki duvar boyası seçeneklerine Bi'Boya kalitesi ve güvencesi ile kolaylıkla sahip olabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message