Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Tezgah ve tezgah arası renk uyumu
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Tezgah ve tezgah arası renk uyumu

Yayınlanma tarihi: 1.05.2021

Yeni bir mutfak tasarlama düşüncesi içerisindeysen ilk adım olarak dolap, tezgah seramiği, zemin ve duvar gibi ana hatların malzemelerini belirlemeli ve bu malzemeler arasında bir ahenk sağlamalısın. Yapacağın planlama iyi sonuç elde etmeni sağlayabilir ama bununla birlikte hangi malzemelerin uyumlu olduğunu bilmekte fayda var. Uzman tasarımcılar tarafından hazırlanan hazır mutfaklar senin için cazip bir fırsatlar yaratabilir. Yine de mutfağının sana özgü detaylar içermesini istiyorsan mutfak tasarımını kendi tercihlerine göre tasarlamaktan vazgeçme!

Tezgahla Tezgah Arası Uyumu Nasıl Yakalanır?

Öncelikle tezgah arası uygulamasında önem verilmesi gerekenler düşünüldüğünde mutfak dolaplarının rengine ve yapısına uygun şekildeki ürünleri seçmek, göze en hoş gelecek seçim olur. Uygulanan tezgah arası ile mutfak dolaplarının uyumsuz olması ortaya kötü bir görünüm çıkabilir. Aynı şekilde mutfakta kullanılacak elektrikli eşyaların da uygulanmak istenen tezgah arası ile uyum içerisinde olmasında fayda var. Unutma, elektronik aletleri, tezgâh arasıyla tezgahın kusursuz uyumunu bozmayacak şekilde belirlemek, seni en dekoratif sonuca ulaştırır.

Tezgah ve tezgah arası renk uyumu

Mutfak Fayansları Nasıl Belirlenmeli?

Mutfak evde temizliğe önem verilen yerlerin başında geldiği için, ilk dikkat etmen gereken nokta tezgah ve tezgah arasının kolayca temizlenebilir olmasıdır. Derz aralıklarının fazla olması temizlik esnasında bazı zorluklar çıkarabilir. Beyse ki bunun da bir çözümü var; derzleri koyu renk seçtiysen fazla endişelenmene gerek yok. Tek parça olan fayanslar mutfağa derinlik ve bütünlük kazandırır ve temizliği daha kolaydır. Mutfak fayanslarında favori renk seçimini, şıklığı ve kir göstermemesi açısından siyah ve tonlarından yana kullanabilirsin. Koyu renkler ile aran yoksa daha açık renkleri doğrudan beyaz ve tonlarını tercih etmeni tavsiye ederiz.

Tezgah ve tezgah arası renk uyumu

Özgün Bir Görüntü Yakalamak İçin Betonart Doğru Seçim

Mutfak evlerin kalbidir derler. Dolayısıyla herkes mutfağının kendinden bir hava taşımasını ister. Daha farklı bir görünüm elde etmek istiyorsan, mutfağında beton görünümüne sahip renkli sıvadan oluşan betonart kullanabilirsin. Böylece duvarına dekoratif bir görüntü kazandırmış olursun. Betonart uygulamaları, iç ve dış cephe için de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Dekoratif görüntüsünün dışında sağlamlık, hijyen ve uzun süre kullanım gibi faydaları da saymakla bitmez. Betonart, boyadan farklı özelliklere sahip olmakla birlikte çok pratik ve eğlenceli bir uygulamadır. Şimdi anlatacağımız birkaç adımı izleyerek sen de bir Bi'Boya Betonart uzmanı olabilirsin. Öncelikle duvarının iyi bir şekilde temizlenmesi ve boya kalıntısı olmaması gerekiyor. Bunun dışında eğer duvarda delikler varsa doğru şekilde doldurulmasına özen göstermen gerek. Betonart uygulaması başlamadan önce zemini iki kat astarlamayı sakın unutma ki işlem kusursuz ilerlesin. Betonart homojen bir duruma gelinceye kadar su ile karıştırmak gerekir, sonrasında ise mala yardımı ile uygulamaya geçilir. Buraya dikkat: İki kat betonart uygulandıktan sonra bir gün süreyle su veya başka bir şey ile müdahale yapılmaz. Uygulama yapacağın yerin çok sıcak veya çok soğuk bir alan olmaması da bir diğer dikkat etmen gereken husus. Tüm bu adımları izlediğin takdirde kusursuz bir betonart uygulamasını gerçekleştirmen çocuk oyuncağı.

Betonart ile Yüzeyler Desen Desen

Bi'Boya betonart uygulanan yüzeylerde zevke göre çok sayıda desen ya da doku oluşturman mümkün. Bunun için yapman gerekenler sadece hayal etmek ve uygulamak! Tabii tüm direktifleri büyük bir özenle takip etmen ve gerekli tüm bu malzemeleri Bi'Boya'dan seçmen çok daha iyi sonuç almanı sağlayacaktır.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Genel
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Genel
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message