Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Taş Vernik Uygulaması Nerelerde Uygulanır?
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Taş Vernik Uygulaması Nerelerde Uygulanır?

Yayınlanma tarihi: 18.12.2020

Doğal taş, seramik ya da fayans gibi yüzeylerde kullanılabilen taş vernik uygulaması, uygulandığı yüzeyde parlaklığı ile dekoratif bir görüntü oluşturuyor. Dekor amaçlı kullanılan doğal taş uygulamaları uzun zamandır yaşam alanlarının birçok bölümünde görsel estetik sağlıyor. Bulunduğu ortama doğal bir dokunuş kazandıran dekoratif taşlara yapılan taş vernik uygulaması, dekoratif görüntüsünün yanı sıra kolay temizlenme imkanı veriyor. Salonlarda, oturma odası ve mutfaklarda yer verilebilen taş uygulamaları sonunda yapılan vernikleme işlemi canlı ve estetik bir etki bırakıyor. Doğal taş uygulamaları üzerine, zemindeki eskiyen fayanslar, seramik yüzeylere kendiniz de taş vernik uygulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamanın aşamaları ve püf noktaları neler, nasıl başarılı sonuçlar alabilirim, diyorsan aşağıdaki önerilere göz atman yeterli.

Yüzeylerde parlak bir dokunuş için taş vernik uygulaması

Yüzeyde parlaklık sağlayan ve dayanıklılığı arttıran taş vernik, uygulama yapıldığı yerde sırlanmış seramik görüntüsü ortaya çıkarıyor. Su bazlı olduğundan dolayı iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen taş vernik uygulamasını doğal taşların yanı sıra, seramik, karo, fayans gibi alanlarda da kullanabilirsin. Suya karşı koruduğu için balkon, bahçe gibi açık alanlarda da bu uygulamayı rahatlıkla yapman mümkün. İç ve dış zeminlerin yanı sıra suya temas eden sehpa, tepsi gibi dekoratif objelere de taş vernik uygulaması yapabilirsin. Böylece yaşam alanlarında kullandığın, gözden çıkarmak istemediğin, bir köşede duran dekoratif ürünlere yeniden hayat verebilirsin. Şeffaf görüntüsü ile uygulandığı yüzeylerde kalın bir tabaka oluşturmayan taş vernik, sararmalara karşı da zemini koruyarak uzun süreli estetik bir duruş yaratıyor.

Uygulama yapılacak zeminin temiz olması önemli

Taş vernik uygulamasını yaparken bu işlemin püf noktalarına dikkat ederek, başarılı sonuçlar alabilirsin. Uygulamaya başlamadan önce, zeminin temiz ve pürüzsüz olmasına dikkat etmelisin. Kullanacağın yüzeye uygun bir fırça, sünger parçası ya da daha geniş yüzeyler için rulo ile vernikleme işlemini gerçekleştirebilirsin. Taş vernikleme işleminde kullanacağın fırçanın ucunun düzgün ve iz bırakmayacak biçimde olması önemli. Vernikleme işlemine başlamadan önce verniği çalkalaman daha pürüzsüz bir görüntü elde etmene yardımcı olacak.

Düzgün bir yüzey için fırçayı aynı yönde uygulamalısın

Taş vernik uygulamasına başlarken ilk olarak taş vernikten boş bir kaba bir miktar alarak işe başlamalısın. Fırçayı uygulamaya başlamadan önce biraz ıslatırsan uygulama sonucunun tam da istediğin gibi parlak ve düzgün olduğunu görebilirsin. Dikkat etmen gereken bir diğer nokta ise fırçaya çok fazla vernik almamalısın ki fırça izleri yüzeyde kalmasın. Taş vernik uygulaması yaparken fırçayı mümkün olduğu kadar aynı yönde hareket ettirerek verniği sürmelisin. Fırçayı ya da ruloyu düzgün ve sağa sola oynatmadan uygulamalısın. Böylelikle uygulama yaptığın yüzey ya da obje üzerinde fırça izlerinin oluşmasını önlemiş olursun. Bu basit adımları izleyerek ve püf noktalara dikkat ederek, sen de yaşam alanlarında canlı, parlak ve estetik yüzeyler elde edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Bebek Odası İçin Boya Nasıl Seçilir? Bebek Odası Duvar Boya Renkleri
Eski Kapıları Boyayarak Evinizi Yenileyin: Kapı Boyama Nasıl Yapılır?
Duvarlarınızı Artık Kendiniz Boyayabilirsiniz

Toast Message