Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Tarçın Kokulu Odalar: Bakır ile Koyu Renklerin Uyumu
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Tarçın Kokulu Odalar: Bakır ile Koyu Renklerin Uyumu

Yayınlanma tarihi: 30.11.2020

Saçlarında bayılarak kullandığın bakır tonunu, odana neden yansıtmayasın? Capcanlı turuncunun; sükunetin simgesi kahverengiye karışıp, ateşin rengi kırmızıya çarpıp, en sonunda da hakim ton siyahı kucaklayışı; hem duvarlarına, hem de odana ahenk katacak. İster aksesuarında ister eşyalarında olsun; modası asla geçmeyen bu tonlarla sonbaharı evinde hissetmenin tam da vakti! Tabii, bu modayı koyu renklerle taçlandırarak!

Hoş geldin sonbahar!

Güzün tüm notalarını odanda hissettiren bakır tonlarıyla, sen de sonbaharı evine getirebilirsin. Yaşam alanında nostaljik ve vintage bir tema estirmek için; ister beyaz, ister sarı, ister gül kurusu tonlarıyla kombine edebileceğin bakır; koyu renklerden gri, parlak siyah ve acı kahve renk tonlarının hakim olduğu desen, büyük eşya ve aksesuarlarla uyumlu hale getirilebilir. Evet, o yalnızca eski mutfaklardaki cezvelerin ve salondaki şekerliklerin rengi değildir, çok özel ve kullanması zevkli bir karışımdır.

Kahven ve kitabın hazır mı?

Dışarıda sararmış yapraklar, pencerede akarsuyun iki koluymuş gibi birleşen yağmur damlaları, elinde sıcacık hoş aromalı kahve, yanında ise güzel bir roman... İşte sana odandaki muhteşem atmosfere anlam katacak bir "kartpostal". Duvarında zevkle kullandığın, belki de kıyafetlerine ve yaşamına yansıttığın bakır tonlarına olan aşkını alevlendirecek renkler, capcanlı bir sarıda da, uyumlu şampanya tonunda da zevkine hitap edecektir. Bakır-koyu renk uyumu hiç bu kadar çekici durmamıştı!

Bakırın yol arkadaşları: Koyu renkler

Turuncunun canlılığını yer yer hissettiren bakır tonlarına en uygun koyu renkler, onu bir tık daha sükunete davet eden siyah, acı kahve, vişne çürüğü, toprak tonları ve tarçındır. Bakırın en yakın arkadaşı tarçın, ruhsal dinginliği, kararlılığı ve nostaljiyi çağrıştırır. Koltuk veya yatak örtüsü seçiminde kullanacağın tarçın ve toprak tonları, sana huzuru getirir. Oturma ve çalışma odasında bu renk uyumunu en iyi yansıtan toprak tonları, bir numaralı yardımcın olacaktır. Bakırın canlılığını ve parlaklığını acı kahve aksesuarlar ve lamba seçimleriyle de dengeleyebilirsin. Üstelik bu renkler lekeleri göstermeyen yönüyle döktüğün kahve damlalarını da ustalıkla gizleyecektir. "Bakırın vişne çürüğüyle ne ilgisi var?" diyenlerdensen, ıslak ve leziz bir vişneli browni'nin karşı konulmaz görüntüsünü hafızanda tazelemek isteriz. Bakırın ve tarçın tonlarının en cesur kombinasyonu; insan bedenine enerji veren, psikolojiyi dinginleştiren, dişiliğin ve iddianın rengi olan fuşya ve vişne çürüğü tonlarında yakalanabilir. Koltuk, yatak örtüsü gibi iddialı ve büyük kullanım eşyalarında tercih etmesen de, vişne çürüğüne abajurunda, kırlentlerinde ve belki de duvarına asacağın güzel bir tabloda yer verebilirsin.

Bakırla parla!

Evinin duvarlarını gönlüne göre boyayarak, duvarlarda yalnızca beyaz ve krem tonlarının hakimiyetini sonlandırmanın zamanı geldi. Kim demiş koyu renk duvar olmaz diye? Artık odaların kişisel zevklere, hoşlanılan renklere ve hayallerdeki fotoğraflara göre boyandığı aşikâr. İster bütün odana, istersen de odanın yalnızca tek bir duvarına Bi'Boya'nın bakır tonu ile hayat verebilirsin. Dilediğin tonu yakalamanın en uygun, kaliteli ve kalıcı çözümlerini sana sunan Bi'Boya, metalik bakırla sonbahar konseptini oluşturmana yardımcı olacak. Unutmadan, hobi boyalarında da seveceğin koyu renkli öneriler seni bekliyor.

Diğer Yazılara Göz At
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message