Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Sprey Boya İle Eğlenceli Kendin Yap Fikirleri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Sprey Boya İle Eğlenceli Kendin Yap Fikirleri

Yayınlanma tarihi: 12.12.2020

Sprey boyalar, çeşit çeşit renk seçenekleriyle evlerimizdeki her parçayı dönüştürebilirler. Tek gereken biraz geri dönüşüm fikri ve yaratıcılık olduğu için ilham alınabilecek fikirleri derledik. Evinin her köşesinde kullanabileceğin bu dekorasyon fikirlerini yaparken de oldukça keyif alacağından eminiz, şimdiden keyifli okumalar!

Kolay boya sprey boya

Sprey boyaların en büyük avantajı, diğer boya çeşitlerinin aksine kullanımının çok kolay olmasıdır. Boyanın çıkışı bir sprey kutusundan gerçekleştiği için çoğu zaman ellerini bile kirletmeden tasarımını tamamlayabilirsin. Bir fırça ya da boya rulosuna da ihtiyacın olmayacağı için daha ekonomik ve zahmetsiz olacaktır. Kahvenizi alarak bir hobi haline getirebileceğin boya fikirleriyle hem güzel zaman geçirebilir hem de dekorasyonunu farklı kılabilirsin. Çoğu yüzeyde kendini gösterebilen sprey boyalar ve renkleri, hassas veya çok ince materyalleri boyamak için pek tercih etmesek de büyük alanları daha kolay boyayacağın bir seçenek yoktur. Kullandığın boyanın opaklık seviyesini, solma efektini ve gradyanlı geçişlerini de kolayca ayarlayabilirsin!

Sprey boyalarla doğayı kağıda yansıt

Duvarını süslemek için güzel bir tablo önerisi geliyor. Kullanacağın çerçeve ya da çerçevelerin boyutuna göre resim kağıdı, beğendiğin bir çiçekli ve yapraklı bir dal parçası ve sprey boyalarının olması yeterli. Yaprakların ve çiçeklerin olduğu dalın gölgesi kağıda düşmüş efekti vereceğin için birkaç noktadan bantlayarak hareketsizlik sağlayabilirsin. Geriye tüm kağıtta boş yer kalmayacak şekilde boya püskürtüp kuruyunca çerçevelemek kalıyor!

Sprey Boya İle Eğlenceli Kendin Yap Fikirleri

Renkli çam kozalaklarından cam içi aksesuarlar

Cam vazoların ve kaselerin içerisinde alışılmışın dışında bir görünüme ne dersin? Sonbaharın habercisi kozalakları toplayarak renklendirebilir, 10-15 tanesini cam bir ortamda bir araya getirerek dekoratif görünüm elde edebilirsin. Tercihen metalik gümüş ya da altın sprey boyalarla yapmanı önersek de eğer daha modern ya da renkli bir ortamı süsleyeceksen en canlı renkleri kullanmaktan çekinmeyebilirsin!

Hasır hiçbir şey saman rengi olmak zorunda değil!

Hasır sepetler, paspaslar hatta jüt iple süslediğiniz her şeyden söz ediyoruz. Alışılmış saman renginin dışında elinizdeki tüm ürünleri sprey boyayla kolayca renklendirebilirsiniz. Çok detaylı olmasa da harf ya da yıldız, kalp gibi net şablonlarla üzerlerine farklı renklerle desenler katabilirsin.

Dış mekan mobilyalarının rengini değiştirerek farklı ol

Ahşap bahçe ya da balkon mobilyalarının rengini değiştirmek için yine sprey boyalar iyi bir seçenektir. Geniş yüzeylerin kolay boyanabiliyor olması, sıkıldıkça renklerini değiştirebiliyor olmana olanak sağlar. Büyük parçaları boyarken dikkat etmen gereken tek nokta, keskin kokulara sahip oldukları için iç mekanda işlemini gerçekleştirmemendir. Buz mavisi, mint yeşili gibi renkler bahçe mobilyalarına oldukça yakışacaktır! Eğer boyayacağın mobilyaların ince ayakları varsa yerden 5-6 santimetrelik bir kısmını bambaşka bir renkle boyayarak farklılık katabilirsin. Her bütçeye uygun, geniş renk seçeneklerine sahip markaların sprey hobi boyası seçeneklerine ulaşmak içinBi’Boya’yı ziyaret edebilir; tüm renkli fikirlerini hayata geçirebilirsin!

Diğer Yazılara Göz At
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message