PAYLAŞ

Sonbahara Yakışacak 7 Dekorasyon Önerisi

Yayınlanma tarihi: 31.10.2020

Kışın gri havası yaklaşırken, ruhunu sonbaharın renkleri ile neşelendirmeye ne dersin? Evinin her köşesinde sonbaharın sıcaklığını yansıtabilir ve keyifli bir ortam yaratabilirsin. İlhamını doğadan alabileceğin renk, aksesuar ve mobilyalar ile evine karakterini yansıtabilir ve özel bir alan oluşturabilirsin.

Sonbahar esintileri ile özel bir köşe

Haftasonlarının keyfini artıran sonbahar dekorasyonu ile özel bir köşe oluşturmaya ne dersin? Sonbahar renkleri ile büyülü bir alan yaratabilir, kitabını ya da gazeteni okuyabilirsin. Bir okuma lambası, ayaklarını uzatabileceğin bir koltuk ve sonbahar serinliğinden korunabileceğin bir battaniye ile oluşturduğun köşene çekilebilir, bal kabaklı kahveni yudumlayabilirsin. Turuncu, kırmızı ve kahverengi tonlarının içerisinde aksesuarlarınla bütünlük oluşturmanın tam zamanı!

Cam vazolar ile sanat zamanı!

Sonbahar dekorasyonunu cam vazoların içerisine yansıtmak, keyifli bir ortamın ilk adımı olabilir. Evinde bulunan cam vazo ya da fanusların içerisini kurumuş yapraklar ile doldurarak etkileyici bir ortam yaratmak ister misin? Sonbahar esintileri evinin içine taşıyabileceğin aksesuarlardan biri olan cam vazolar birbirinden farklı şekillerde süslenir. Mum, kabak, kozalak ya da halat ipler ile dekoratif aksesuarlar yaratabilir ve evini renklendirebilirsin.

Ruhuna sonbahar sıcaklığını taşıyan kilim ve battaniyeler

Sonbahar dekorasyonunun sembolü olan kilim, halı ve örgü battaniyeler ilk ihtiyaç duyacağınız eşyaların arasında yer alır. Modern eşyalar ile birlikte geleneksel desenlere sahip kilim ya da halıları da tercih edebilirsin. Sonbaharın sıcacık dokusunu evinin her yerinde kullanarak huzurlu bir mekan elde edebilirsin. Dilersen koltuk takımlarının üzerine serebileceğin bir örtü ile oturma alanını hareketlendirebilirsin, dilersen de zemine çapraz bir şekilde kilim sererek dinamizm yaratabilirsin.

Yemek masanda sonbahar neşesi!

Yemek alanına sonbahar yaprakları serpmeye ne dersin? Yemek masanı kozalak ve kuru yapraklar ile süsleyebilir ve rengarenk bir alan oluşturabilirsin. Ahşap bir tasarımın içerisini yeşil, sarı ve turuncu aksesuarlar ile renklendirebilir, sonbahar dekorasyonunu yemek alanına da taşıyabilirsin. Sonbahar esintileri ile davetkar bir sofrada misafirlerini ağırlamanın keyfi bambaşka!

Banyonun soğukluğunu sonbahar dokusu ile ısıtabilirsin!

Banyonun soğuk renklerde olmasını istemiyorsan, sonbahar dekorasyonu tam sana göre! Havlu, kilim ya da halı gibi tekstil ürünlerini kalın kumaşlardan seçebilir ve soğuk havanın etkisini azaltabilirsin. Renklerin yanı sıra yaprak, bal kabağı ya da yazı desenli aksesuarlar ile banyonu ısıtabilirsin.

Huzur çağrıştıran teraryum etkisi

Dingin bir huzur getiren sonbahar dekorasyonu, teraryum ile güçlenir. Karakterini yansıtan obje ve bitkiler ile kendi teraryumunu yapabilirsin. Rengarenk bir aksesuar ile evini neşelendirebilir, sonbaharı derinlemesine hissedebilirsin.

Sonbahar ışıltısı ile romantik bir ev!

Ev dekorasyonunun en önemli parçası olan aydınlatma ile loş bir ortam yaratarak hayranlık uyandırabilirsin. Odanın merkezine almadığın, tek bir köşe ya da duvardan yapacağın gün ışığı aydınlatması, hem aksesuar hem ışıklandırma olarak evine farklı bir hava katar. Sonbahar atmosferini yaşaman için bir sebep daha!

Bahçe ve balkonlarda sonbahar rüzgarı estirin!

Balkon ve bahçenin zeminine kuru yapraklar serperek büyüleyici bir ortam yaratabilir, sevdiklerin ile balkonda kahve keyfi yapabilirsin. Minik ev seraları ile doğa ile bağlantınızı koruyabilir, sonbahar dekorasyonunu farklı bir hava ile tamamlayabilirsin. Halı, kilim ya da perde gibi aksesuarlar ile sıcacık bir sonbahar dekorasyonu yaratarak keyifli bir mevsim geçirebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Kolay silinebilen boya nedir? Hangi mekanlarda uygulanabilir?
Genel
Evinde en çok batan duvar için hangi boya uygun?
Genel
Evin Rutubet mi Alıyor? Bu Yazı Tam Senin İçin

Toast Message