Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Sömestrde çocuk odasını yenilemenin tam zamanı
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Sömestrde çocuk odasını yenilemenin tam zamanı

Yayınlanma tarihi: 21.03.2021

Gün boyu odasında vakit geçiren çocuğun için bir sömestr sürprizi yapıp odasını yenileyebilirsin. Yaşı büyüdükçe zevkleri de değişen çocuğunun odasını yeni renkler ve temalarla dekore edebilirsin. Belki de artık eşyaları eskimiş ve kullanım ömrü dolmuştur. Çocuk odası yenileme, yaratıcılığı geliştiren renkli bir iştir. Dekorasyon fikirlerini çocuğunla da paylaşarak birlikte geçireceğiniz eğlenceli zamanlar yaratabilirsin. Çocuğun hayal gücünün de yardımıyla ona yepyeni bir ortam oluşturmak sana da büyük keyif verecektir. Küçük yaratıcı dokunuşlar sayesinde odanın havasında büyük değişiklikler gerçekleştirebilirsin.

İlham veren bir çocuk odası dekorasyonu

Eğer daha önce çocuğuna sade ve beyaz renkli bir oda hazırladıysan ve çok da köklü değişiklikler yapmak istemiyorsan, odanın renklerini pastel tonlara çevirebilirsin. Çocuk odası yenileme işine açık renk mobilyaları uçuk pembe, mavi veya sarı renkli ev tekstili ürünleriyle kombinleyerek başlayabilirsin. Duvarlara bulut desenleri çizerek odaya daha yumuşak bir hava katarsın. Eğer büyüdükçe çocuğunun eşyalarını koymak için odada yeterli alan bulamıyorsan bulutların altına raflar ekleyerek hem dekoratif hem de işlevsel alanlar oluşturabilirsin. Odanın parlak ışıklarını da loşa çevirerek uyku saatleri gittikçe azalan çocuğunun uykuya daha kolay hazırlanmasını sağlayabilirsin.

Sömestrde çocuk odasını yenilemenin tam zamanı

Çocuğunun odasına gökkuşağı renklerini taşıyabilirsin

Canlı renklere sahip bir odada bulunmak büyüyen çocuğunun ihtiyacı olan enerjiyi artıracaktır. Onunla birlikte odanın her duvarını farklı bir renge boyayabilir veya farklı renklerde çizgiler çekebilirsiniz. Odaya karışık renklerde desenli bir halı veya yatak örtüsü ekleyerek de gökkuşağı hissi yaratmak mümkün. Renkli yastıklar, çerçeveler gibi detaylar da artık çocuğunun odasında geçirdiği vakitten daha çok zevk almasını sağlayacaktır. Dinamik desenli duvar kağıtlarıyla da odada bambaşka bir dünya yaratabilirsin. Tabii göz yorucu olmaması ve fazla karışık görünmemesi için renk uyumunu yakalaman çok önemli. Bunun için çocuk odası yenileme işine başlamadan önce tüm malzemeleri tasarımda bütünlük sağlayacak şekilde seçmelisin.

Kahramanıyla hayal dünyasını geliştirmek elinde

Çocukların hayran oldukları kahramanları ve sevdikleri karakterler vardır. Odalarında da onlarla birlikte olmak hayal dünyalarını geliştirmeyi sağlar. Küçük bir kız çocuğun varsa prenses olmayı isterken, erkek çocuğun spora veya arabalara ilgi duymaya başlamış olabilir. Eğer mobilyalar hala kullanılabilecek durumdaysa onları boyayıp sevdiği karakterlerin çıkartmalarıyla süsleyebilirsin. Böylece çocuğun, odasına yeni mobilyalar gelmiş gibi hisseder ve o temalarla dolu odasında olmaktan daha mutlu olur. Aynı karakterlerin avizeleri, gece lambaları, perdeleri ve nevresim takımları ile kombinler oluşturmak da mümkün. Sevdiği temalarla ilham verici dekorasyon fikirlerini buluşturarak çocuğun için vazgeçilmez bir yaşam alanı yaratabilirsin. Uygun bir bütçe ve kendi emeğini birleştirerek çocuğuna hazırladığın yeni oda ile onun tatil günlerine keyif katabilirsin. Modern ve stiline uygun iç cephe duvar ve kapı boyası renk skalası için Bi'Boya'yi ziyaret edebilir, geniş renk yelpazesi içinden çocuk odası yenileme fikirlerine destek olacak rengi kolaylıkla bulabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message