Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Sarı renk tonları ile duvarlarını renklendir
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Sarı renk tonları ile duvarlarını renklendir

Yayınlanma tarihi: 10.02.2021

Sıcak renklerdeki sarı duvar boya tonları, dekorasyonda alternatif renkleri sevenler için hem aydınlık renkler sunuyor hem de mekâna gün ışığı efekti veriyor. Bunlara ek olarak sıcak renkler arasında olan nergis ve hanımeli seçenekleri, odaların enerjik ve neşeli görünmesine yardımcı oluyor. Dolayısıyla bu renk tonlarıyla odanı, mutfağını renklendirebilir ve bu alanlara mutluluk, neşeyi getirebilirsin.

Daha geniş alanlar için nergis ve sarı boya renkleri

Parlak sarı duvar boyası tonları bahar çiçeklerinden aldıkları ilhamla muhteşem dekorasyon renk şemaları oluşturuyor. Nergis sarısı, tatlı ve zarif rengiyle güneşli sarı ve beyaz renk kombinasyonlarından oluşuyor. Dinamik kırmızımsı ve pembemsi renk tonlarını alt notalarında barındıran Hanımeli rengi ise cesaret verici ve canlandırıcı özellikler taşıyor. Tüm bu özelliklerinin yanında bu renkler duvarda derinlik algısı oluşturarak, mekânın daha büyük görünmesini sağlıyor. Bu algıyı doğal bir gün ışığı efektiyle uyguluyor. Bu nedenle çok güneş ışığı almayan mekânlar için sarı tonları avantajlı nitelikler taşıyor. Küçük bir oturma odası veya salona sahipsen ya da fazla gün ışığı almayan bir mekâna uygun olan boyayı arıyorsan sarı boya renkleri ve bahar çiçekleri tonlarını seçerek mekânı canlandırabilirsin. Ayrıca sarı renk ile ekstra bir alan yanılsaması oluşturarak, odanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsin.

Sarı renk tonları ile duvarlarını renklendir

Samimi görünüm sunan canlı duvar renkleri

Nergis, Hanımeli ve Sarı renk tonlarıyla mekânın daha sıcak ve samimi görünmesini destekleyebilirsin. Bu renklerdeki duvarlarla oluşturduğun dekorasyonla mekâna bir karakter kazandırabilirsin. Tek başına sarı renk seni huzurlu hissettirirken, sarı duvarlar ve zıt renklerdeki mobilyalarla bir tasarım yaparsan mekânın oldukça enerjik bir nitelik kazanmasına yardımcı olabilirsin. Bu durum canlı ofis dekorasyonu ve eğlenceli mutfaklar için uygun bir seçim olabilir. Ancak doğru renk uyumlarıyla her türlü mekânda sarı boya tonları kullanabilirsin. Örneğin salon duvarlarında sarı rengi kullanarak salon dekorasyonunu bir adım öteye taşıyabilirsin. Sarı renk tonlarını gri ve siyah renklerdeki kırlentlerle tamamlayarak salonun daha samimi ve huzur veren bir alan olmasını sağlayabilirsin. Ayrıca ilhamını çiçeklerden alan sarı renk duvar boyaları, yeşil salon bitkileriyle en uyumlu çalışan duvar rengidir. Eğer yeşil salon bitkilerini seviyorsan sarı tonlarındaki duvar boyalarını mutlaka incelemelisin. Böylelikle evinin tüm bölümlerine alternatif ve işlevsel bir nitelik kazandırmış olursun. Sarı duvar boyası çeşitleri ile gün ışığı efekti oluşturarak, gün ışığının vereceği ilhamdan ve samimiyetten faydalanabilirsin.

Sarı duvar boyası ile uyumlu mobilyalar nelerdir?

Sarı duvar boyası renkleri ve bahar çiçekleri tonları canlı, parlak bir o kadar da soft olan renkleriyle her mobilyayla rahatlıkla uyum sağlıyor. Ancak, ahşap mobilyaları seviyorsan veya temelde toprak tonlarına sahip mobilyalara sahipsen mobilyalarını, Hanımeli duvar boyası renkleri ile kombinleyerek inanılmaz bir uyum yakalayabilirsin. Koyu kahverengi tonlarındaki mobilyalarla sarı duvar boya renkleri ve tonlarını kullanarak odanı dengeli hale getirebilirsin. Eğer koyu kahverengi dolaplar ve masalara sahip değilsen dekorasyona ekleyeceğin koyu kahverengi kırlentler veya ahşap çerçeveli tablolarla hanımeli duvar boyasını tamamlayabilirsin. Buna ek olarak eğer marjinal görünüm seviyorsan hanımeli rengindeki duvarları, siyah gibi zıt renklerdeki eşyalarla tamamlayabilir ortaya şık ve sofistik bir görünüm kazandırabilirsin. Nergis duvar boyasıyla da siyah, beyaz ve parlak sarı kombinasyonlarını oluşturabilirsin. Nergis rengi canlı bir renk olduğu için kullandığın yeşil ve kırmızı renklerdeki dekoratif ürünleri ve mobilyalarını ön plana çıkarır. Bu sebeple nergis rengindeki duvarlarla odanın daha canlı ve cesur görünmesini sağlayabilirsin. Daha güzel alternatif mekanlar için ihtiyaç duyduğun duvar boyası renklerine ve tonlarına Bi'Boya sayesinde kolayca ulaşabilir, seçenekleri değerlendirebilir ve yaşam alanlarını renklendirebilirsin. Üstelik Bi'Boya, fazla gelen boyayı iade alarak sana yardımcı olur.

Diğer Yazılara Göz At
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message