Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Sarı Rengin Gücünü Keşfet
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Sarı Rengin Gücünü Keşfet

Yayınlanma tarihi: 21.03.2021

Sarı; baharı müjdeleyen çiçeklerin, limonların ve güneş ışığının rengidir ve bize birçok çeşidiyle tazeliği anımsatır. Evinin belirli köşelerinde ya da odalarında sarı tonlarını kullanarak keyifli bir dekorasyona imza atmak istersen aşağıdaki ipuçları senin için rehber niteliğinde olacak diyebiliriz, hazırsan başlayalım!

Sarıyı kullanabileceğin renk kombinasyonları

Eğer sarıyı kullanmayı hedeflediğin alanda canlı bir görünüm kazanmak istiyorsan en az sarı kadar ortamı dinamik gösterecek turuncu ve turkuaz tonlardaki vurgulardan destek alabilirsin. Sarı bir duvarın ve pencerenin tamamlayıcısı olarak bu tarz canlı renklerde bir sandalye kullanmak ya da aksesuarlarda bu tonlara gitmek keyifli bir fikir olabilir. Kontrast renklerin gücünden ilham almak istersen sarının zıt rengi olan mor, tüm asaletiyle imdadına yetişecek. Eğer daha modern ve ağır bir hava yakalamak hedeflerin arasındaysa soğuk, sade bir gri tonlardaki mobilyalarını hayalindeki sarı aksesuarlarla buluşturmayı tercih edebilirsin.

Sarı duvarlara hangi renkler yakışır?

Aslında objektif olmak gerekirse bu sorunun cevabı neredeyse her şey. Amacın Hanımeli rengi gibi soluk sarı tonlarındaki duvarlarını ortaya çıkarmak ise mercan rengiyle tamamlamak ortamı cesaretli gösterebilir, ortama tazelik katmayı hedefliyorsan bebek mavisi fikrini bir düşünebilirsin. Daha pop-art ve geometrik bir dekorasyondan söz ediyor ve belki de göz alıcı bir neon sarı kullandığın bir duvarı hayal ediyorsak geometrik siyah-beyaz desenlerle sarı renk eşleştirildiğinde heyecan verici bir alan yaratırsın. Bunu duvar kağıtları, asimetrik aksesuarlar ya da alışılmamış mobilyalarla sağlayabilirsin.

Oturma Alanları ve Salonlar

Sarı ile oturma alanı dekorasyonu denilince akla genellikle yazlık tarzı dekorasyon fikirleri gelse de kilit mobilyalar üzerinde dozunda kullanılan sarının nasıl zarif durduğuna şaşıracaksın. Heybetli bir koltuğun üzerinde yerini alan sarı ipek yastıkları hayal et. Aynı koltuğun hemen arkasındaki duvarda yer alan sarı tonlarındaki soyut resim, alana güzel bir derinlik ve tazelik verecektir. Aynı şekilde açık renk zemin üzerinde yapılan sarı renkte bir kilim tercihi ortamı daha canlı gösterir.

Sarı Rengin Gücünü Keşfet

Yatak Odası

Az önce bahsettiğimiz zıt kombinasyonları kullanma konusunda uykunun en çağrıştırıcı rengi ve sarının zıt kardeşi işte tam da burada devreye girebilir. Evet, mordan bahsediyoruz. Bu iki ton doğru şekilde eşleştirildiğinde uyku alanınıza huzurlu bir dokunuş katar. Sarı nergisin uyarıcılığı ve morun dinginliğini hissedeceğin yatak odanı dekore ederken duvar kağıtlarından, perdelerden ve zemin renklerinden ilham alabilirsin.

Mutfak

Sarı renk, özellikle doğal ışık almayan mutfaklara parlaklık ve enerji katar. Mutfağın güneş ışığını karşılar durumdaysa ortamı çok daha neşeli göstermekte üzerine yoktur. Sıra dışı bir görünüm için mutfak dolaplarını sarının her tonuyla zenginleştirebilirsin. Tercihin bu kadar radikal bir değişiklikten yana olmazsa tezgah üstü mermerlerinde sarı rengi içerenleri tercih edebilirsin. Üstelik dolap altı gizli aydınlatmalarla çok daha sıcak bir görünüm yakalama imkanın olur. Bize yemeği ve mutfağı çağrıştıran tonlardan olan hardal rengini, daha modern ve sade bir atmosfer yaratmak adına lavanta, zümrüt ya da lacivert tonlarıyla mutfağında kombinleyebilirsin. Hemen Bi'Boya'yı ziyaret ederek duvarların ve aksesuarların için sarının ilham vericiliğinden yola çıkarak siparişini oluşturabilir, evindeki yenilenmenin ilk adımını atabilirsin!

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message