Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Salonunuzda Kullanabileceğiniz Akıcı Renk Geçişleri
Salonunuzda Kullanabileceğiniz Akıcı Renk Geçişleri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Salonunuzda Kullanabileceğiniz Akıcı Renk Geçişleri

Yayınlanma tarihi: 23.08.2021

Renkleri dekorasyonuna entegre etmek istemez misin? Sen de evine ferahlık getirmek istiyorsan bej rengi şahane bir seçim olabilir. Eğer yaşam alanını biraz renklendirmek istersen bakır tonlarının bej rengi ile yakalayacağı uyumdan yararlanabilirsin. İşin uzmanları da 2021 stilinde akıcı renk geçişlerinin önemine ve farkındalığa dikkat çekiyor. İstersen renk geçişlerini birlikte inceleyelim.

Renklerin büyüleyiciliği

Ev dekorasyonunda her rengin kendisine çok yakışan bir eşi vardır. Doğaya dönüşe özlem duyulan şu günlerde favoriler arasında ise kuşkusuz mavi ve yeşil bulunmakta. Yeşil vemavinin karışımı ve birlikteliği ruhuna ve salonuna muazzam bir dinginlik kazandıracak. Salon dekorasyonunda oldukça asil duran gri rengin önemi ise dillere destan. Modernite ve şıklığın tek başına temsilcisi olabilecek bu demirbaş, duvarında akıcı renk geçişlerinde sarı ile kombinlendiğinde ortaya şahane görüntüler çıkıyor. Nitekim Pantone Color Institute da 2021'in rengi için ‘Ultimate Gray’de karar kıldı.

Salonunuzda Kullanabileceğiniz Akıcı Renk Geçişleri

Dekorasyon felsefesine yeni bir bakış

İçsel dönüşlerin sürdüğü bu dönemde bir dekorasyon disiplini karşımıza çıkıyor: Feng Shui. Enerji, denge ve uyumla ilişkili bu felsefenin dekorasyona yansıması hiç şüphesiz sadelik olacaktır. Bu felsefe doğrultusunda sadelikle birlikte evini doğana uygun düzenlemelisin. Bu sayede enerjinin akışı muntazam olacak ve ferahlığı hissedebileceksin. Feng Shui ile yaşam enerjisini doruklara çıkarmak için dekorasyona canlı çiçekleri ve aynaları ekleyebilirsin. Ortam enerjisini kırmamak için ise salon girişini serbest bırakmalı ve mobilyalarınızı alanla orantılı seçmelisin. Yaşam alanında kullandığın duvar renklerinde beyaz ve bej ile akıcı renk geçişleri sağlayabilirsin.

Farklı tarzlar, yeni teknikler

Küreselleşen bu çağda sürdürülebilirlik etkisi günden güne etkisini arttırıyor. Bu etkiyle doğallık ve doğal ürünler daha popüler. Toprak renkleri, koyu kırmızı, safari etkisi, rattan ve ahşap sıklıkla ise karşılaşabileceğin parçalardan. Sürdürülebilirlik ve doğallıktan bahsetmişken karşına çıkabilecek bir diğer stil ise Cottagecore. Salonunu adeta bir bahçeye çevirecek bu stilde güpürler, danteller, vintage aksesuarlar ve bolca el emeği mevcut. Kahverengi ve kırmızı tam bu tarzın renkleri. Doğayla olan ilişki elbette bu kadar değil. Sürdürebilirliğin önemli üyesi geri dönüşümle eski ahşaplarını yeniden evine kazandırabilir ve salonunuzda Rustik tarzı yaşatabilirsin. Şüphesiz bu yılın en popüler stillerinden olan Rustik stil eski ve yeni parçaların dengesinden oluşur. Ahşap ve duvar döşeme bu tarzın bel kemiğidir. Mükemmellik yerine doğallığın esas alındığı bu tarzda evinizde şahane rüzgarlar estirebilirsin. Kahverengi ve sarı bu tarzı coşturacaktır.

İşin ehli ne düşünüyor?

Tasarımcı Alexander Doherty'ye göre Art Deco stili oldukça revaçta. Albenili minimalistlik ve çizgilerin arılığıyla modern dekorlara çok güzel uyum sağlıyor. Çağdaş parçaları kullanırken eski ve yeniyi birlikte kullanmak gerektiğini söyleyen Doherty, dönem ve stillerin bağlanmasını tavsiye ediyor. Sheyna James Interiors’ın sahibi Sheyna Vilson ise duvarlarda anıların yaşatılmasına katılanlardan. Galeri duvarı olarak anlattığı bu bölümde çocukların çizimleri ve seyahatlerden kalan anıların bulunmasını, sanata yatırımda bulunulmasını savunuyor. Tasarımcı Isabel Ladd salonlar ve oturma odalarının insanı içine çekmesini düşünüyor. Bir diğer deyişle insan burada oturmaya can atmalı.

Salonunuzda Kullanabileceğiniz Akıcı Renk Geçişleri
Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message