Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Sadece Beyaz!
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Sadece Beyaz!

Yayınlanma tarihi: 26.03.2021

Aydınlığın ve ferahlığın rengi sayılan beyaz, en kapalı ve basık ortamları dahi ışıl ışıl gösterebilir. Öte yandan yeterince büyük olmayan yaşam alanları için geniş bir hava veren beyaz rengi özellikle duvar rengi olarak seçebilir, aksesuarlar ile tamamlayarak son derece şık dekorasyonlara imza atabilirsin. Nasıl mı yapacaksın? İlham veren fikirler yazımızda!

Hem Beyaz Hem Natürel Salonlar

Beyazın göz alıcı parlaklığı ile bezeli oturma alanlarında direkt parlak beyaz yanı sıra diğer tüm tonlarını bir arada kullanabilirsin. Tüm elementlerin sadece beyaz tonlarında seçildiği alanlarda doğal görüntüyü daha da güçlendirmek istersen ağaç kesitli sehpalar, beyaz renkli dokulu koltuk şalı veya kırlentler ve aynalar kullanabilirsin. Koltuk aralarında yerleştirilen iğne yapraklı bitkilerle de tamamlanan alana aynanın yarattığı derinlik algısı da ekleneceğinden muhteşem bir armoni yaratmış olursun. Eğer koltuklarınızı beyaz renk seçmekte çekinirsen, kırık beyaz veya ekru renkli koltuk örtüsü veya şallarla kapatabilirsin.

Pırıl Pırıl Parlayan Yatak Odaları

Yatak odanızda beyazın huzur veren ferahlığı ile tuğla dekorasyonunu benzersiz şekilde kombine edebilirsin. Oldukça parlak renkte tercih ettiğiniz beyaz duvar boyası yanı sıra tekstil ürünlerinde daha soft veya pastel bir beyaz tercihi yapabilir, iç açıcı görüntüyü tek bir duvarda oluşturduğunuz tuğla görünümüyle de destekleyebilirsin. Böyle bir dekorasyona son dokunuşu yapan aydınlatmadır. Bu sebeple aydınlatma rengi olarak mutlaka sarı rengi tercih etmelisin. Beyaz renge en çok yakışan sarı ışıklar, kusursuz bir ambiyans yaratarak ışıl ışıl bir odaya sahip olmanı sağlar.

Sadece Beyaz!

Işıltılı Mutfaklarda Beyazın Saf Görüntüsü

Mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerden olan beyaz, temizliği temsil eder. Doğru bir seçim olmasına rağmen beyazın kiri çok çabuk belli etmesi aslında bir dezavantajdan çok fayda sağlayan bir durumdur. Çünkü en ufak kirlilik dahi gözünüze batacağından hemen temizlemek istersin. Böylece mutfağında bakteri, kir ve diğer zararlılar yaşayamaz. Ayrıca beyaz rengin mutfak dekorasyonunda oluşturduğu stil her daim göz alıcı durur. Bembeyaz renkli duvarlar ile uyumlu beyaz mutfak dolapları arasında istenilen renkte aksesuarlar da serpiştirilebilir. Ayrıca mutfakların baştan aşağıya beyaz renge bürünmesinin yanı sıra İskandinav ya da minimal stil dekorasyon tarzı son derece elegan bir yapı ortaya koyar.

Tüm Alanlarda Beyazın Konfor Sunan Huzuruna Yer Verin

Beyaz rengin en yakıştığı yerlerden biri de kış bahçeleridir. Doğal gün ışığı ile birleşen beyaz renk, bu alanlarda oldukça ferah bir dekorasyona imza atar. Dilersen sevdiğin aksesuarlarla zenginleştirdiğin bu alanı çalışma odası bile yapabilir, verimliliğini artırabilirsin. Eğer size ait huzurlu bir okuma köşesi yapmak istersen, yine beyaz puflar ile döşeyebilir ve bitkilerle doğal bir ortam da oluşturabilirsin. Beyaz duvarlar, sürgülü cam kapı ve ahşap zemine sahip veranda ile sıra dışı bir alan yaratmanın keyfini çıkarabilirsin. Yaşam alanlarınıza en çok uyan beyaz duvar boyası ve tonları için Bi'Boya'nın geniş ürün yelpazesine göz atabilirsin. Hayâllerindeki yaşam alanlarını ertelememenin tam sırası!

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message