Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Sade beyazın mutfaktaki gücüne hayran kalacaksın
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Sade beyazın mutfaktaki gücüne hayran kalacaksın

Yayınlanma tarihi: 12.03.2021

2020'nin birçok yeni, ilham verici mutfak trendi varken, beyaz mutfakların asla modasının geçmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Duygularını, düşüncelerini hareketli ve daha geniş bir bakış açısıyla yasatabilmek için kendini farklı dekorasyon fikirlerine karşı daima açık tutarak akıllı tekniklerden bazılarını kullanarak mutfağının göz kamaştırıcı görünmesini sağlayabilirsin. Bakış açına göre oluşturacağın dekorasyonlarda olasılıklar sonsuzdur.

Sade beyaz bir mutfak sana neler kazandırır?

Sade ve beyaz mutfak fikirlerine ihtiyacın varsa minimalist ve vintage hayranıysan bu içeriğe mutlaka göz atmalısın. Çünkü her şeyi bu tür dekorasyonlarla basit tutabilir veya alanını farklı fikirlerle için boş bir tuval olarak kullanabilirsin. Minimalist bakış açısına sahipsen şık, temiz görünümü seviyorsun demektir, beyaz mutfak fikirlerinden hoşlanıyorsan beyaza öne çıkan rustik dokunuşlar eklemekten keyif alırsın. Mutfağını renklendirmek istiyorsan yer desenli bir halı, ahşap tabureler ve çok daha fazlasını ekleyerek renkli hale getirebilirsin. Özellikle küçük mutfaklarda beyaz kullanmak, mutfak alanını daha ferah, geniş ve iç açıcı hale getirmek için akıllı bir araçtır. Küçük alanın psikolojik boyutunu değiştirmek için kullandığın araç senin hayatına dokunur; farklı, rahat ve stressiz bir ortam yaratmana yardımcı olur. İster renkli dolaplardan kurtulmaya karar ver, ister yaratıcı bir alan yaratmak için fikirler üretmeyi düşün. Beyaz sana her zaman ilham verecek. Mutfakta titizliğe önem veriyorsan renk seçiminde mutlaka beyazı tercih etmelisin. Çünkü beyaz temizliğin simgesidir. Mutfağının karanlık olması durumunda da seçeceğin bir beyaz tonuyla mutfağını ışıl ışıl parıldayan bir yıldıza dönüştürebilirsin. Beyaz ve sade bir mutfak ile elde edeceğin bir başka avantajın da asla geçmeyecek bir modaya sahip olmak! İyi ihtimalle üç dört yılda bir moda olan renkler değişiyor, birkaç yıl yeşil modayken, birkaç yıl sonra bu renk demode hale gelebiliyor ve hevesle boyadığın dolapların artık gözüne hoş görünmemeye başlıyor. Ancak beyazın modası asla geçmiyor. Üstelik sade ve beyaz bir mutfağı renklendirmek, karışık ve koyu renkleri dekore etmekten çok daha basit olduğu için sıkıldığında küçük dokunuşlarla mutfağını zevkine göre kolayca tekrar dekore edebilirsin.

Mutfağını nasıl ve hangi boya ile boyayacaksın?

Mutfağın renklerini değiştirmek için ilk olarak tercih edeceğin nokta mutfak dolapların olmalıdır. Çünkü mutfağın rengini en çok etkileyen eşya, dolaplardır. Akrilik boyalar genellikle mutfak dolaplarının rengini değiştirmek için tercih edilen boya tipidir. Kaliteli ve stiline uygun rengi yakalamak için Bi'Boya'nın internet sitesine bakabilir ve iç açıcı beyaz tonlarından biriyle boyama işine ilk adımını atabilirsin. İlk boyamada ne kadar boya harcanacağını tahmin etmek bazen zor olabiliyor. Bunun için de Bi'Boya sana aldığın boyalardan fazla geleni iade etme imkânı sunuyor. Boyama işlemine başlamadan önce dolabına mutlaka zımpara uygulamalı ve pürüzlerden arındırmalısın. Ardından astar atmak da boyanın daha iyi bir görüntüye ulaşmasına yardımcı oluyor. Bi'Boya astar boyasıyla işe başlayıp ardından dekoratif veya ahşap boya çeşitlerinden beyaz tonlarına göz atabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message