Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Renkli Mutfaklar İçin Dekoratif Öneriler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Renkli Mutfaklar İçin Dekoratif Öneriler

Yayınlanma tarihi: 16.03.2021

Evdeki en işlek noktalardan biri olan mutfaklar dağınıktır ve diğer odalara göre daha az çekicidir. Sen de beyaz zeminli, paslanmaz çelik eşyalı klasik mutfakların tekdüzeliğinden sıkıldıysan mutfağına biraz renk vermenin zamanı gelmiş demektir. Nötr mutfaklar kötü değildir ama canlı renklerde dolaplar, kişisel dokunuşların eklendiği renkli mutfaklar kimin hoşuna gitmez ki?

Rengarenk bir mutfak için öneriler

Renkli mutfaklar için öncelikle dolaplarının rengini değiştirerek işe başlayabilirsin. Örneğin sarı dolaplar ve masanın etrafına koyacağın sarı taburelerle mutfağına modern bir çiftlik evi mutfağı havası verebilirsin. Sarı renk mutfağına canlılık ve ışık getirmek için birebirdir. Kırmızı rengin iştahı uyardığına inanılıyor, bu yüzden mutfaklarda çokça gördüğümüz bir renk ama bunu uygularken biraz dikkatli olmakta fayda var. Pembe tonları olan kırmızılar renkli mutfaklar için daha uygundur. Eğer dekorasyon konusunda cesursan dolapların kapaklarını farklı renklere boyayarak adeta bir sanat eserine imza atabilirsin. Dolaplarını boyamaya ya da değiştirmeye cesaret edemiyorsan eski kulpları canlı renkte kulplarla değiştirebilirsin. Bir başka öneri de zemindeki renkli karoları karıştırmak ve eşleştirmek.

Renkli Mutfaklar İçin Dekoratif Öneriler

Renkli mutfaklarda şıklık detaylarda gizli

Zamanını, enerjini harcamak için en iyi alan mutfaktır. Yemeklerin hazırlandığı mutfakta biraz da ilham almak önemli. Özellikle yemek yaparken sana ilham verecek alanlardan biri de fırın ve ocak arkasında renkli vintage mozaik ve çinilerle süslediğin duvar olabilir. Bugün mutfak artık sadece yemek pişirmek için kullanılan bir yer değil. Aile ve arkadaşlarla birlikte yardımlaşarak yemek yapılan ve güzel yemeklerin yendiği bu mekanlar sıkıcı olmak zorunda değil. Bu yüzden son yıllarda renkli mutfaklar oldukça popüler ve pek çok kişi mutfağında renkli öğelere yer vermeye ve kendi tarzını yaratmaya başladı.

Hemen uygulamak isteyeceğin renkli fikirler

Evde eğlenceli, bol ışıklı ve renkli mutfaklar yaratmanın en güzel yollarından biri de parlak renkli mobilyalar, küçük ev aletleri, renkli armatürlere mutfakta yer vermek. Ana fikir mutfağa benzersizlik ve kişilik katmaktır. Bir karaktere sahip canlı bir mutfak yaratmanın en iyi yolu renkler kullanmaktır. Mutfağını renklendirmek, özenle seçilmiş birkaç aksesuar ekleyerek de yapabileceğin bir iş. Önemli olan hayallerine sınır koymamak. Evye üzerine yapacağın açık raflar; güzel renkli yemek takımını, renkli tencerelerini ve sepetlerini şık bir şekilde sergileyebileceğin alanlar olabilir. Önemli olan bu eşyaları raflarda fazla sıkışık kullanmamak. Biraz cesursan limon sarısı ya da nane yeşili bir döküm evye yaptırarak ezber bozabilirsin. Daha basit düşünmek istersen yere sereceğin renkli bir kilim veya halı bile renkli bir mutfak için anahtar aksesuarlar olabilir. İstersen mutfağındaki bir duvarı canlı bir renge boyayarak burayı yaşayan bir mekan haline de getirebilirsin. Bunun için aradığın canlı renkleri Bi'Boya'dan inceleyebilir ve hemen sipariş vererek mutfağını renklendirmek için ilk adımı atabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message