Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Okyanus rengi ile evine ferahlık kat
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Okyanus rengi ile evine ferahlık kat

Yayınlanma tarihi: 26.04.2021

Yaşam alanlarının doğanın renkleriyle çevrelenmesi kişiler üzerinde olumlu etkiler uyandırır. Pozitif hislerin uyanmasına destek olan bu renkler yaratıcılığın gelişmesinde, ortamın sakinleşmesine katkıda bulunur. Her türlü mekana uyum sağlayabilecek okyanus tonları yeşil ve mavinin hakim olduğu muhteşem bir auranın oluşmasını sağlar.

Doğanın Renklerinin Yaşam Alanlarındaki Uyumu

Doğanın tüm ahengini yaşam alanlarına sunan renkler ev dekorasyonunun dinginleştirici etkisini hissettirir. Yoğun iş ve okul günlerinden dönüşte evinde sakinleşmek isteyenlere, en çok zaman geçirilen alanların başında gelen evlerde doğadan ilham almak mükemmel bir fikirdir. Bi'Boya Mavi Okyanus rengini duvarlarında tercih ederek işe başlayabilirsin. Tüm duvarlarına mavinin büyüsünü ve okyanusun esintisini yansıtacak bu renk ile birlikte çarpıcı dekorasyonlara imza atabilirsin. Duvarlarını süsleyen beyaz çerçeveli tablolar ve resimler duvar dekorasyonunun tamamlayıcısı olur. Doğanın bir diğer rengi olan kahverengi, doğal ahşap dokusu ile birlikte kullanıldığı zaman etnik dizaynların oluşturulmasına aracı olur. Ahşap raflardan, kitaplıklardan faydalanabileceğin odanda mavi ile bütünlük oluşturan tonlardan faydalanabilirsin. Mavi, yeşil, beyaz, kahverengi, sarı, hardal sarısı gibi buram buram doğa kokan renkleri okyanus rengi duvarlarınla ahenk içinde sergileyebilirsin.

Ton Sür Ton Tarzını Yakala

Birbirine yakın tonların kullanıldığı ton sür ton stilini oda dekorasyonunda kullanarak yenilikçi tasarımlara imza atabilirsin. Bi'Boya Mavi Okyanus ile birlikte koyu mavi, lacivert mobilyaları değerlendirebilirsin. Buna ek olarak mavi tonlarında yastıklar, objeler, dekoratif aksesuarlar kullanarak ton sür tonu yaşam alanda kullanabilirsin. Yeşil bitkilerle ferahlayacak ortamında duvarlara hoş tablolar asarak bu tablo renklerini yine maviden seçerek bu stili yakalayabilirsin.

Kontrast Renklerden Faydalan

Renk çemberinde zıt köşelerde bulunan renkler kontrast renklerdir. Kontrast renkleri dekorasyonda kullanmak canlı ve çarpıcı tasarımların oluşturulması adına tercih edebilirsin. Yaşam alanlarına profesyonel bir dokunuşun değdiğini hissettiren kontrast renkler zıtlığın uyumunu yansıtır. Dekorasyonun güzelliğini dengeli biçimde yakalamak için renk çemberinin zıt uçlarını evinde değerlendirebilirsin. Mavi okyanus rengine zıt olan tonlar; turuncu, kırmızı, turuncu+kırmızı, sarı ve sarı+turuncu renkleridir. Nar çiçeği, gibi tonlar kırmızı, sarı ve turuncunun belirli oranlarda birleşmesiyle oluştuğu için bu tonları da tercih edebilirsin. Duvarlarında seçtiğin mavi okyanus rengine beyaz raflar üzerinde çarpıcı bir kırmızı biblo eşlik edebilir. Mobilya tercihinde de kullanabileceğin bu renkler zıt görünümleriyle çok daha canlı dekorasyonların yaratılmasını sağlar. Turuncu bir berjer, sarı bir duvar saati, asil kırmızı bir sehpa mavi duvarlarına uyum sağlar. Dilersen tüm bu önerileri bir arada kullanabilirsin. Ton sür ton stili tercih ettiğin odanda kırmızı, sarı veya turuncu renklerinden tercih ettiğin dekoratif aksesuarları veya mobilyaları yerleştirerek özgün stilini oluşturabilirsin. Her bir stili azar azar değerlendirebileceğin odan kişisel zevk ve tercihlerine göre şekillenir. Ahşap rengi, nötr tonlar veya canlı renklerle bir arada mükemmel uyum yakalayan mavi okyanus rengi Bi'Boya güvencesiyle evini renklendirmeye hazır.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message