Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Odanın Metrekaresine Göre Duvar Boyası Rengi Seçimi
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Odanın Metrekaresine Göre Duvar Boyası Rengi Seçimi

Yayınlanma tarihi: 10.03.2021

Evin dekorasyonunu öne çıkartan en önemli hususların başında hiç şüphesiz doğru boya seçimi geliyor. Doğru renk tonlamaları, hem mobilya dizaynı hem de evin atmosferi konusunda büyük bir role sahip. Peki hangi renk tonunu kullanmalıyım? dediğini duyar gibiyiz. Eğer metrekareye göre duvar rengi seçiminde kararsız kalıyorsan senin için derlediğimiz her türlü dekorasyon stiline uyum sağlayabilecek renk skalasına göz atabilirsin.

Zamansızlığın sembolü: Bej

Toprak kahvesi ile saf beyazın karışımından oluşan bej, Fransızca'da doğal yün anlamı taşıyor. Asaletin ve sade şıklığın sembolü olan bu ağırbaşlı renk tonu sayesinde zamansız ev kombinlerini rahatlıkla hayata geçirebilirsin. Üstelik diğer renklerle kolayca uyum sağladığı için dilediğin kontrast etkiyi yuvana taşıyabilirsin. Hafif kırık beyaza çalan bu rengi Bi'Boya'nın kartelasındaki Cappuccino, Badeve Latte tonlarını seçerek evine uyarlayabilmen mümkün. Özellikle yatak odası, salon ve antre dekorasyonunda kullanıldığı zaman pozitif etki ortaya çıkartıyor. Örneğin: Yatak odasını açık bej rengiyle boyayarak zümrüt yeşili, turkuaz ve cam göbeği tonlarıyla birlikte rahatlatıcı bir ortam hazırlayabilirsin.

Nil yeşili ile huzura yelken aç

Evinin alanını daha geniş ve ferah göstermek istiyorsan yılın son trendi olan nil yeşili rengini mutlaka denemelisin! Soğuk renk grubunda yer alan bu özgün ton, huzur ve dinginlik kattığı için yaşam alanlarının her köşesinde kullanıma uygun. Bi'Boya'nın nil yeşil tonunu tercih ederek evine farklı bir bakış açısı katabilir, ahşap detaylarla ve sıcak mobilya renkleriyle yaşanılası bir ortama imza atabilirsin. İster yeşilin tüm tonlarıyla kombinleyebilir istersen mavi, kahve ve turuncu gibi kontrast renklerdeki mobilya eklentileriyle sentezleyerek enerjik bir imaj kazanabilirsin.

Fildişi ile sportif stil yarat

İskandinav ev stili yaratmak istiyorsan Bi'Boya'nın fildişitonları tam sana göre! Geçmişten beri dekorasyon modasındaki yerini korumayı başaran bu renk tonu, özellikle beyaz ve siyahla harmanlanmış İskandinav stil evlere mükemmel yakışıyor. Eğer duvarlarını fildişi tonuyla boyamaya karar verdiysen mobilya ve diğer tamamlayıcı dekorasyon unsurlarını kahve, siyah, antrasit ve koyu gri tonlarından yana kullanmalısın. Örneğin: Siyah etnik desenli mobilyalar, ahşap ünite, bambu objeler, botanik bitkiler ve mermer desenli masa eklentileriyle yaşam alanlarında sıcak bir dekorasyon havası estirebilirsin.

Odanın Metrekaresine Göre Duvar Boyası Rengi Seçimi

Bohem havası estiren çarpıcı tonlar

Trendlere ve ihtiyaçlara göre seçkin renk yelpazesi geliştiren Bi'Boya'nın kartelasında bohem stile uygun tonlara da rastlayabilirsin. Kontrast etki için nehir, çimen, alya, kotta, çağla, filiz ve zümrüt tonlarına yönelebilir; aydınlık görünümü desteklemek için de karamel, vizon, somon, keten gibi açık tonları kullanabilirsin. Eğer duvarlarında açık tonlar tercih ettiysen turuncu, kahve ve hardal gibi koyu baharat tonlarındaki mobilyalarla ve ahşap detaylarla ortamın bohem havasını bir tık daha öne çıkartabilirsin. Ancak koyu tonlar kullandıysan mobilya seçimini daha yumuşak geçişli parçalardan yana kullanmanda fayda var. Evin metrekaresine, tarzına ve güneş konumuna göre uygun renk tonunu seçebilmeni sağlayan Bi'Boya'nın ücretsiz renk kartlarını inceleyerek bütçene ve beklentilerine uygun boyaya kolayca ulaşabilir ve böylelikle evine baştan sona yepyeni bir atmosfere bürüyebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Boya
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message