Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Odanda köşeni renklendir
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Odanda köşeni renklendir

Yayınlanma tarihi: 13.04.2021

İnsanların eve daha fazla zaman ayırdığı çağımızda oda tasarımlarında mobilyaların, aksesuarların ve boyaların uyumunun yakalanması gerekiyor. Bütünsel açıdan değerlendirildiğinde estetik ve modern bir hava yaratmak isteyeceğin odanda kolay ve bütçe dostu bir uygulama ile çağı yakalayabilirsin. Bazen mobilya değiştirmek tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumlarda kendine güvenip boyalarla barışmayı deneyebilirsin. Odanda köşeni dilediğin renklere boyamak için kendini hazırlayabilirsin...

Odayı boyamaya nereden başlamalı?

Boya yapma konusunda çok profesyonel değilsen tek duvar veya herhangi bir köşeyi boyamak senin için yeterli olacaktır. Odanı renklendirmek için kapı ve pencere gibi boyamana zorluk çıkaran detayların olmadığı en sade duvarı tercih edebilirsin. Tek duvarı odanda görmek istediğin renkle patlatarak daha genç ve dinamik bir yaşam alanı oluşturabilirsin. Dekoratif pencere kenarlarını da dilersen bant yapıştırma yöntemi ile düz bir şekilde etrafını çevreleyerek öne çıkarabilirsin. Boya yapmaya tavandan aşağı doğru devam etmelisin. İlk etapta aşırı koyu renkleri tercih etmemeye gayret etmelisin. Fark edilebilir, neşeli ve canlı odalar için köşe veya tek duvar renklendirme iyi bir yöntemdir.

Hangi durumlarda odanı boyaman gerekir?

İster yenilik ister temizlik amaçlı olsun yılda en az bir kez duvarlarını boyaman gerekiyor. Tüm evi boyamak istemiyorsan eskimiş ve modası geçmiş alanlar için tek duvar boyayarak köşe renklendirme yapabilirsin. Boyan çok yıpranmamışsa fakat yine de sıkıldıysan, tek duvar boyama yöntemiyle odanı sıkıcı havasından arındırabilirsin. İhtiyacın olan plastik, silikon, saten, parlak ve mat gibi boya modeline karar verdikten sonra kendin yap duvar boyama teknikleriyle odanı modernize edebilirsin. Odanın genel stilini çarpıcı bir şekilde öne çıkarmak amacıyla köşelere renk katmak varsa duvardaki kusurların dahi kapanmasına yardımcı olabilir. Havalı, modern ve göz alıcı odalar için sevdiğin renkleri seçip hemen boyamaya başlayabilirsin.

Odanı canlandırmak için hangi renkleri kullanabilirsin?

Odanda her hangi bir köşede patlama yapmak için geçen seneki boyana uygun bir canlı renk kullanabilirsin. Kasvetli ve mutsuzluğu tetikleyen koyu tonlardan uzak kalarak daha göz alıcı renkler tercih etmekte fayda var. Örneğin daha önceden kum beji rengine boyanan odayı yenilemek için tek duvarı turuncuya boyayabilirsin. Boş görünen odada bir duvarı turuncu renge boyayarak aradığın renk patlamasını görebilirsin. Yeşil, sarı ve gri tonları minimalist iç mekanlara özgüdür. Sadelik için köşe veya tek duvarda maviyi kullanabilirsin. Odanda hareketlenmesini istediğin köşede temiz düz çizgiler elde etmek için bantlardan faydalanabilirsin. Kısacası biraz bilgi biraz da yaratıcılıkla boş duvarları çekici bir köşe haline getirebilirsin. Odana karakter kazandırmak için arzu ettiğin tüm renkleri Bi'Boya tek oda boyama setleriiçinde bulabilir ve hemen temin edebilirsin. Kolay uygulanabilir olmasıyla profesyonel kullanım gerektirmeyen tek duvar boyama renkleriyle odanı yepyeni bir tarza kavuşturabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message