Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Odanda Çalışma Motivasyonunuzu Yükseltecek Çarpıcı Renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Odanda Çalışma Motivasyonunuzu Yükseltecek Çarpıcı Renkler

Yayınlanma tarihi: 21.12.2020

Hayatımızın her yerinde bulunan renkler doğru alanlarda doğru miktarda kullanıldığında bize ilham verebilir ve motive edebilir. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini bilmeyen yoktur. Sen de odanda seni çalışmaya teşvik edecek için bir renk arıyorsan, senin için hazırladığımız yazıyı okuyabilir, kendine verimli bir çalışma alanı oluşturabilirsin. Verimli çalışma alanı ile birlikte konsantrasyonunu artırabilir, çalışman için gereken enerjiyi bulabilir ve motivasyon devamlılığını sağlayabilirsin. İşte çok daha üretken olmanı sağlayacak birbirinde farklı çalışma odası renkleri...

Turuncunun yüksek enerjisinden faydalan

Çalışma odası renkleri arasında bulunan turuncu dinamik ve dikkat çekici bir renktir. Kişiye enerji verir. Herkesin çalışmak için enerjiye ihtiyaç duyduğunu düşünürsek, turuncu çalışma odan için güzel bir tercih olabilir. Turuncu rengin hangi tonunu kullanacağına karar veremediysen, Bi'Boya kataloğunda bulunan kırmızıya yakın sıcak bir turuncu olan kotta rengine göz atabilirsin. İş yerlerinde de sıkça kullanılan kotta rengi, koyu bir renk olduğu için aydınlık bir alanda kullanman iyi olur ya da dilersen tek bir duvarını boyayarak bile turuncunun etkisini yaşam alanında hissedebilirsin ve aynı zamanda odana çarpıcı bir etki hava katabilirsin. Kotta rengi ile uyumlu olan mavi, yeşil, sarı ve krem tonlarını da dekorasyonunda kullanırsan çalışma odanda renklerin mükemmel uyumunu yakalamış olursun.

Odanda Çalışma Motivasyonunuzu Yükseltecek Çarpıcı Renkler

Başarının rengi: Mor, lila ve eflatun...

Beyinde problem çözme alanlarını uyaran eflatun çalışma odası renkleri arasında yer alıyor ve kişinin üretkenliğini artırıyor. Sen de eflatun rengini çalışma odanda kullanıp kullanmamakta kararsız mı kaldın? Eğer sıklıkla dikkatin dağılıyorsa ve kendini gergin hissediyorsan, çalışma odası renklerinden mor, lila ve eflatun gibi renkleri seçebilir ve bu sorununu çözebilirsin. Ayrıca lila renginin ilham verici etkisi sayesinde sanatsal kabiliyetine de yön verebilir ve katkıda bulunabilirsin. Fakat her renkte olduğu gibi lila tonlarının kullanımında da aşırıya kaçmamalısın. Aksi takdirde endişeli hissedebilir ve güven kaybı yaşayabilirsin. Unutma ki doğru renk kullanımı kadar renkleri doğru dozda kullanmak da önemli.

Odanda Çalışma Motivasyonunuzu Yükseltecek Çarpıcı Renkler

Mavi ile konsantrasyonunu artır

Çalışma odası renkleri arasında olan mavi zihni sakinleştiriyor ve işlere odaklanmaya yardımcı oluyor. Bu yüzden ofis duvarlarında kullanılan popüler bir renktir diyebiliriz. Sen de çok koyu olmamakla birlikte mavi ve tonlarından istediğini seçerek çalışma odanın duvarlarını boyayabilir ve üretimini artırabilirsin. Bunun için Bi'Boya kataloğunda bulunan sis rengini seçebilir ya da mavinin diğer tonlarına göz atabilir ve başarıya bir adım daha yaklaşabilirsin.

Sarı ile çalışma odana pozitif bir enerji kat

Turuncu gibi sarı da enerji veriyor ve aynı zamanda güven duygusunu artırıyor. Çalışma odası renkleri arasında bulunan sarı renk ile yaratıcılığını canlandırabilir ve aradığın enerjiyi bulabilirsin. Sen de zihnini uyandıran sarı rengi çalışma odası rengi olarak kullanabilir ve işinde harikalar yaratabilirsin. Ancak çalışma odası renklerinden sarının birçok tonu var. Bu yüzden doğru tonu kullanmak önemli. Çok parlak tonlardan kaçınmalısın. Örneğin, Bi'Boya kataloğunda bulunan, sarının bir tonun içinde barındıran hanımeli duvar boyasını tercih edebilirsin.

Odanda Çalışma Motivasyonunuzu Yükseltecek Çarpıcı Renkler

Üretkenliğin anahtarı: Yeşil

İnsanlar üzerinde büyük etkisi olan yeşil, çalışma odası renkleri içerisinde olması gereken bir renktir. Görevlerden bunaldığında imdadına yetişir, canlanmanı sağlar ve üretkenliğini artırır. Yeşilin verdiği etkiyle işini huzurlu bir şekilde tamamlayabilirsin. Çalışma odası renklerinden yeşil rengi ve tonlarına Bi'Boya kataloğuna bakarak karar verebilir, tabiatın rengi olan yeşilin birbirinden güzel tonlarından dilediğini seçebilir ve çalışmalarında istikrarı sağlayabilirsin. Çalışmanı körükleyecek, yaratıcılığını ve üretkenliğini artıracak çalışma odası renklerinden bahsettik. Sen de Bi'Boya'ya tıklayarak çalışman için seni motive edecek renkler ve renklerin tonlarıyla tanışabilir, Bi'Boya'dan istediğin boyayı kolayca temin edebilir ve fazla gelen boyayı kolayca iade edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message