Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Mutfak duvarlarında cesur renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Mutfak duvarlarında cesur renkler

Yayınlanma tarihi: 3.03.2021

Mutfaklar, ne kadar şık ve fonksiyonel olursa; kullanıcılar için o kadar davetkâr olur. Yemek yaparken veya yerken kullanılan mutfakların çekiciliğini, dekorasyon tarzı belirler. Söz konusu mutfak dekorasyonu olduğunda mutfak duvar rengi, dikkat çeken en önemli unsurdur. Mutfak duvar rengi, seçerken renklerin mutfağa kattığı anlamı gelin birlikte inceleyelim.

Popüler mutfak renkleri

Mutfağı yeni bir renge boyamak, eski görünümü değiştirip mekanı aydınlatır. Eğer sen de mutfağın için en mükemmel rengi bulmakta güçlük çekiyorsan; çoğunluğun tercih ettiği renkleri seçebilirsin. Genel kabul gören mutfak duvar rengi alternatiflerinin başında; beyaz, fildişi, sarı, kırmızı, yeşil, mavi ve gri renkleri gelir. Mutfaklar, yoğun şekilde kullanılan alanlardan olduğu için mutfak duvar rengi olarak beyaz veya fildişi gibi sakinleştirici renkleri seçmek, akıllıca olur. Bi’Boya kartelasından fildişi tonunu görebilirsin.

Mutfak duvarlarında cesur renkler

Canlı renklerle mutfağa enerji kat!

Kırmızının, iştah açıcı özelliği olduğundan, mutfak duvar rengi olarak sıklıkla kullanılır. Fakat bu cesur rengi kullanırken dikkatli olmanızda fayda var; çünkü bu renk, yoğun kullanılırsa, karanlık hissettirebilir. Kırmızı ve pembe tonları mekana canlılık katmak açısından harikalar yaratır. Ancak bu güçlü tonları nötr renklerle kombinleyerek kullanmak gerekir. Bi’Boya Hanımeli rengiyle denge sağlayabilirsin. Mutfak duvar rengi seçerken, daha eğlenceli tonlar görmek istersen, sarı temaları düşünebilirsin. Bu göz alıcı renk, duvarlarda ya da mutfak dolaplarının üzerinde oldukça dikkat çeker. Güneş ışığı gibi sımsıcak olan sarı, mutluluk hissi verir. Küçük alanlarda ideal seçenek olan sarı, mutfağı aydınlık gösterir. Sarı, beyaz ve gri renkleriyle çok uyumlu olduğundan; bu iki renkle birlikte değerlendirilebilir. Mutfağa, doğal bir hava katan yeşil ise yatıştırıcı bir renktir. Nane ya da elma yeşili, mutfağına daha fazla karakteristik özellik katar. Bu canlı renkler, özellikle beyaz dolap ve tezgahlarla kombine edildiğinde; mutfak duvar rengi son derece iç açıcı görünür. Bi’Boya paletindeki Filiz rengi de mutfağa tazelik katar.

Marina temasıyla mutfağını ferahlat!

Mavi ve tonları mutfakta çok sık kullanılır. Çoğunlukla beyazla eşleştirilen koyu mavi veya lacivert, mutfaklarda marina havası estirir. Bu sebeple yazlıklarda bu konsept sık kullanılır. Kışlık evlerinde de marina temasını görmek isteyenler, bu ferahlatıcı Akdeniz ruhundan yararlanır. Net ve temiz bir görünüm için açık mavi tonlar da tercih edilebilir. Bu renk, gökyüzünü anımsattığı için alternatif mutfak duvar rengi olarak tavanda kullanılabilir. Mesela Bi’Boya Atlas rengini kullanarak, tavana sonsuzluk hissini taşıyabilirsin.

Nötr renklerden korkma!

Gri, son yıllarda iç mimaride oldukça popüler oldu. Birçok renkle uyumlu olarak kombinlenen bu trend renk, mutfak duvar rengi için avantajlıdır. Doğru gölgelendirme teknikleri kullanıldığında gri, mutfak duvar rengi olarak tek başına da harika iş görür. Örneğin Bi’Boya Dağ Grisi rengi, ahşap dokularla çok uyumludur. Eğer halen hangi rengi kullanacağından emin değilsen; sana Bi’Boya markasının renk paletine bakmanı tavsiye ederiz.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message