Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Mutfak dolaplarında trend renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Mutfak dolaplarında trend renkler

Yayınlanma tarihi: 26.04.2021

Mutfak dolabı rengini değiştirmek senin elinde! Klişe ve modası geçmiş renkleri bir kenara bırak ve mutfağında farklılığı yaratmak için dolaplarına kendi tarzını yansıt. 2021 yılının en trend renkleriyle bu değişikliği yapmaya başla! Mavinin her tonunu; yeşil çağla, yeşil mistik gibi iddialı yeşil tonlarını dolaplarında rahatlıkla kullanabilirsin. Mutfak dolabını tek bir renge veya birkaç renge boyayarak doğa gibi rengarenk uyumlu dolaplar ortaya çıkar.

Rengarenk boyalarla mutfak dolabını baştan yarat!

Her renk kendi içinde özel ve güzeldir. Ahşap ve metal dahil her türlü yüzeye uygulanabilen bir boya olan Turuncu Nar çiçeğisu bazlı parlak boya tek başına dahi mutfağına neşeli bir hava katar. Yine turuncu ve sarı tonlarından seçeceğin boyalar ile yapacağın bir kombinle sıcak bir uyum yakalarsın. Örneğin dolabın üstten iki kapağını sarıya orta kapağını sıcak nötr renklerden birine boyarsan modern ve şık bir görünüm elde edersin. Hatta üçüncü bir renk olarak beyaz ayışığı su bazlı parlak boyayla bu uyumu güçlendirebilirsin. Eğer böyle açık renklerden hoşlanıyorsan bu iç açıcı dekoru deneyebilirsin. Mutfak dolabı rengini belirlerken dolap malzemesine, boyanın silinebilir olmasına, soğuk ve sıcakta etkilenip etkilenmediğine ve sağlıklı yönüne de bakmak, yaptığın boyanın canlı ve uzun ömürlü olması açısından değerlidir.

Zıt renkler arasındaki geçişlerin dayanılmaz hafifliği

Mutfak dolabı rengi için sıcak ve soğuk renk tonlarını bir arada kullanarak çarpıcı bir görünüm yaratabilirsin. Sıcak renkler kırmızı, sarı, turuncu; soğuk renkler yeşil, mor, mavidir. Sıcak renk tonları boyanan yerleri ön plana çıkarırken soğuk renk tonları boyanan kısımları arka planda bırakır. Mavi ve sıcak nötr tonlarından bir renkle dolabına sade ve soğuk bir görünüm sağlayabilir, sarı- mavi, turuncu- yeşil kombinasyonlarıyla farklı bir karşıtlık oluşturabilirsin. Bu şekilde seçimi sıcak ve soğuk renkleri dengeleyerek yapmak gözü de yormayacaktır. Renklerin karşıtlığı mutfak dolabında boyutsal olarak farklı bir değişim algısı yaratıp görsel olarak da zenginleştirecektir. Bu mali ve estetik açıdan avantajlıdır. Renkler arasındaki bu geçişin bir başka faydası da mutfak dolabında görünmesini istemediğin yerleri soğuk bir renge ,öne çıkmasını arzuladığın kısımları daha sıcak bir renge boyayabilirsin. Böylelikle mutfağında sen neresini istersen orası dikkat çeker.

Mutfak dolabı renginin mutfakla uyumu nasıl olmalı?

Açık renk tonlarında bir duvarın varsa mutfak dolaplarını ön plana çıkaracak renkleri seçmelisin. Duvar gri ise mutfak dolabına pembe ile beyaz rengin birlikte uyumu çok güzel gidecektir. Yine tezgah masa gibi diğer parçalarla da böyle bir uyum yakalayabilirsin. Mutfak dolabı rengini belirlerken bu ayrıntılara dikkat edersen mutfak dolabında daha şık bir dekor elde edersin. Mutfak dolabı renginden sıkıldıysan, dolabın eskimişse, canlılık ve farklılık istiyorsan, mutfağındaki diğer parçalarla da uyumlu bu yılın trend renkleriyle dolabını boyamaya başlayabilirsin. Mutfak dolabına uygun en trend renk seçeneklerine Bi'Boya’dan ulaşabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message