Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Modern Genç Odasında Renklerin Uyumundan Yararlan
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Modern Genç Odasında Renklerin Uyumundan Yararlan

Yayınlanma tarihi: 2.01.2021

Bütünsel bir ev dekorasyonu önemli olsa da birbirinden bağımsız bölümlerin kendi içindeki uyumunun sağlanması gerekiyor. Bunlardan biri de genç odaları. Modern bir genç odası dekorasyonu için renkleri doğru kombinlenmesi önemli. Peki bunun için neler yapabilirsin?

Genç odasında okyanus esintisini yakala

Genç odalarını dekore etmenin en keyifli yanı renkleri özgürce kullanabilmek oluyor. Modern bir dekorasyonun aranan renklerinden olan mavi her tonuyla mekana farklı bir zenginlik kazandırıyor. Sadece erkek genç odalarında değil kızların odalarında da sıklıkla kullanılan mavi, özellikle dekorasyonunda okyanus esintilerini yansıtmak isteyenlerin vazgeçilmezleri arasına giriyor. Sen de modern bir tarz yaratmak için Mavi Okyanus tonunu değerlendirebilirsin. Özellikle eklektik bir dekorasyon tarzı benimsiyorsan mavi ve tonlarını hem duvarlarda hem de dekoratif objelerde kırmızı ve yeşille harmanlayarak kullanabilirsin.

Modern Genç Odasında Renklerin Uyumundan Yararlan

Farklı renkleri bir arada kullanmaktan çekinme

Birbiriyle uyumsuz gibi görünen renklerin yeteri düzeyde ve doğru yerlerde kullanıldığında özgün bir dekorasyon ortaya çıkıyor. Gençler canlı renkleri kullanmaktan keyif alıyor. Sen de farklı renkleri bir araya getirerek hem gençliğin enerjisini ortaya koyarsın hem de modern bir dekorasyona imza atabilirsin. Parlak renk tonlarının yanı sıra turuncu ve mor gibi renkleri bir araya getirebilirsin. Kasvetli görünümden uzak göz alıcı renkler modern genç odası dekorasyonu için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Özellikle genç kızlar pembe ve tonlarını oldukça seviyor. Modern dokunuşlar için ise sadece pembe kullanmak yerine parlak mor ve yeşil tonlarını bir arada kullanabilirsin. Böylece çok daha dikkat çeken bir stil elde edebilirsin. Dilersen somon duvar rengi ile güneş sarısını bir araya getirebilirsin. Geometrik tasarımlara sahip dekoratif objeler kullanarak ise duvarlara hareketlilik kazandırabilirsin. Renk patlamaları modern genç odası dekorasyonu için fazlasıyla tercih ediliyor.

Modern Genç Odasında Renklerin Uyumundan Yararlan

Sade fakat dikkat çeken detaylarla modern genç odası

Gençlere hitap eden modern dekorasyonlarda her ne kadar birden fazla renk kullanılıyor olsa da sade renklerden yararlanarak da modern bir hava estirilebiliyor. Duvar renklerinde tercihin açık ve tek renkten yanaysa modern dokunuş için tavanı renklendirebilirsin. Son yılların trendlerinden olan renkli tavanlar gençlerin, dekorasyonda öncelikleri haline geliyor. Duvarlarda açık bej rengi kullanıyorsan tavan için yeşile dönük mavi ya da güneş sarısını değerlendirebilirsin. Her ne kadar genç odalarında değerlendirmek pek çok kişinin aklına gelmese de kırmızı renk modern dekorasyon için farklı bir alternatif olabiliyor. Minimal dekorasyondan geleneksel ya da eklektik dekorasyona kadar birçok dekorasyon tarzı için kullanılan kırmızıya daha çok açık renklerle bir arada yer verebilirsin. Açık kahve, kırmızı ve beyaz kombini ise sade ve şık bir modern genç odasında kusursuz bir uyum sunuyor. Dilersen kırmızının yoğunluğunu mavi tonlarla da kırabilirsin. İlk bakışta dikkat çeken genç odası dekorasyonunda renklerle oynamak ve odayı modernize etmek senin zevklerine bağlı olarak değişebiliyor. Modern dokunuşlar için aradığın tüm duvar renklerini Bi'Boya'da bulabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message