Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Mavi ve Grinin Muhteşem Uyumu
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Mavi ve Grinin Muhteşem Uyumu

Yayınlanma tarihi: 23.11.2022

Gri boya renkleri piyasada en çok kullanılan boya renkleri arasındadır. Gri, hemen hemen her şeyle uyumlu standart bir nötrdür çünkü çok yönlüdür. Kahverengi ve siyahtan mavi de dahil olmak üzere hemen hemen her renkle uyum sağlayabilir. Mavi büyüleyici bir renktir. Tamamen farklı tonlardan oluşan çok geniş bir palete sahiptir. Gök mavisinden gece mavisine turkuaz, elektrik mavisi, kraliyet mavisi, çivit mavisi, ördek mavisi vs. Bu iki renk birleştiğinde atmosferi ısıtırken bolca ritim ve dinamizm getirir. Göllerin, nehirlerin veya denizin üzerimizdeki sakinleştirici etkisini yayarlar ve canlı renkler olarak çok uygundurlar. Mavi ve gri renginin muhteşem uyumunu yakaladığınız zaman, vazgeçilmeziniz olacak.

Mavi ve Grinin Çekiciliği

Bu muhteşem ittifak, evinizin iç cephesine ve dış cephesine çok fazla tazelik ve zarafet getiriyor. Mavi ve gri renklerin en iyi yanı, nötr renkler gibi evinizdeki duvarlarda hemen hemen her alanda kullanılabilir olmalarıdır. Mavi ve gri bir araya geldiğinde, çok fazla sakinlik, huzur ve derinlik yayan bir ortama bürünür. Dinlendirici ve yatıştırıcıdır. Koridordan oturma odasına, yatak odasından, banyodan, mutfaktan, ofisten veya girişten geçerek evin tüm odalarında mükemmel bir şekilde bulunabilir. Ruh hallerine ve farklı renklere kolayca uyum sağlar. Nötr, rafine ve çok zarif kalır. Örneğin beyaz bir kanepeye dayadığınız gri-mavi renkli bir oturma odası duvarı, odaya derinlik ve en zarif kontrastı verir. Vazo, şamdan, çerçeve gibi nesnelerle de mavi ve gri renginin muhteşem uyumunu canlandırabilirsiniz. Mavi ve gri tonlar, nötr tonlarla mükemmel uyum sağlar. Sıcak renkler ile mavi ve gri rengi kombin ederek atmosferi canlandırmak ve mekanınıza enerji katmak mümkün. Mavi- gri bir duvar, bir odada benzersiz bir atmosfer yaratır. Pigmentlerin ayarına göre değişebilen çok soft bir renktir. Bu soğuk ton, odanıza, dekorunuza veya arzularınıza bağlı olarak griden maviye değişebilir. Mavi gri, yoğunluğuna bağlı olarak İskandinav, çağdaş, çekici, şık ama aynı zamanda bohem ve sahil stillerine mükemmel uyum sağlayan soğuk bir renktir. Her şeyden önce bir zevk meselesidir ve esasen odalara göre tanıtmak istediğiniz atmosfere bağlıdır.

Mavi ve Grinin Muhteşem Uyumu

Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Mavi ve gri boyanın doğru kullanılması biraz zordur. Yanlış boya rengi tamamen mavi, gri veya nane rengi görünebilir. • Mevcut karışıma zengin bir mavi -gri ton ekleyerek oturma odanıza ferahlatıcı bir dokunuş getirebilirsiniz Genellikle bu palet, zeminde ağartılmış parke, gri veya oldukça yumuşak renkler olduğunda önerilir. Doğal olarak toz mavisi (mavi ve gri karışımı), alanı karakterize eden ışığa bağlı olarak büyük veya orta bir duvar veya en fazla iki duvar boyamaya karar verebileceğiniz anlamında dozu iyi ayarlanmalıdır. • Boyalı duvarın, kanepeyi veya TV'yi yerleştirdiğiniz vurgulu duvar olduğundan emin olun. Yastık, kilim ve dekoratif öğeler gibi oturma odası aksesuarları ile asit yeşili veya sarı tonlarını da kullanabilirsiniz. • Kanepe griyse, bu görünüm, sıcak minimalizme rahat bir yaklaşım oluşturmak için dağınık gri tonlarıyla çekiciliğini güçlendirir. • Mobilyalar çok gösterişli, mat ahşap veya az ya da çok koyu nötr renklerde olmamalıdır. Uzun süre kalıcı bir görünüm yaratmak istediğinizde çok sade ve parlak bir palet seçin. Öte yandan, nötr ev, diğer renklerin sağlayabileceği o muhteşem dokunuşundan yoksun olabilir. • Karanlık bir zemine sahip olduğunuzda, mavi-gri renk tonunun koyu olmamasına dikkat edin. Mavi-gri karışımı çok koyu olarak ayarlandığında ve duvarlar doğru aydınlatmadan yoksunsa, eviniz hızla çok kasvetli görünebilir. Öte yandan, avantajlı bir şekilde aydınlatıldıklarında şık, modern ve istenirse dramatik bir dokunuş elde edilebilir. • Tüm renklerde çok fazla ton üstüne gitmemek önemlidir, çünkü bu her şeyi sıkıcı ve monoton hale getirir.

Son Dönemin Trendi

Son yıllarda neredeyse başka hiçbir renk böyle bir imaj değişikliğine uğramadı: On yıl önce soğuk ya da sıkıcı olarak görülen mavi-gri renk tonu şimdi modern, şık ve evrensel olarak uygulanabiliyor. Mavi- gri boya renkleri taze, moderndir ve bir tasarım stiliyle çalışır. Herhangi bir evde sofistike ve şık görünür ve her türlü ev dekoruyla uyum içinde çalışır. Muhtemelen onların bu kadar popüler olmasının sebebi budur. Bu boya renkleri, yumuşak, yatıştırıcı ve rahatlatıcı renkler oldukları için özellikle yatak odalarında ve banyolarda tercih sebebi olduğu gibi oturma odası duvarlarında, ön kapılarda ve hatta mutfak dolaplarında eşit derecede iyi çalışırlar. Bununla birlikte, bu boya renkleri herhangi bir dekorasyon stiliyle ve evinizin içinde ve odasında işe yarayacaktır.

Mavi ve Grinin Muhteşem Uyumu

Peki mavi-gri neden birdenbire popüler oldu?

Bence psikolojik olarak çoğumuz sakinlik arıyoruz. Kalp atış hızımızı düşüren ve evlerimizde rahatlamamıza yardımcı olan renkler için can atıyoruz… Mavi gri renk uyumu, belli bir mutlu yeri vuran büyülü bir karışım gibi görünüyor. Bu da insanın tercihlerini etkilemede büyük bir rol oynuyor.

Gri ve mavi karışımı ne renk olur?

Gri, etkisi genellikle sıkıcı, göze çarpmayan, çekingen ama aynı zamanda nesnel, işlevsel ve ciddi olarak tanımlanan akromatik bir renktir. Bu özellikleriyle güçlü renkler için mükemmel bir karışımdır. Mavi, klasik bir renktir ve en popüler renk ailelerinden biridir. Sakin ve rahatlatıcıdır. Gri ile karıştırıldığında, ahenkli bir renk kombinasyonu oluşturan, denizci bir görünüm yaratan, klasik ve zamansız iyi bir takımdır. Mavi gri uyumu, mükemmel bir renk fırtınasıdır. Mavi griler, tipik bir maviden daha sofistike ve lüks görünür. Mavi griler özellikle yatak odaları için popülerdir, çünkü maviler en iyi gece uykusunu almanıza yardımcı olur, ardından griyi çok yakından takip eder. Ve evin çoğu odası için, özellikle oturma odaları, yemek odaları, banyolar ve hatta mutfaklar (beyaz dolaplarınız varsa) ile mükemmel uyum sağlar.

Dekoratif unsurlar mavi gri bir duvarla nasıl vurgulanır?

Mavi gri renk uyumu, mobilya ve dekor ile eşleştirmek için oldukça zor olabilir. Diğer tüm renklere uymayan oldukça tekil bir renk yoludur. Mavi-grinin yoğunluğundan bağımsız olarak, yumuşak ve yatıştırıcı bir atmosfer sağlamak için mobilyalarda sade ve oldukça açık renklerde bahis yapabilirsiniz. Daha hevesli olanlar için, bu sakin tonla kontrast oluşturmak için bir renk öğesini ilişkilendirebilirsiniz. Ayrıca ışık getirmek için aynalara da bahse girin, çünkü mavi gri yumuşak ve saran bir tondur. Ancak bazen parlak bir dokunuş gerektirebilir. Aynı ruhla, odanızı aydınlatmak için koyu mavi gri bir duvara altın rengi pirinç detaylar ekleyin. Daha hafif bir duvarda, yumuşak bir atmosferde kalmak için gümüş ve açık renkli ahşabı tercih etmek de mümkün. Salondaki mavi gri bir duvarı canlandırmak için aynı tonlarda, renkli veya siyah beyaz birkaç dokunuşla çerçeveli duvar seçeneğini de tercih etmek sizin muhteşem sonuçlara götürebilir. Dekorasyonunuzu geliştirmek ve iç mekanınızı geliştirmek için Bi'Boya boyalarını tercih edin! Renk şeması, renkli ve kaliteli bir boya ve mükemmel rengi bulmanız için biz her zaman yanınızdayız.

Diğer Yazılara Göz At
deneme
Deneme
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message