Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Mavi renklerle ev dekorasyona özlediğin deniz havası kat
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Mavi renklerle ev dekorasyona özlediğin deniz havası kat

Yayınlanma tarihi: 13.03.2021

Renk denildiğinde akla gelen üç ana renkten birisi mavidir. Gökyüzü ve denizi simgeler. Gökyüzü ve deniz; özgürlük ve huzurun hit noktasıdır. Mavi renk seçeneğinde pek çok tonu gözlemleyebilirsin. Örneğin; indigo, okyanus, gök mavisi, kobalt mavisi, mavi seren ve denizin eşsiz tonlarını yansıtan özelliğe sahiptir. Sanat ve dekorasyonun vazgeçilmez renkleri arasında yer alan bu özel rengi, mavi ev dekorasyonu tercihinde kullanarak sen de, özgürlüğü ve dinginliği yaşam alanında bulabilirsin.

Mavi ve tonlarıyla sakinleşin

Renk anlamları arasında mavinin özel bir yeri vardır. Sakinleştirici ve serinliği hissettiren bir ayrıcalık barındırır. Uyumu temsil eder. Bu bakımdan mavi ev dekorasyonu tercihini her mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Daha çok yatak odalarında tercih edildiği düşünülen mavi için bu kanı oldukça yanlıştır. Modern tasarımın her alanda yer alan mavi ev dekorasyonu ile eşsiz huzuru evine taşımak için, özel detaylar kullanman yeterlidir.

Koyu mavi ile parlak dekorasyon fikirleri

Hüznü yansıttığı bu bakımdan huzuru hissettirdiği bilinen mavi tonlarında; koyu renk seçimleri mi istiyorsun? O halde, gölgeler ve parlak mavi ev dekorasyon seçimleri yaparak farkını ortaya koyabilirsin. Yaşam alanında fazla pencere varsa, çekinmeden mavinin koyu tonlarını kullanabilirsin. Ben maviyi seviyorum, ancak; mavinin soğuk ve hüzünlü havasından kurtulmak istiyorum, diyorsan; -ahşap, sarı ve kahverengi tonları ile dekore ederek sıcaklığı dengelemen de olası fikirler arasında yer alır.

Mavi renklerle ev dekorasyona özlediğin deniz havası kat

Mavi ev dekorasyonu seçimini yatak odanda nasıl kullanabilirsin?

Şayet yatak odanda bir pencere varsa bu oldukça iyi bir başlangıçtır. Pencere önüne konumlandıracağın parlak bir okuma köşesi ile ortamı anında ısıtabilirsin. Bu sayede denizin mavisini ahşapla buluşturup, eşsiz şıklık içeren bir huzur yakalayabilirsin. Yaratıcı olmak ev dekorasyonunda önemlidir. Ufak detaylarla buluşan mavi ev dekorasyon fikirleriyle, bir anda yaşam alanında dönüşümü başlatabilirsin.

Mavi renklerle ev dekorasyona özlediğin deniz havası kat

Mavi ile gözlerinizi rahatlatın

Günün yorgunluk ve stresini kolaylıkla üzerinden atmaya yardımcı bir fikir arıyorsan doğru yerdesin. Mavi ev dekorasyon detaylarında, mavi tonlarına giydireceğin ufak detaylarla, göz yormayan dinginliğe imza atabilirsin. Mavi pek çok tonunda sıcaklığı barındırır. Mavi gölgeler aracılığı ile yaşamını yeniden dekore edip, serinlik ve ferahlığı da evine taşımak senin elindedir. Koyu mavi ve beyaz tonları bir arada kullanarak zıt bir etki oluşturabilir, altın rengi ile birleştirerek klasik bir hava elde edebilirsin. Canlı renklerle birleşimi ise modern seçimlerden vazgeçemeyenlerin tercihidir.

Mavi ile farklı ortamlara kavuşun

İç mekan tasarımında sıklıkla adından söz ettiren mavi ev dekorasyonu canlı renklerle oldukça şirin bir havaya bürünür. Şayet oturma odan için mavi tercih etmek istiyorsan, bir duvarı renklendirerek, ona uygun mavi tonları bulunan bir halı ve kilimle özel tasarımlar ortaya çıkarabilirsin. Dekorasyon kişilerin zevkini yansıtan farklılıkta bir özgürlük içerir. Bu özgürlüğün de simgesi şüphesiz ki mavidir. Sen de Bi'Boya'nın geniş mavi renk skalasından istediğini seçip deniz havasını tüm yaşam alanına yansıtabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message