Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Küçük Odalar için Boya Renkleri
Küçük Odalar için Boya Renkleri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Küçük Odalar için Boya Renkleri

Yayınlanma tarihi: 11.08.2022

Küçük odalar için boya renkleri olarak evlerimizde hangi renkleri kullanmamız gerektiğine dair bilgi içeren makalemizi okumaya seni davet ediyoruz. ‘’Evimi seviyorum fakat odalardan biri biraz küçük. Daha geniş görünmesi sağlamak için ne yapmalıyım?’’ diye düşünüyorsan yeni evindeki odalardan en az birinin olduğundan daha geniş görünmesini isteyeceğin muhtemeldir. Ancak bir odanın küçük olması odanı geniş göstermek için yapacağın şeylerden vazgeçmen anlamına gelmez. Biraz boyacılık bilgisi kazanarak rahatlıkla ekstra mekân illüzyonu yaratabilirsin. Küçük evlerde, odayı daha geniş hissettirmek için genellikle renk, mobilya ve düzen ön planda tutulur. Bu yöntemlerle küçük odalar hem daha büyük hem de ferah odalara dönüştürülür, hem de insana huzur veren dekorasyonlar. Bugün küçük evler ve odalar için seçilebilecek harika renklere bakıyoruz. Renk seçimi, tam kontrast, tonların uyumu, evi güzelleştirecek dekorda hangi renklere öncelik verilmesi gerektiği gibi özel dikkat gösterilmesi gereken unsurlara bir göz atalım. Bu renkleri kullanarak evinizi şık dekorasyonlarla bir eve dönüştürebilir, küçük olmanın verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırabilir, canlı renklerle evinize ilginç ve beklenmedik güzellikler katabilirsiniz.

Küçük Odalar için Boya Renkleri

Deniz esintisi

Küçük odalarda genellikle açık renkler ve tonlar tercih edilse de okyanus esintileri yaratmak ve alanı evin her yerine genişletmek için resimde görüldüğü gibi mavi tonlar tercih edilebilir. Evin her noktasının ya da duvarının önde olmasını istiyorsanız yapman gereken tek şey turkuaz rengi seçmek ve turkuaz vurgularını ön plana çıkararak dekoru daha zevkli hale getirmek. Açık turkuaz mavisi, evinizde sakin bir iç ortam yaratmana da yardımcı olacaktır.

Kırmızı Sıcak

Cazibe rengi veya romantizmin rengi olarak da bilinen sıcak kırmızı, küçük odaların evinizin her zaman ferah ve huzurlu olmasını sağlayarak hem evinizde sıcak bir atmosfer yaratmanıza hem de evinizi çekici hale getirmene yardımcı olacaktır.Küçük mekânlardan en fazlasını elde etmen için en iyi beş boya tavsiyemiz şu şekilde: 1) Koyu renkleri seçin Küçük odalarda genellikle açık renkler ve tonlar tercih edilse de okyanus esintileri yaratmak ve alanı evin her yerine genişletmek için resimde görüldüğü gibi mavi tonlar tercih edilebilir. Evin her noktasının ya da duvarının önde olmasını istiyorsan yapman gereken tek şey turkuaz rengi seçmek ve turkuaz vurgularını ön plana çıkararak dekoru daha zevkli hale getirmek. Açık turkuaz mavisi, evinizde sakin bir iç ortam yaratmana da yardımcı olacaktır. 2) Koridorlarınızı genişletin Evinizin çok uzun ve dar bir koridoru varsa uçlarda koyu renklerin kullanılması dikkat çeker ve alanı daha az sıkışık hale getirir. Tavsiyemiz; dramatik bir görünüm için koyu kırmızıyı deneyin. 3) Tonlu renk uyumunu deneyin Duvar boya renklerine benzer renkte mobilya ve mobilyalar seçmek, onların öne çıkmak yerine uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Bu, olduğundan daha büyük hissettiren sessiz, düzenli bir alan yaratmana yardımcı olacaktır. Yeşil tonlar özellikle bu konuda yardımcı olur. 4) Ahşap döşemelerinizi tanımlayın Küçük bir odada ahşap zeminler ve ahşap pervazlar duvarlardan daha koyu renkte olmalıdır. Bu, odanın mimarisini öne çıkarmak ve duvarları biraz arka planda tutmak için kontrast oluşturarak odanın daha büyük görünmesini sağlar. Açık gri duvarlar ve koyu gri parke zeminler sofistike bir ton oluşturur. 5)Ayna Kullanın Odayı boyadıktan sonra odayı görsel olarak ikiye katlayacak büyük aynalar asarak da odayı genişletebilirsin.

Küçük Odalar için Boya Renkleri

Küçük Oturma odası

Küçük oturma odası, daha cesur renkleri denemek için mükemmel bir yerdir. Odanın nasıl hissetmesini istediğine bağlı olarak bunu iki farklı şekilde yapabilirsin. Oturma odanızın enerji veren ve canlı sohbeti teşvik eden bir yer olmasını istiyorsan, daha açık renkler seç - parlak maviler, zümrüt yeşilleri veya koyu kırmızılar düşün. Arkanıza yaslanıp rahatlamak için bir yer olmasını istiyorsan, adaçayı yeşili, açık gri veya yumurta kabuğu veya kirli beyaz gibi daha açık beyaz tonları seç. (Not: Beyaz, çok sayıda pencereli ve doğal ışık alan odalarda en iyi sonucu verir.) Hafif bir nötr için başka bir seçenek de bunaltıcı olmadan yoğunluk katan metalik gridir

Küçük Koridorlar

Koridorların rengi gün boyunca aldıkları ışık miktarına bağlıdır. Penceresiz koridorlar için mavi, yeşil veya açık sarı gibi daha açık tonlar, alanı biraz aydınlatmaya yardımcı oldukları için idealdir. Pencereleri varsa, mor veya lacivert gibi daha koyu renklerle daha dramatik bir görünüm oluşturabilirsin. Bu koyu renkler, giriş yolları için mükemmel oldukları için duvarlarda sıklıkla görülen kir ve lekeleri gizlemek için harikadır.

Küçük Mutfak

Mutfaklar genellikle en yumuşak alanlardır ve bu, ister nötr duvarlar ile vurgu rengi, ister özel duvarlar veya zemin rengi olsun, renk seçimlerinde biraz eğlenmek için onları mükemmel kılar. Bazı harika seçenekler arasında Orman Yeşili, Parlak Yeşil, Sarı Robin veya Turkuaz Mavisi bulunur. Daha küçük, daha dolgun bir banyo için odayı açan ve daha ferah görünmesini sağlayan bir renk seçmek gerekmektedir. Bu, daha açık renkler kullanmak isteyeceğin anlamına gelir. Buz mavisi ve krem renkleri banyoya hava katacak muhteşem seçenekler olarak tercih edilebilir. Küçük bir oda boyarken, renk seçimlerine çok dikkat etmelisiniz, bu alanların gerçekten daha büyük olmasına gerek yok, bu yüzden daha etkileyici bir görünüm için çok koyu veya çok açık gidebilirsin. Favori seçimlerimizden bazıları safir mavisidir. Pembe şakayık veya zengin bir sarı. İster küçük bir oda ister büyük bir oda veya tüm eviniz olsun, evini boyamaya hazırsan Bi`Boya her zaman yanında.

Küçük Salon

Beğendiğin bir tablo için uygun rengi de seçebilirsiniz. Duvarları boyamak için parlak boya kullanın. Favori bir duvar resmin varsa ancak nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsan, en sevdiğin renklerden ikisini seç ve bunları odanın farklı yerlerinde kullan.

Küçük Salon

Beğendiğin bir tablo için uygun rengi de seçebilirsiniz. Duvarları boyamak için parlak boya kullanın. Favori bir duvar resmin varsa ancak nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsan, en sevdiğin renklerden ikisini seç ve bunları odanın farklı yerlerinde kullan.

Küçük Odalar için Boya Renkleri
Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message