Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Konsantrasyon arttıran renkler nelerdir?
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Konsantrasyon arttıran renkler nelerdir?

Yayınlanma tarihi: 23.03.2021

Zaman zaman yaşanan konsantrasyon eksikliği bazen kronik bir sorun olarak bulunabiliyor. Bunun önüne geçmek için atılan bazı adımlardan biri de yaşam alanlarında yoğunlaşmayı ve odaklanmayı sağlayan unsurları keşfetmek olabilir. Psikologlara göre birçok rengin bir arada bulunduğu alanlar dikkati toplamak konusunda zor anlar yaşatıyor. Uyarıcı zenginliğinin yoğun olmaması gereken ortamlarda özellikle duvar rengi seçerken dikkatli olman oldukça önemli. Sevdiğin her renk sana ve çalışma performansına iyi gelmeyebilir. Örneğin; kırmızı renk pek çok alanda asil ve cesur dokunuşlara imza atarken odaklanman gereken anlarda sana yardımcı olamaz. Uyarıcı bir renk olan kırmızı kişileri hırslandırdığı ve tartışmaya yönelttiği için çalışma alanlarında tercih edilmemelidir. Odaklanmayı zorlaştıran kırmızı ile birlikte iştah açıcı tonlardan olan yeşil de duvarlarda değerlendirilmemesi gereken renklerden biri olarak karşına çıkar. Toprak rengi olan kahverengi ise masadan kısa süre içinde kalkmana neden olur. Kullanılmaması gereken renklerden bazılarından bahsettik peki hangi tonlar çalışma alanlarının duvarlarında yer almalı?

Sarı rengin canlılığını performansında olumlu yönde kullanmak ister misin?

Daha iyimser ve neşeli anların anahtarını sunan sarı renk düşünce netliğini kusursuzlaştırmak için gereken ortamı sağlar. Çok canlı olmayan tonunu duvarlarda kullanarak odaklanma konusundaki sorunların üstesinden gelebilirsin. Öğrenme sürecini olumlu yönde etkilemek için Bi'Boya kartelasında yer alan Kehribar rengi boyayı tercih ederek incinin zarif pırıltısını yansıtan naif bir tonu tercih edebilirsin.

Sadeliğin simgesi beyaz ile tam konsantrasyon

Göz yormayan bir dekorasyon için olmazsa olmaz bir renk olan beyaz duvarlarda yer alarak sakin bir çalışma odasının yaratılmasını sağlar. Az eşyalı ve çıplak beyaz duvarlar eşliğinde çalışmak oldukça kolay gelirken verimlilik üst düzeyde sağlanır. Ayışığı renginin dingin havasını yaşam alanına taşımak ve klasik esintinin rüzgarında çalışmak için Bi'Boya'nın Ayışığı renkli boyasını tercih ederek odak seviyeni yükseklere çıkarabilirsin.

Konsantrasyon arttıran renkler nelerdir?

Yeşilin güven veren aurasını keşfetmeye ne dersin?

Güveni ve telkini simgeleyen yeşil sakinleştirici özelliğe sahiptir. Yeniden doğuşu temsil eden bu ton huzur verirken sakin bir şekilde çalışmana yardımcı olur. Doğanın yatıştırıcı ruh halinin en doğal halini sunan renk ferah bir atmosfer yaratmanı sağlar. Açık veya koyu tonlarda tercih edebileceğin yeşil için iki adet önerimiz var. Birisi Nil yeşili renginin ferahlatıcı etkisini sunan Bi'Boya Nil Yeşili, bir diğeri ise zümrüt taşının naif ışıltısını yansıtan Bi'Boya Zümrüt Yeşili. İki boya da sakin ortamlar oluşturmana destek olurken beğeni zevkine ve mobilya seçimlerine göre açık veya koyu tonda tercih edilebilir.

Naif bir pembe ile ilham verici odalar

Pudra, gonca gibi açık tonlarda sade görünümde olan pembenin tonları bilişsel yeteneklerin gelişmesine katkı sağlar. Huzur ve motivasyonu bir arada sunan bu eşsiz renkler ile yaşam alanlarında yüksek performans örneği sergilemen mümkün hale gelir. Bi'Boya Pudranın hafif mora çalan dokusunu veya Bi'Boya Goncanınbeyazla harmanlanmış yapısını duvarlarında dekore ederek üst düzeyde konsantrasyon sağlayan bir alana kavuşabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message