PAYLAŞ

Kolay silinebilen boya nedir? Hangi mekanlarda uygulanabilir?

Yayınlanma tarihi: 21.02.2021

Kolay silinebilen boya, silikon reçinesi ve daha az kimyasallarla üretilen duvar boyası çeşididir. Bu boyayı, su bazlı özelliği sayesinde her mekânda rahatlıkla kullanabilirsin. Özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu mekânlar, çocuklu ve evcil hayvanlı yerler kirlenmeye oldukça yatkındır. Kolay temizlenebilen boya adını birkaç saniye içerisinde nemli bir bezle silinebilme özelliğinden almıştır. Kolay temizlenebilen boyayla boyadığın duvarlarını birkaç dakika içerisinde yumuşak ve nemli bir bezle rahatlıkla temizleyebilirsin. Silinebilir boya özellikleri ile sana hem zaman tasarrufu sağlar hem de daha az çaba harcamana yardımcı olur.

Kolay silinebilen boyayla daha sağlıklı alanlar

Silinebilir su bazlı boya seçeneklerinin her biri su itici özelliktedir. Bu sebeple de bu boya çeşitlerini banyonda bile kullanabilirsin. Su itici özelliği boyanın rutubete ve rutubet kokusuna karşı direnç göstermesini sağlar. Ayrıca, boyama işlemi sırasında rahatsız edici ve uzun süreli bir koku etkisi göstermez. Bu sayede kolay silinebilen boya ile daha sağlıklı alanlar oluşturabilirsin. Çözücü olarak su kullanan kolay silinebilen boyalar, tamamen ekolojiktir. Ayrıca, boyama işlemi bittikten sonra ortalama iki saat içerisinde kurur. Bu özellikleri ile bu boya çeşitlerini rahatlıkla çocuk odasında ve yatak odasında tercih edebilirsin. Kolay temizleme etkisinin yanında boya çeşitleri toza ve kire karşı da oldukça dayanıklı özellikler gösterir. Bu sebeple sık sık temizlenme ihtiyacı duymaz. Bu durum da sana zaman tasarrufu kazandırır.

Kolay temizlenen boyaların renk seçenekleri nelerdir?

Silinebilir iç cephe boya çeşitleri standart boyalar kadar geniş renk skalası içerir. Sağlıklı bir boya kullanabilmek için renk tercihinden ödün vermene gerek olmaz. Ayrıca, silinebilen boya renkleri yarı parlak seçenekten mat seçeneğe kadar birçok farklılık gösterir. Bu seçenekleri değerlendirip evin atmosferini tamamen değiştirerek, her odanın dekorasyonuna göre renk tasarımı yapabilirsin. Yarı parlak seçeneklerdeki yeşil tonlarında salon ve mutfakta sofistike bir görünüm oluşturabilirsin. Banyo için de mat seçeneklerdeki canlı renkleri seçerek alternatif bir dekorasyon sağlayabilirsin. Yarı parlak canlı renk seçenekleri ile çocuk odalarını da daha eğlenceli hale getirebilirsin. Yatak odası için de seçebileceğin birçok mat soft renk tonlarını değerlendirebilirsin. Böylelikle yatak odasında daha dingin bir atmosfer oluşturmaya destek olabilirsin.

Kolay temizlenebilen boya çeşitleri oldukça avantajlı

Temizlenebilir boya çeşitlerinin duvar yüzeyine uygulanması oldukça kolay ve hızlıdır. Buna ek olarak da su ve kir itici özellikleri sayesinde boya çeşitlerinin her biri korozyona karşı oldukça dirençlidir. Boyanı seçerken kolay temizlenebilen seçenekleri değerlendirerek hem zaman hem de ekonomik olarak tasarruf sağlayabilirsin. Çünkü temizlenebilir duvar boyası uzun yıllar yenilenmeye gerek duymadan rahatlıkla kullanılabilir. Silinerek rahatlıkla temizlenebilmesi, kir ve nem tutmaz özellikleri ile silinebilir boyalar, uzun süre ilk günkü gibi parlaklığını korur. Ayrıca boyanın özel içeriği, ışığı iyi yansıtmasını sağlar. Böylelikle kullandığın mekânın daha geniş görünmesine destek verir. Kolay temizlenen boya pürüzsüz ve homojen bir yapıdadır. Duvarında ipeksi bir dokunuş oluşturur ve evinin daha sıcak daha samimi görünmesine yardımcı olur. Sen de duvarlarını boyamak için en uygun seçenek olan silinebilir boya renklerini Bi'Boya'dan kolaylıkla temin edebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
Salonunu baharı karşılayan renklerle canlandırmaya ne dersin?
Mekan
İlham veren mutfak dolabı renkleri
Mekan
Odanda köşeni renklendir

Toast Message