Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Kışın ev dekorasyonunu ferahlatan duvar renkleri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Kışın ev dekorasyonunu ferahlatan duvar renkleri

Yayınlanma tarihi: 9.02.2021

Çoğu kişi kışın ev boyama fikrine soğuk bakar. Kış havasının boya işinin kalitesini etkileyeceğinden endişe duyar. Duvar renkleri seçiminde dahi sorun yaşarlar. Einstein, önyargıları kırmanın atomu bile parçalamaktan zor olduğunu söylemiştir! Oysa ki yazın ya da sonbahar evi boyamak için zaman yaratamadıysan, kışın bunu yapmak için geç değildir. Zira kış aylarında havadaki nem sınırlıdır. Bu da boyanın duvarlarla daha iyi bağ kurmasını sağlar. Doğru renk şeması ve ürün seçimiyle yılın bu soğuk aylarında dahi evini sıcacık gösterebilirsin.

Kışın ev dekorasyonunu ferahlatan duvar renkleri

Evinizin kartviziti: giriş kısmını kişileştirmek

Evin giriş kısmı senin ve özellikle misafirlerinin gördüğü ilk yerdir. Evin kartvizitidir. Seni yansıtması gerekir. Bu yüzden duvar renkleri seçimlerindeki tercihler belirleyicidir. İlk olarak kapıyı boyamakla başlayabilirsin: 1- Parlak veya kirli beyaz kullanarak klasik ama hoş bir manzara yaratabilirsin. 2- Daha iddialı ama biraz da ölçülü bir çözüm için açık yeşil güzel bir seçim olabilir. 3- Çizginin dışında bir farklılık istiyorsan; kırmızı, sarı veya turuncu tonlu vurgular sıcaklığı artırır. Giriş kısmında; gri, yeşil ve mavi duvar renkleri tercih edilebilir. Aynı zamanda özellikle kış aylarında sarı veya turuncu tonlarda göze hoş gelir. Bu noktada, çoğu evin giriş kısımları az ışık aldığı için koyu renklerden kaçınmak gerektiğini unutmamalısın.

Buluşma noktası: oturma odasını farklılaştırmak

Oturma odaları metrekare olarak büyüktür. Bu yüzden davetkar ve rahattırlar. Aynı zamanda ev ahalisinin buluşma noktasıdır. Bunu desteklemek için kırmızı, sarı ve turuncu gibi sıcak duvar renkleri tercih edebilirsin. Yeterince ışık alan bir oturma odan varsa doygun renkler kullanman daha doğrudur. Tam tersine yeterince ışık almıyorsa; kutuplardan ilham alıp, buz tonlarını kucaklayabilirsin. Örneğin; kar beyazı, açık mavi, mat gri … Böyle bir durumda uygun aksesuarlarla ortama destek verip, canlı bir mizansen yaratman mümkün olabilir. Bazen duvar renkleri daha geri planda kalmalıdır. Mesela; eşya ve aksesuarları öne çıkartan çözümler gerektiğinde. Metal tonlar ve karışık renkli desenler hakimse, açık eflatun ve mat gri gibi renklerle bunları daha çok öne çıkartabilirsin.

Kışın ev dekorasyonunu ferahlatan duvar renkleri

Huzur dolu uykuların adresi: yatak odası için öneriler

Yeşil tonlar, sakinleştirici etkisi nedeniyle yatak odaları için iyi bir seçimdir. Kış mevsimi ve hatta tüm yıl boyunca harika olan sofistike görünüm için yeşil ve gri ton duvar renklerini eşleştirebilirsin. Aynı etkiyi krem beyaz, ten rengi ve boz kahverengi gibi renklerle de yakalaman mümkün olabilir. Özellikle uygun aksesuarlarla kombine ettiğinde; yıllardır kullandığın yatak odanı, başka bir boyuta açılan kapı haline getirebilirsin. Bazıları klasik sever! Böyle bir çizgide kalmak istiyorsan ve eşyalar uygunsa açık mavi kullanmayı tercih edebilirsin. Günümüzde yatak odasında ezber bozan duvar renkleri kullanmak isteyenler için; bordo tonları farklılaşma sağlar. Aynı zamanda pastel duvar renkleri de tercih edilebilir. Fakat yatak odan fazla ışık almıyorsa, bu tarz seçeneklerden uzak durmalısın.

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Genel
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Genel
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message