Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Güne Enerjik Başlaman için Mutfağında Olması Gereken Renkler
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Güne Enerjik Başlaman için Mutfağında Olması Gereken Renkler

Yayınlanma tarihi: 31.03.2021

Dışarıda yemek alışkanlığı azaldıkça mutfakta geçen süreler de artıyor değil mi? Mutfağının dekorasyonunda kullandığın renklerin ne derece önemli olduğunu daha iyi anlıyorsun. Sabahtan akşama kadar mutfakta geçirdiğin zamanın sana mutluluk vermesini istiyorsan enerjini yükseltecek renkleri tercih etmelisin. Güne kahvaltıyla birlikte mutfakta başladığını düşünürsen, o günün devamının nasıl geçeceğini, ruh halinin nasıl olabileceğini mutfağında şekillendirebilirsin. Kalkar kalkmaz girdiğin ortamın canlılık veren, seni dinamik tutan enerjik mutfak renkleri ile kaplı olduğunu görmek kendini çok daha iyi hissettirir. Parlak tonlar ve sıcak renkler enerjini yükseltmeni sağlar.

Hayatına coşku katan sarı

En fazla göze çarpan renk olan sarı, pozitif enerji kaynağı sunar. Hayatını mutluluk ve eğlenceyle dolduran sarı renk ile mutfağını daha aydınlık gösterebilirsin. Mutfak dolaplarında sarı tonlarında ahşap renkleri tercih edersen daha koyu renkli küçük ev aletleri ve dekoratif objelerle mutfağının durağan havasına heyecan katabilirsin. Enerjik mutfak renkleri sayesinde günün daha ferah geçtiğini, yaşadıklarından daha çok keyif aldığını hissedebilirsin. Sarı renk iyimserlik aşılar, güven verir ve içini coşkuyla doldurur. Mutfağında sarıyı beyaz ya da gri renkleriyle kullanarak kalıcı etkiyi artırabilirsin.

Güne Enerjik Başlaman için Mutfağında Olması Gereken Renkler

Parlak renklerin sırrı

Canlı yeşiller, kırmızılar, turuncular mutfağını daha büyük gösterirken sana da yaşam enerjisi yükler. Sıcaklık ve canlılık veren bu renklerle mutfağını şenlendirebilirsin. Dikkatini yükselterek maksimum pozitif duygu hissetmeni sağlayan parlak renklere mutfağının her köşesinde yer verebilirsin. Doğadan ilham alan yeşilin canlı tonları ruhuna iyi gelir, nefesini düzenler. Yeşillerle dolu mutfağına sevgiyle bağlanmanı sağlar, çıkmak dahi istemezsin. Heyecan verici turuncu parlaklığıyla göz alırken mutfağına dinamik bir hava katar. Enerjik mutfak renkleri içinden turuncu aksesuarlarla dolu bir mutfağa girmek gününe taze bir başlangıç yapmanı sağlar. Ateşin rengi kırmızı, mutfağına modern bir tarz kazandırırken seni de cesaretiyle içine çeker. Kırmızı eşyaları beyaz, gri ve siyah ile kombinleyebilirsin. Mutluluğu temsil eden kırmızı eşyalar çelik ya da krom gibi yüzeylere de uyum sağlar. Mutfağında bulunan pembe renkler ise enerjik mutfak renkleri arasında en hayalperestidir. Verdiği yumuşak canlılık hissiyle modunu yükseltir.

Güne ferah ve sağlam bir başlangıç yapmak için mavi tonları

Mavi renklerin hakim olduğu bir mutfakta başladığın gününde rahatlık ve dinginliği hissedeceksin. Olumlu enerjiyle dolarak huzurunu artıracak maviyi beyaz ve açık bej gibi tonlarla kombinleyerek ferah etkinin uzun süre devam etmesini sağlayabilirsin. Koyu mavi ya da lacivert ise seni sonsuzluğa çekip güven duygunu yükseltir. Mutfağındaki masa sandalyeyi beyaz renkle harmanlayacak şekilde mavi ya da lacivert renklerinden seçebilirsin. Gökyüzünün ve denizin simgesi mavinin tonları sınırsız duyguların rengidir. Enerjik mutfak renkleri içinde seni en sakin şekilde motive eden, pozitif hislerle dolduran renk olacaktır. Mutfakta enerjini artıracak boya renk tonları için Bi'Boya'yı ziyaret edebilir, canlı renk alternatifleri arasından seçimini yapabilirsin!

Diğer Yazılara Göz At
Genel
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Genel
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Genel
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message