Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Gri zarafettir; diyenler için rüya gibi, akıcı açık griler...
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Gri zarafettir; diyenler için rüya gibi, akıcı açık griler...

Yayınlanma tarihi: 26.03.2021

Beyazın ve siyahın kusursuz birleşimi ile oluşan gri nötr bir renk olarak çıkıyor karşımıza. Birçok tonu ile bulunduğu ortamlarda zaman zaman ciddiyeti yansıtırken uyumun rengi olarak dinginliği ve huzuru da yaşatıyor bizlere. Uzlaşmacı özelliği ile iç mimaride tercih edilirken sadeliği ve sakinliği taşıyor gözlerimize. Siyaha yakın gri tonları dramatik ve gizemli havaları ile ciddiyete bezenirken beyaza yakın tonları ile aydınlatıcı ve canlılık hissi veriyor. Peki sen hangi gri ile neler yapabileceğini biliyor musun?

Gri zarafettir; diyenler için rüya gibi, akıcı açık griler...

Dengeleyici açık gri ile çocuğunun odasını boyayabilirsin

Çocuk odası için açık gri kullanılmaz düşüncesi birçok insanda yaygındır oysa grinin eşsiz tonları ile çocuğun için huzurlu hissedebileceği ve gözlerin yorulmayacağı bir ortam yaratılabilir. Mavi ile gri mükemmel bir birliktelik sağlar. Açık mavi çocuklara hayal etmeyi ve özgürlüğü yaşatır. Gri yağmur ipek mat boya ile mavinin açık tonları muhteşem uyumu sağlayabilir, beyazı da bu iki renkle birleştirerek çocuğunun hayallerine ortak olabilirsin. Ahşabın farklı tonlarıyla grinin uyumu insanı dinlendiren bir ortam yaratır. Çocuğunun odasını döşediğin ahşap eşyalar ile hem çocuğun için daha koruyucu bir ortam yaratabilir hem ikiniz için de sorunsuz bir güven hissi oluşturabilirsin. Ahşapla kullanımı çok güzel bir görüntü yaratacak olan gri akay ipek mat boya ile hem evine hem de yüreklerinize gökyüzünü taşıyabilirsin. Aynı zamanda canlı renkleri seven ve ilgisini çeken yeni doğanlar için dengeleyici bir ortam hazırlayacak olan gri senin modern ev anlayışını da bozmayacaktır.

Açık grinin diğer renkler ile kusursuz uyumunu odana taşıyabilirsin

Grinin uyumun rengi olarak bilindiğinden söz etmiştim. Özellikle çok fazla bulunan açık tonlarının uyum sağlamadığı renk yok denecek kadar az. Elbette her şeyde olduğu gibi mükemmel uyumu sağladığı renkler var. Gri kendi içinde en büyük gerçekliği yakalayarak kendi tonları ile birleştirildiğinde harika tarzlar ortaya çıkıyor. Modern mimarinin en büyük kullanımlarından biri olarak iç içe geçen griler ile zarafeti ve şıklığı evine ya da ofisine taşıyabilirsin. Sadelik aşkı ile yanıp tutuşan ama yine de renk arayan biri isen grinin birden fazla tonunu bir arada kullanarak ve onlarla beraber ahşap eşyalar, beyaz bir koltuk takımı, duvarlarında da bunlara yakın tablolar ile aydınlık bir oda yaratabilirsin. Gri duvar tablolarındaki sadeliği ortaya çıkaracak, kendinden daha açık olan tonların ise daha fazla parlamasını sağlayacaktır. Canlı pastel renkleri son zamanlarda çok göz önünde. Pastel tonlarında yapılmış olan muhteşem mobilya ve ev, ofis eşyaları var. Sen de bu pastel tonlarının aşıklarından biri misin ve bu pastel tonlarındaki eşyalar ile odanı döşemek için sabırsızlanıyor musun? Açık gri bunlarla kullanmak için çok ideal. Pastel bir mavi ya da mürdüm koltuğa en iyi gidecek açık gri ,beyaz dağ grisi olabilir. Başka renkler de arıyorsan Bi'Boya'nın her tondan muhteşem grilerine göz atabilirsin. Pastel tonların yanında açık grinin canlı renkleri yatıştırıcı etkisi ile yeşilin ve turuncunun parlaklığını yatıştırarak mükemmel bir uyum ortaya çıkarmak da senin elinde. Çoğu insan sarıyı nasıl kullanacağını bilmediği için sarıyı sevmez ama gri ile sarının birbirini sevdiği ve birlikte göz alıcı oldukları inkar edilemez. Eğer bu parlak ama insanlar tarafından anlaşılmayan renkleri seviyorsan açık gri ile dengeyi sağlayabilirsin.

Açık gri ile modern mutfak hayaline kavuşabilirsin

Modern görünümlü bir mutfak hepimizin hayali ama çoğu zaman bunu hangi renkler ve tercihler ile yapacağımızı bilemiyoruz. Açık gri, böyle bir mutfak için en doğru tercihin olacaktır. Canlı bir mutfak istiyorsan ama fazla kaçacağını düşünüyorsan açık gri, canlı renklerle kullanabileceğin dolap ve tezgahların ile dengeyi sağlayacaktır. Tablo ve resimler için mükemmel bir arka plan oluşturarak mutfağını renklendirmene izin verecek, yeşil ile kusursuz uyumu çiçeklerin ve yapraklarıyla muhteşem görünecektir. Ama diyorsan ki 'ben mutfakta bile sadelik ve şıklık arıyorum' yine grinin ahşap, beyaz ve siyah ile uyumu karşımıza çıkıyor. Bu sade renklerle iç açıcı ve şık bir mutfak ortaya çıkarabilirsin. Grinin objektifliği çağıran bir özelliği var ve istediğin mutfak sade ya da rengarenk olsun bu özelliği ile güvenilir bir mutfak ortamı yaratırken senin, ailen ve misafirlerin için vazgeçilmez bir atmosfer oluşturabilirsin. Sabahları keyifsiz kahvaltılar hazırlamak zorunda değilsin artık, ferah ve akıcı gri tonları ile kendini ve huzuru bulmak daha kolay. Duvarında güzel bir gri ile sıcak bir mutfak istiyorsan Bi’Boya’nın açık gri tonlarına bakmalısın.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
deneme
Mekan
Deneme
Mekan
Trend Retro Ev Dekorasyon Fikirleri

Toast Message