Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Gri Salon Dekorasyonu: Gri İle Uyumlu Renk Alternatifleri
Gri Salon Dekorasyonu: Gri İle Uyumlu Renk Alternatifleri
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Gri Salon Dekorasyonu: Gri İle Uyumlu Renk Alternatifleri

Yayınlanma tarihi: 27.10.2023

Bazı renkler vardır ki, günümüzde hemen hemen her dekorasyonda kullanıldığına şahit oluruz. Son yıllarda popülerliği artan bir renk olan gri, sıcak ve soğuk tonlarda da bulunur. Bu sayede her dekorasyona uygun bir gri tonu bulunabilir. Özellikle yatak odası ve salon gibi ortamlarda farklı renklerle kombinasyonlarını sıkça görürüz. Sahip olduğu nötr görüntü, bu rengi ev dekorasyonlarının vazgeçilmez bir alternatifi haline getiriyor. Gri için neredeyse her renkle uyumludur diyebiliriz. Fakat burada önemli olan grinin hangi tonunun kombinleneceğidir. Temel olarak bakacak olursak; açık, orta ve koyu olarak 3 tona ayrılmaktadır. Bu sebeple renk seçimi yaparken mevcut dekorasyonunuzu da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Gri Salon Dekorasyonu: Gri İle Uyumlu Renk Alternatifleri

Bu yazımızda sizlerle birlikte gri salon dekorasyonu nasıl elde edilir sorusuna yanıt arayacağız. Gri dekorasyon örnekleri için renk kombinasyonu önerilerinde bulunacağız.

Gri Salon Dekorasyonu

Sahip olduğu sıcak ve soğuk tonlar sayesinde diğer renklerle kolayca uyum sağlayabilen gri renk, salon dekorasyonlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Mevcut mobilyalarla kolayca uyum sağlayabilen gri renk, göz yormayan ve abartıdan uzak görüntüsü sayesinde son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Evinde sakin ve sade bir atmosfer yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen gri salon dekorasyonu, farklı renkler kullanılarak tamamlanabilir. Grinin bu kadar sık kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri de nötr bir renk olmasıdır. Kullanıldığı her alanda nötr bir görüntü bıraktığı için mobilyalarla da kusursuz bir uyum ortaya çıkarmaktadır. Gri salon dekorasyonu oluştururken biraz da farklılık istiyorsanız, griyi başka renklerle bir araya getirebilirsiniz.

Örneğin; eğer sıcak bir hava yaratmak istiyorsanız gri rengini mavi veya turkuaz gibi renklerle bir arada kullanabilirsiniz. Mavi ve turkuaz soğuk renklerin arasında yer almaktadır. Bu sayede gri gibi nötr bir renkle birlikte kullanıldığında ortaya sakin bir görüntü çıkarır. Eğer bu renkler bir arada kullanıldığında ortaya çıkan görüntü hoşunuza gitmediyse, yanında bir canlı renk de kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; sarı, gri ve mavi hem canlı hem de sakin bir ortam oluşturmanıza yardımcıdır.

İnceleyin; Gri Gece İpek Mat İç Cephe Boyası

Gri gece ipek mat iç cephe boyası, rulo izi bırakmayıp rötuş belli etmemektedir. Solvent içermediği için insan ve çevre sağlığına zarar vermemektedir. Su ile seyreltildiği için uygulandığı ortamda koku yapmamaktadır. Üstün örtme gücü sayesinde koyu ve desenli yüzeylere de uygulanabilmektedir. Silinebilir özelliği sayesinde kolayca temizlenebilmektedir. Duvarlara ipeğin kusursuz pürüzsüzlüğünü vermektedir. İçeride oluşan nemi dışarıya atabilme kabiliyeti sayesinde uygulandığı yüzeylerin nefes almasını sağlamaktadır.

Açık gri salon dekorasyonu söz konusu olduğunda ise griyle birlikte en sık kullanılan renklerden biri de mavidir. Mavi tonları, huzurlu bir atmosfer yaratmaya oldukça yardımcıdır. Açık mavi tonlarını kullanarak duvarlarınızda bir geçiş bile elde edebilirsiniz.

Kırmızının tonları arasında bulunan mercan rengi de grinin yanında en sık kullanılan renklerdendir. Mercan rengi tatlı ve sıcak bir görüntüye sahiptir. Mercan rengini koyu gri tonlarıyla birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde ortaya çok yorucu bir görüntü çıkabilir. Duvarlarınızda koyu gri tercih edip mercan renginde dekoratif öğeler kullanabilirsiniz.

Gri ile siyah bir arada kullanıldığında ise ortaya oldukça asil ve şık bir görüntü çıkmaktadır. Oldukça iddialı bir kombinasyon olan gri ve siyah, dekorasyonunuzu oldukça çekici ve göz alıcı bir hale getirir. Eğer koyu renklerde bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız griyi siyah veya kahverengi ile bir arada kullanabilirsiniz. Özellikle nötr tonlarda mobilyalarınız varsa bu iki rengi kullanarak kusursuz bir görsellik elde edebilirsiniz. Bu renklerin yanında renki dekoratif öğelerle de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gri salon dekorasyonu söz konusu olduğunda, dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de bu renkleri dengeli bir şekilde kullanmamaktır. Aksi takdirde ortaya karışık bir görüntü çıkar. Gri rengi ön planda tutarak diğer duvarların belirli kısımlarında canlı renklere yer verebilirsiniz. Bu sayede göz yorucu bir duvar boyası da elde etmemiş olursunuz. Bu renkleri sadece duvarlarda kullanmak zorunda değilsiniz. Grinin belirli tonlarını duvarlarda kullanıp kombinleyeceğiniz renkleri de mobilyalarda kullanabilirsiniz. Bu sayede daha temiz ve sade bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz renk kombinasyonlarını kullangri salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Grinin hemen hemen her tonu oldukça iddialı tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Sakin bir ortam yaratmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen gri rengin yanına ekleyeceğiniz canlı renklerle yaşam alanlarınızı renklendirebilirsiniz.

Diğer Yazılara Göz At
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message