Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Gri renk tonları ile duvarlarını değiştir
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Gri renk tonları ile duvarlarını değiştir

Yayınlanma tarihi: 13.02.2021

Gri ne siyah gibi çok koyu ne de beyaz gibi çok açıktır. İkisinin arasında harika bir geçiş rengidir. Bu nedenle tüm renklerle rahat bir şekilde kullanabileceğin kurtarıcı renklerden biridir. Gri renk, evinde sadeliği ve ağırlığı yansıtmanı sağlar. Modern ve elegant bir duruş sergiler. İstersen şimdi bu harika rengin etkilerine ve evinde nasıl kullanabileceğine bir göz atalım.

Gri renk tonları ile duvarlarını değiştir

Gri renginin duvardaki etkileri nelerdir?

Gri tonları, duvarlarının sade, şık ve modern görünmesine yardımcı olur. Sade olduğu ve gösterişli bir renk olmadığı için koyulu açıklı pek çok farklı renk ve desene sahip eşya ile rahatça kombinleyebilirsin. Gri renk, uyguladığın alanlarda modern ve minimal bir atmosfer yakalamanı sağlar.

Gri duvar boyasının psikolojik etkileri nelerdir?

Evde gri boya psikolojik olarak sinirleri yatıştırıcı, rahatlatıcı ve gevşetici bir etki sağlar. Ağır, sade ve elegant duruşuyla asaleti simgeler; kendini özel hissetmene yardım eder. Huzur verici etkisi ile özellikle yatak odanda kullanırsan uykuya dalmana yardımcı olur.

Gri renk hangi odada neden tercih edilir?

Gri rengi, evinin her odasında kullanman mümkün. Gri renk tonlarından dağ grisi, kaşmir ve kumruyu salonda kullanabilirsin. Grinin genel olarak koyu tonlarına nazaran daha açık ve sıcak tonlarından olan bu tonlar salonda ya da oturma odanda sade, yalın ve temiz bir mekan görüntüsü elde etmeni sağlar. Hem kendin hem de misafirlerin bu harika rengin evine kattığı minimal havaya bayılacak! Yatak odanda damla gri ya da demir grisi gri rengin koyu tonlarını tercih edebilirsin. Bu koyu tonlar, yatak odasının uyumaya elverişli atmosferine katkı sağlar. Uykudan aldığın verimi artırır ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Antrede gri rengi kullanmak istersen koyu ve açık gri arasında dengeli bir ton olan yağmur grisini tercih edebilirsin. Antrene dengeli ve uyumlu bir hava verir. Vizon ise mutfağına modern ve dekoratif bir etki sağlaması açısından tercih edebileceğin en asil gri tonudur.

Gri renk tonları ile duvarlarını değiştir

Dekorasyonda gri duvar boyasını tamamlayan renkler nelerdir?

Siyah: Gri gibi asil renklerden olan siyahı, grinin açık tonlarıyla kullanabilirsin. Yaşam alanına müthiş bir modernlik ve zarafet katar. Mor: Gri ile mor en uyumlu renk ikililerindendir. Açık gri tonları ile koyu moru ya da vizonla mürdümü kombinleyebilirsin. Harika bir uyum ve denge yakalamana yardım eden bu renk ikilisini özellikle salonunda tercih ederek misafirlerini etkileyebilirsin. Beyaz: Açık renk tonlarından beyaz ile koyu bir renk olan gri son derece uyumlu bir renk çiftidir. Sade, yalın ve modern çizgilerle evini dekore etmek istersen bu renk kombinasyonu harika bir alternatif olabilir. Kırmızı: Kırmızı sıcak renk tonlarındandır ve buna nazaran daha soğuk renk grubundan olan griyi dengeler. Kırmızı ile griyi kombinleyerek ev dekorasyonunda iddialı ve samimi bir vurgu yapabilirsin. Canlı ve dinamik bir bütünlük için bu renk ikilisini kullanabilirsin. Fuşya ve Koyu Pembe: Gri gibi sade ve yalın bir rengi hareketli ve iddialı tonları ile dengeleyecek olan fuşya ve koyu pembe evine sıcak, samimi ve enerjik bir hava katmanı sağlar. Grinin nispeten dinginlik ve sakinlik veren yapısını, kıpır kıpır ve dinamik yapısı ile dengeleyen fuşya akılda kalıcı bir renk kombinasyonuna imza atmanı sağlar. Sıra dışı bir renk skalası için gri ve koyu pembeyi kombinleyebilirsin. Sen de evinde bu harika gri duvar boyasını kullanmak istersen Bi'Boya' dan tek tıkla kolayca satın alabilir ve iade koşullarındaki esneklik sayesinde açmadığın her kutuyu rahatça iade etme garanti ile alışverişini tamamlayabilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Hobi Seti İle Neler Boyanır? Hobi Seti Çeşitleri
Kalorifer Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toast Message