Diğer sonuçları görmek için yukarıya kaydırabilirsin.
Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları
Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları
PAYLAŞ
Facebook İnstagram

Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları

Yayınlanma tarihi: 29.12.2021

Evinizi dekore ederken renk, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsurlardan biridir. İstediğiniz havayı yaratır ve evinizi huzurlu ve keyifli hale getirir. Doğru tonlar cebinizi yormadan bir odaya her şeyden daha fazla karakter katabilir. Bu yazımızda odalarınıza karakter katacak, göz alıcı etki yaratacak 6 renk kombinasyonunu bir araya getirdik.

Nehir-Buz Beyazı

Nehir ve buz mavisi renk düzeni odalarda sakin ve dinlendirici bir alan yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Güçlü bir renk kombinasyonuna sahip olan nehir ve buz beyazı ikilisi özellikle altın vurgulu aksesuarla eşleştirildiğinde alana zarafet katar.

Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları

Göl-Buz Beyazı

Göl ve beyaz ikilisi alanlarda klasik bir hava yaratırken huzur ve sükûneti getirir. Özellikle dinlendirici bir gece uykusu geçirmek isteyenler yatak odalarında bu renk kombinasyonunu rahatlıkla kullanabilir. Göl odalarınızda odak noktası yaratmak için kullanılabilecek renklerin başında yer alır. Duvar kanatlarını farklı renge boyayabileceğiniz gibi derinlik katmak için duvarın yarısını beyaz yarısını göl mavisine de boyayabilirsiniz.

Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları

Kotta-Pamuk

Kotta ve pamuk kombinasyonu odalarda renk patlaması yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Beyaz mobilyalar ve bambu lambayla bir arada kullanıldığından alnın temiz ve ferah hissettirmesini de sağlar.

Föndü-Ekru

Odalarınız için kahve bazlı bir renk seçmeyi düşünüyorsanız, föndü harika bir seçim demektir. Koyu kahverengi tonlarının derin ve sıcak olması nötr tonlarla çok iyi bir uyum yakalayacağını gösterir. Föndüyü ekru ile kombinlediğinizde mobilyalarda yumuşak tonlar seçmeyi unutmayın. Deri koltuklar ve perdeler ile odadaki renk temasını sürdürebilirsiniz.

Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları

Deren-Akay

Toprak tonlarını gri tonuyla eşleştirmek mekâna anında sıcak bir tatil havası katacaktır. Toprak tonları özellikle ahşap, pamuk ve keten gibi doğal malzemelerle eşleştirildiğinde sakinlik veren zengin, sıcak bir his yaratır. Ekstra bir dokunuş için, havayı temiz tutacak ve stres seviyelerini azaltmaya yardımcı olacak bitkilerden de yararlanabilirsiniz.

Kuartz-Sultani

Tek başına gri tonlarını kullanmak bazen mekana donuk bir his verir. Böyle durumlarda açık pembe bir ton eklemek odaya anında sıcak bir hava verir. Yatak odası duvarları için bu iki renk kombinasyonu, özellikle pembeyi seven küçük bir kızın yatak odası için mükemmel olur. Pembe ve giri ikilisi özellikle tamamen beyaz mobilyalar ve aksesuarlar ile eşleştirildiğinde sakin ve havalı bir çocuk odası yaratılmasını sağlamaya yardımcı olur.

Göz Alıcı Etki Yaratacak 6 Renk Kombinasyonları
Diğer Yazılara Göz At
Genel
Duvar Boyasında Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?
Genel
Kız Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi: Lila Rengi Duvar Boyası
Genel
2024 Yılının Trendi Ev Boyası Renkleri Hangileridir?

Toast Message