PAYLAŞ

Gökyüzünün En Soft Renkleri Duvarında

Yayınlanma tarihi: 21.02.2021

Ev dekorasyonunu son yıllarda sade ve dingin çizginin ekseni altında! Bambu detaylar, botanik ruhu simgeleyen canlı çiçekler, makrome süsler, doğayı çağrıştıran ahşap mobilyalar ve çok daha fazlası... Peki yalın stil dekorasyona nasıl başlanmalı? Sen de evindeki fazlalıklardan kurtulmak ve baştan sonra sadeliğe bürümek istiyorsan öncelikle doğru duvar rengi seçimi yaparak işe koyulmalısın. Başlangıç olarak gökyüzünün en sevilen renklerini evine taşıyarak yaşam alanlarının ruhuna tazelik katabilirsin. Turkuaz mavisi, pudra pembe, gün batımı kızıllığı, turuncu ve mor tonları gökyüzünün en şaşırtıcı renklerini gözler önüne seriyor.

Beyazın saflığından ilham al

Krem, bej ve kırık beyaz tonları, bulundukları her konumda hiç şüphesiz ferah ve yaşanılası bir imaj çiziyor. Ayrıca dar ve karanlık düşen mekanları daha aydınlık görünüme dönüştürdüğünü de söylemek mümkün. Dilerseniz beyaz rengin fildişi veya krem gibi notalarını ve gölgelerini de tercih edebilirsin. Yenilik hissini yaşamak istiyorsan mutlaka açık beyaz tonu düşünmelisin. Beyaz duvarlar ve mobilyalar, evin her köşesini modernize etmene ve diğer renk tonlarıyla kontrast bir etki yaratmana yardımcı oluyor. Ancak siyahla birlikte uyumlu Art Deco algısı oluşturmak için yumuşak beyaz tonu kullanman da fayda var.

Mavi ve yeşilin harmanı

Saflığı, sadeliği ve özgürlüğü sembolize eden turkuaz rengi, mavi ve yeşil rengin sentezinden oluşuyor. Türkiye'nin Akdeniz sahillerinden esinlenilerek ortaya atıldığı düşünülen bu canlı renk tonu, feminen ve yumuşak geçişi dolayısıyla evin her köşesinde kullanılmaya uygun. Örneğin: Pozitif etki yaratacak bir yatak odası dekorasyonu için turkuaz rengine duvarlarında rahatlıkla yer verebilirsin. İnce tül perdeler, küçük otantik kilimler, bambu objeler eşliğinde uyku alanını daha huzur verici bir atmosfere dönüştürebilirsin.

Eğlenceli ve tatlı geçişler

Country tarz ev dekorasyonundan hoşlanıyorsan soft serisinin pudra pembe tonunu da tercih edebilirsin. Örneğin: Mutfaklarında pudra pembe duvar rengi kullanabilir, beyaz karo eklentisi, ahşap dolap ve masa süslemeleriyle keyifli bir yaşam alanına imza atabilirsin. Dilerseniz açık tonunu duvarlarda kullanabilir, fuşyaya yakın renklerde mobilya seçerek uyumlu bir dekorasyon etkisi oluşturabilirsin. Ayrıca mobilyaların sadeyse yüz temalı kırlentler, makrome süsler, eğlenceli kanvas tablolar ve yapay çiçekler eşliğinde dekorasyonuna hareketlilik katmayı da unutma!

Sonbahar etkisi uyandırın

Gökyüzünün en sevilen renk tonlarından birisi de gün batımı kızıllığı. Hafif turuncuya ve kızıl renge kaçan bordo tonları, baharat renkleriyle bir arada kullanarak yuvanı bohem bir stile bürüyebilirsin. Örneğin: Oturma odası veya salonun bir bölümünü gün batımı kızıllığına boyayarak hardal ve koyu yeşil bir berjer eşliğinde kendine kitap okuma alanı yaratabilirsin. Geometrik formlara bürünmüş yastıklar, ağaç görünümlü uzun bitkiler ve etnik desenli TV battaniyeleriyle bohem stili bir tık daha öne taşıyabilirsin. Soft renk temalı duvar boyası seçenekleri için sen de Bi'Boya avantajlarından faydalanabilir, yaşam alanlarına taze ve enerjik bir dokunuş getirebilirsin.

Diğer Yazılara Göz At
Mekan
Salonunu baharı karşılayan renklerle canlandırmaya ne dersin?
Mekan
İlham veren mutfak dolabı renkleri
Mekan
Odanda köşeni renklendir

Toast Message